Şimdi Ara

Windows 8 çözünürlük?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende HD4890 ekran kartı var, biliyorum amd 5000 serisi altına desteği çekti ama monitörümün çözünürlüğünü bile ayarlayamıyorum! 1440x900 çözünürlük yok! Driver yükleyince zaten eskisi gibi ayarlar gözükmüyor Catalyst'de. Ne yapmam gerekiyor çözünürlüğü düzeltmem için?

• Monitörünü sisteme tanıtabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Monitörünü sisteme tanıtabilirsin.

Nasıl yapıldığını söyler misin?
  • sistem otomatik görmüş mü bir ona bakıver.Aygıt yönetisinde monitörlerde ekranın modeli çıkmışsa yüklemeye gerek yok yoksa ekranla gelen cd vardır onu kullanarak tanıt.
  • Aygıt yöneticisinde genel PnP olamyan monitör yazıyor. İlginç olan Win7'de iken 59 hertz gösterirdi monitör şu anda 64 hertz gözsteriyor ve 1280x1024'den yukarısını seçemiyorum monitör uyarı veriyor desteklenmiyor diye. Zaten Catalyst'i algılasa bu sorunlar olmayacakta driver'ı görmüyor gibi bi' şey.
  • tamam kardeş dediğim problem montitörünün cd si var mı?
  • Maalesef yok. Uygun driver bilen varsa söylesin lütfen. 11.10, 11.12 ve 12.16 denedim hiç biri tam çalışmadı. Sadece "İşaretli, Önayarlar, Performans, Güç" seçenekleri çıkıyor hepsinde de. Eskiden detaylı ayarlar çıkardı.
  • monitörünü markası modelini söyle bakalım var mı yoksa modelde

ana ekranda ekran çözünürlüğü de sağ tıklayarak-gelişmiş ayarlar-monitör de. Orada tikli ise modlar tiki kaldır tiksizse tikle. Öyle dene çözünürlük ve herzi
  • Valla monitörün driver'ı olduğunu zannetmiyorum zira monitör şu http://www.uzmanpcservisi.com/image.asp?image=casper_lcd_tamiri.jpg&size=350 O bahsettiğin tik kısmına gelince orası pasif gözüküyor hiç tıklanmıyor.
  • Bende yardım bu kadar bundan sonrası biraz sıkıntı :) Beni aşar bildiğim bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Bende yardım bu kadar bundan sonrası biraz sıkıntı :) Beni aşar bildiğim bunlar

Tamam dostum cevapların için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OvB -- 14 Kasım 2012; 21:51:02 >
  • powerstrip adlı program ile çözünürlüğü manuel olarak ayarlayabilirsiniz.bi ara bende de 1440x900 monitör vardı çözünürlük ayarlamak için kullanmıştım.istediğiniz çözünürlük ve hertz ayarları ekran çözünürlüğü kısmına eklenecektir.bir kere ayarladıktan sonra programı kaldırabilirsiniz.
  • Onda da gözükmüyor. Windows 8 ile uyumlu hd4000 driver'ı bulsam iş tamamda...
  • Sonunda çözdüm :) Yabancı forumda çözümü yazmışlar. Aygıt yöneticisinden ekran kartınızı bulun ve sürücü güncelletir deyip yazılımı bilgisayardan tarayın. C:\AMD\AMD_Catalyst_12.6_Legacy_Win8\Packages\Drivers\Display\W86A_INF dosyasını seçin yüklendikten sonra yeniden başlatacak. İşin komik yanı ben bunu kaç kere yaptım ama sürücü zaten güncel uyarısı vermişti ama bu sefer oldu. Herkese yardımları için çok teşekkürler :)
  • yeni sürücüyü manuel olarak yüklemen gerekiyormuş.neyse sorun çözüldüyse güle güle kullan.bende de hd4870 var.windows 8 için sağlam bi aktivasyon aracı çıkınca yükleyecem.bizim emektar ekran kartları hala iş yapar vaziyette.bu arada win8 ortamında 3dmark 2006 skoru alabilir misin? performansta bi artış varmı diye.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.