Şimdi Ara

Windows 8 Format Atmak Hakkında !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
5
Favori
69.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3 ay önce notebook almıştım orjinal windows 8 yüklü yanında CD si yok
    bilgisayara virüs girdiğinden şüpheleniyorum format atmak istiyorum nasıl yapacağım ???

Sıfır(0) Tertemiz bir kurulum nasıl yaparım ? herkese teşekkürker.

• Dizüstülerde F8 tuşu ile gelişmiş ayarlara giriliyor, oradan sistemi yenileyebilirsiniz (Sıfır kurulum)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motan -- 4 Nisan 2013; 21:44:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motan

Dizüstülerde F8 tuşu ile gelişmiş ayarlara giriliyor, oradan sistemi yenileyebilirsiniz (Sıfır kurulum)..

başka bir yöntem var mı windows 8 kendi kendine format atıyormuş cd siz o nasıl oluyor tam olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix999
    başka bir yöntem var mı windows 8 kendi kendine format atıyormuş cd siz o nasıl oluyor tam olarak ?

Kendi kendine format dediğiniz Win 8 in sistem yenileme özelliği, mesajımda açıklamak için parantez içinde sıfır kurulum dedim ya, formatsız sıfır kurulum olmaz, sistemi yenile derseniz sistem format atıp tekrar kuruluyor..
  • quote:

Sıfır kurulumu Motan arkadaşın dediği gibi yapabilirsin. Bir de Ayarlar/Bilgisayar ayarlarını değiştir bölümünden resimdeki seçenekten bilgisayarını yenileyebilir veya fabrika ayarlarına dönebilirsin. Fabrika ayarlarına dönme seçeneği sanıldığı kadar kolay olmuyor (en azından bende olmadı) yaklaşık 5-6 saat sürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 4 Nisan 2013; 23:12:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Sıfır kurulumu Motan arkadaşın dediği gibi yapabilirsin. Bir de Ayarlar/Bilgisayar ayarlarını değiştir bölümünden resimdeki seçenekten bilgisayarını yenileyebilir veya fabrika ayarlarına dönebilirsin. Fabrika ayarlarına dönme seçeneği sanıldığı kadar kolay olmuyor (en azından bende olmadı) yaklaşık 5-6 saat sürdü.

benim istediğim pc yi kapatıp açıp cd den boot edersin ya hani öyle Tertemiz hiçbir şey kalmayacak Sıfır (0) kurulum bunu yapmak istiyorum ama elimde cd yok nasıl olacak cd gerekli değil mi cd yi nerden bulacağım ? birde ürün anahtarı hangisi oluyor cd bulursam neyi gireceğim malum orjinal ya bizim windows o iş nasıl olcak ?

• quote:

benim istediğim pc yi kapatıp açıp cd den boot edersin ya hani öyle Tertemiz hiçbir şey kalmayacak Sıfır (0) kurulum bunu yapmak istiyorum ama elimde cd yok nasıl olacak cd gerekli değil mi cd yi nerden bulacağım ? birde ürün anahtarı hangisi oluyor cd bulursam neyi gireceğim malum orjinal ya bizim windows o iş nasıl olcak ?

Halen anlatamamışız, ürün anahtarı biosa gömülü, sistemin de kendini formatlayıp sıfırdan kurma özelliği var, bu özelliğin adına sistem yenileme deniyor, cd vermemelerinin nedeni bu..
  • quote:

quote:

Halen anlatamamışız, ürün anahtarı biosa gömülü, sistemin de kendini formatlayıp sıfırdan kurma özelliği var, bu özelliğin adına sistem yenileme deniyor, cd vermemelerinin nedeni bu..

kardeş çok güzel anlattın anladım bu yeni bir özellik sanırsam her notebookun kendine ait bir tuşu var bilgisayar açıldığı zaman o tuşa basıp ordan sistemi kuracağım
    böylece virüs trojan kalmayacak yeni format böyle

anlamadığım nokta şu kısım :
    @
    Kendi kendine format dediğiniz Win 8 in sistem yenileme özelliği, mesajımda açıklamak için parantez içinde sıfır kurulum dedim ya, formatsız sıfır kurulum olmaz, sistemi yenile derseniz sistem format atıp tekrar kuruluyor..
    @

windows 8 ayarlar bilgisayar ayarlarını değiştir genel her şeyi kaldırın ve windowsu yeniden yükleyin bu seçenek ilede format atılır mı yani virüslerden trojanlardan kurtulabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix999 -- 5 Nisan 2013; 0:17:53 >

• quote:

Kısaca fabrika ayarlarına döndür seçeneği format sayılır, o işlevi kullanarak bilgisayarı işletim sisteminin ilk yüklendiği güne döndürürsün.
  • quote:

Arkadaşlar 3 ay önce notebook almıştım orjinal windows 8 yüklü yanında CD si yok
    bilgisayara virüs girdiğinden şüpheleniyorum format atmak istiyorum nasıl yapacağım ???

Sıfır(0) Tertemiz bir kurulum nasıl yaparım ? herkese teşekkürker.

verecegim sırayı takip et
    en alttta simdi yeniden baslat var ona tıkla
    bilgisayarınızı sıfırlayın var ona tıkla eger olmazsa devam edip bir sonraki menuye geciyoruz

• quote:

windows 8 ayarlar bilgisayar ayarlarını değiştir genel her şeyi kaldırın ve windowsu yeniden yükleyin bu seçenek ilede format atılır mı yani virüslerden trojanlardan kurtulabilir miyim ?

