Şimdi Ara

WİNDOWS 8.1 SECUREBOOT SORUNU ACİL YARDIMM !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar i7 3770k sistem var msı z77a-g43 anakart ta scureboot olayını bir türlü çözemedim şöyleki win 8.1 kurdum masa üstünde secureboot doğru yapılandırılmadı yazıyor nvida gtx480 var eğer onbort işlemci ekran kartı ile açarsam secure boot enable yapıp sistemi açtığımda yapılandırma yazısı kayboluyor ama gtx480 le açarsam sistemi bios ekranından win8 e geçecekken grafik kartı hatası deyiğ f1 setup yada f2 devamet setup hatası veriyor ve securebootu disable yapmadan windowsa girmiyor disable yapıncada yapılandırma hatası yazısı çıkıyor bunun çözümünü bilen varmı yardımcı olursanız sevinirim zira 3 gündür uğraşıyorum çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neso -- 24 Ekim 2013; 23:49:24 >

• aynı problemle ben de karşılaştım notebookta securebook seçeneği olmadığı için bu şekilde hallettim, kolay gelsin.

I have just modified two files with Resource Hacker FX. Make copy of C:\Windows\Branding\Basebrd\en-US\basebrd.dll.mui and C:\Windows\System32\en-US\shell32.dll.mui. In first file, go to string table 1 and delete line 11, "Windows 8.1" for core or 12, "Windows 8.1 Pro" for pro version, then confirm with compile script button and save. In second file, go to string table 2070 and delete lines 33108, "%ws Build %ws" and 33117, "Secureboot isn't configured correctly", compile script and save. Then just take ownership and rights of original files, replace them with these modified and run mcbuilder in command promt ran as admin. Restart and watermark will be gone. If you use other than english version of windows, replace en-US in paths with your language codes.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam teşekkürler cevap için çok karışık geldi adreslerdeki dosyalarımı silecez sen nasıl yaptın kısaca anlatırsan sevinirim
  • basitçe anlatmak gerekirse; 2 tane dll dosyasını editleyip, ms resource cache builder çalıştırıp, restart yapacaksınız, yazılar kaybolacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkürler hocam burdan bi konu buldum resimli anlatmış arkadaş Allah razıolsun hallettikhttp://forum.donanimhaber.com/m_82604668/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.