Aynen öyle, sistem yenileme dediğim de o zaten..
  • quote:

quote:

Aynen öyle, sistem yenileme dediğim de o zaten..

virüsleri trojanları keylogerları formatsız nasıl temizlerim bir bilgin var mı ?
    eset smart security var ama yetersiz kalıyor sanırsam böyle casus yazılım silen ekstra programlardan en iyi leri hangisi ?
  • quote:

virüsleri trojanları keylogerları formatsız nasıl temizlerim bir bilgin var mı ?
    eset smart security var ama yetersiz kalıyor sanırsam böyle casus yazılım silen ekstra programlardan en iyi leri hangisi ?

Günümüzde zararlıların giriş kapısı internettir çok büyük oranda, muhtelif branşlardaki zararlıların sayısı ise milyonları geçti, hepsine dur diyebilecek sihirli bir program yok yazık ki. Bu yüzden bence virüs, trojan, keyloger vs. programlarından daha önemli olan giriş kapısı bekçileridir, yani güvenlik duvarı dediğimiz firewall programları ve kullandığımız tarayıcıya entegre edilmiş veya eklenti olarak kurulan giriş kontrolleri.

1989-2000 yılları arasında ben de çok çektim zararlılardan, çok mavi ekran gördüm, çok format attım güvenlik programları kullandığım halde sızan zararlılar yüzünden, bunun en önemli nedeninin genç, deneyimsiz bir kullanıcı olarak ilginç bulduğum her şeye balıklama dalmam, o zamanlar yeni kavramlar olan hack ve torrent siteleriyle kanka olmam olduğuna bir gün geldi uyandım. Bu gibi yerlerde hayır 1 ise şer 10 dur kesinlikle. Bu tip ilişkileri minimuma indirdikten sonra Zone Alarm (Firewall), Avira Antivirus Free ve CCleaner dışında başka bir şey kullanmadan 13 yıldır sorunsuz, bir kez bile format atmadan (Hard disk değiştirerek sistem yenilediğim 2 kez hariç) bilgisayar kullanıyorum. 3 makinemde de Win 8 e geçtiğim halde hep 2. sistem olarak kurdum ve diğer sistemleri de muhafaza ederek ara sıra kullanıyorum.

Bu kadar uzun anlatmamın nedeni en önemli zararlı önleyicinin kendimiz olduğunu açıklamak. Bunun yanında kafamıza göre inandığımız bir antivirus ve güvenlik duvarı (Win 8 e entegre gelenler de hiç fena değil gibi), ayrıca yıllar içinde kendini ispatlamış olan CCleaner temizlik aracını kullanmak benim konudaki görüşümdür, türlü çeşitli başka programları da yüklemenin sistemi şişirmek, veya daha kötüsü yersiz bir registry değişikliği ile sistemi bozmaktan başka yararı olmaz bana göre.

Formatsız temizliğin en kesin yolu sistemi geri bir tarihe döndürmektir recovery seçeneği ile, zararlıların giriş tarihlerini kesin bilmiyorsanız sistemi ilk kurduğunuz güne dönerek formatsız temizlenmesini sağlayabilirsiniz, bu %99 geçerli bir temizlik olacaktır, %1 ise daha ilk günde virüs kapmış olma ihtimalidir. %100 için tek çare sistemin yenilenmesidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motan -- 6 Nisan 2013; 12:26:03 >

• Merhabalar,

Bir kac ay once aldigim laptop harddiski elimdeki SSD ile degistirmek istiyorum. Dogal olarak CD vs olmadigi icin, sizce nasil bir yol izlemeliyim?
  • seagate discwizard programı diskki klonlayıp başka bir diske ücretsiz aktarıyor
    ben hiç yapmadım ama incele istersen
    http://www.seagate.com/tr/tr/support/downloads/discwizard/
  • quote:

Dizüstülerde F8 tuşu ile gelişmiş ayarlara giriliyor, oradan sistemi yenileyebilirsiniz (Sıfır kurulum)..

Hocam boot ekranında mı basıcaz f8e bastım bne attempting repairs diyor kaç dkdır bi gelişme yok pc açılmıyor zaten win 7 yükleyecem diye sildim c bölümünü şimdi win 8e nasıl döneceğim geri win 7de yüklenmiyor gpt hatası veriyor
  • Benim d de çok önemli bilgilerim var bilgisayarı fabrika ayarlarına getirirsem d boşalır mı???
  • Silinmez d korkma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben Windows den Windows 7 ye format atmak istiyorum daha yeni olduğum için nereye konu açacağımı bilmiyorum bilgisyarım PackardBell EasyNote Tv-204 lütfen yardım edin
  • Motan kullanıcısına yanıt
    harbiden salaksın be evlat adam sana anlatıyor anladım diyorsun hala soruyorsun cep telefonuna fabrika ayarları yaparsan ne virüs kalır ne trojen sistem formatı bu şekilde atarken zaten virüs falan kalmıyor sen bir bilgisayarcıya götür ver 30 tl o sana anlatır nasıl olduğunu @Motan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.