Şimdi Ara

Windows 8.1 Rehberi, Sorunlar & Çözümleri, Resimli Anlatımlar [ANA KONU] (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.672
Cevap
152
Favori
414.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fearmemex

Arkadaşlar bilgisayarım oyun oynarken kapandı packard bell tj 75, win 8.1 kurulu. ancakk şimdi açılmıyor, windows 8 kişisel bilgisayarınız... şeklinde bir hata geliyor ve %1 bile olmadan bilgisayar kendisini yeniden başlatıyor. ne yapmam gerek ?

Hocam maalesef haberler kotu

Windows 8.1 dvd si bulup onu takip baslangic onarmayi acip onarmayi deneyeceksin dosyalar onemsizse direk format lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 3 Ocak 2014; 19:39:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Arkadaşlar bilgisayarım oyun oynarken kapandı packard bell tj 75, win 8.1 kurulu. ancakk şimdi açılmıyor, windows 8 kişisel bilgisayarınız... şeklinde bir hata geliyor ve %1 bile olmadan bilgisayar kendisini yeniden başlatıyor. ne yapmam gerek ?

Hocam maalesef haberler kotu format lazim

Format atmayı denedim 8 i tekrar kurmayı deniyorum ancak başlangıç aşamasında booting esnasında bu kez ingilizce olarak aynı hatayı almaktayım. Ne yapabilirim?
  • quote:

quote:

quote:

Format atmayı denedim 8 i tekrar kurmayı deniyorum ancak başlangıç aşamasında booting esnasında bu kez ingilizce olarak aynı hatayı almaktayım. Ne yapabilirim?

Ya elindeki dvd de sorun var yada format atmiyorsun

pc acilirken f2 ye bas boottan 1.siraya dvd al 2.siraya hdd al direk format ekrani gelir booting flan yazmaz

ama elindeki dvd notebookun yaninda gelense onlardan cacik olmaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ya elindeki dvd de sorun var yada format atmiyorsun

pc acilirken f2 ye bas boottan 1.siraya dvd al 2.siraya hdd al direk format ekrani gelir booting flan yazmaz

ama elindeki dvd notebookun yaninda gelense onlardan cacik olmaz

Booting yazmıyor hocam zaten. USB den format atmak için boot sırasında 1. sıraya aldım usb belleği. Windows amblemi çıkıyor daha sonra aynı hatayı ingilizce alıyorum ve bilgisayar yeniden başlıyor.

• Windowsu usbye duzgun attinmi farkli birtane dene formatin bunla alakasi yok istedigi kadar bozulsun bu herzaman yapilir bence sen yanlis yapiyorsun veya attığın usb de skinti var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 3 Ocak 2014; 19:53:15 >
  • quote:

Windowsu usbye duzgun attinmi farkli birtane dene formatin bunla alakasi yok istedigi kadar bozulsun bu herzaman yapilir bence sen yanlis yapiyorsun veya attığın usb de skinti var

Daha önce kurduğum usb bellek. Yanlış yapabileceğim birşey yok ki çünkü birşey yapmıyorum bellek takılıyken ve boot sırasında 1. sıradayken format atma ekranına ulaşamadan bilgisayar kendisini yeniden başlatıyor. Nette bu sorunu yaşayan çok gördüm ama çözüm göremedim.
  • O zaman biostan secure boot ve uefi yi disabled yap birde oyle dene
    olmazsa windows 7 yle dene

• 7 kurmayı deniyorum umarım problem olmaz.
  • Arkadaşlar ne kadar arama yaptımsa net bir çözüm bulamadım regedit ve gpedit.msc yani grup ilkesi düzenleyici açılmıyor bende windows 8.1 64 bit pro sürüm kullanıyorum konu içi arama da yaptım ama kimse bahsetmemiş problemden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modality

Arkadaşlar ne kadar arama yaptımsa net bir çözüm bulamadım regedit ve gpedit.msc yani grup ilkesi düzenleyici açılmıyor bende windows 8.1 64 bit pro sürüm kullanıyorum konu içi arama da yaptım ama kimse bahsetmemiş problemden.

49.başlığı uygulamayı deneyin şuan denedim açılıyor bende
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ne kadar arama yaptımsa net bir çözüm bulamadım regedit ve gpedit.msc yani grup ilkesi düzenleyici açılmıyor bende windows 8.1 64 bit pro sürüm kullanıyorum konu içi arama da yaptım ama kimse bahsetmemiş problemden.

Baktım 49.başlığa fakat medya takılı değil uyarısı veriyor dvd writer arızalı olduğu için kurulumu flash bellek ile yapmıştım bunu da bir türlü tanımadı :S
  • quote:

quote:

quote:

Baktım 49.başlığa fakat medya takılı değil uyarısı veriyor dvd writer arızalı olduğu için kurulumu flash bellek ile yapmıştım bunu da bir türlü tanımadı :S

oraya yazdım flash takılıysa usb çıkar tekrar tak tanıması lazım

• S.a. arkadaşlar işletim sistemim windows 8.1 pro media center lisanslı sıkıntımı microsoft answer a yazdım. linki koyuyorum,http://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows8_1-performance/windows-81-g%C3%B6rev-y%C3%B6neticisi/2ae66a04-66b0-4eb8-87cb-7eba877f9725 acaba yardımcı olabilecek böyle bir sıkıntısı olan arkadaş varmı. yardımcı olursanız sevinirim. dün format attım yine aynı sıkıntım devam ediyor.

Edit = Kolaylık olması açısından microsofttaki sorumu aynen kopyalıyorum,

Windows 8.1 Görev Yöneticisi - Ayrıntılar Sekmesi Sıkıntısı

Merhabalar, Norton antivirüs kullanıyorum. Bazı zamanlar nortonda, bazı zamanlar nvidia sürücü ayarlarının (yüklediğim resimde tek ama bazı günler çift oluyor) arada sırada Görev çubuğunun en sağında bulunan bildirim alanında çift olarak gözüktüğünü görüyorum ve bunlar niye çift çalışıyor diye merak ettim. Görev yöneticisi - Ayrıntılar sekmesinde çift olarak gördüm ve Kullanıcı adı sekmesinde bu çift gözüken işlemlerin biri Benim adıma ve diğeri de SYSTEM olarak gözüküyor. İşlemler kısmındada çift çalıştığı için ram kullanımdan iki kat kullanıyor. Ekran görüntüleri buyrun =http://imgur.com/a/x0HQ5 bunu tek nasıl yaparım, açıkcası görev çubuğu bildirim alanında çift görmek canımı sıkıyor. Bu yüzden dün format atmıştım, fakat yine aynı sıkıntı mevcut. Şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi connectionn -- 5 Ocak 2014; 16:30:51 >

• arkadaşlar bende de bilgisayarın sesi arada duruyor 1,2 saniye ses kesiliyor. ayrıca sisteme güncelleme gelmedi 1-2 haftadır normal midir?
  • Laptop tan wifi ya giremiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mck94

arkadaşlar bende de bilgisayarın sesi arada duruyor 1,2 saniye ses kesiliyor. ayrıca sisteme güncelleme gelmedi 1-2 haftadır normal midir?

evet gelmedi güncelleme.

denetim masasından güç seçeneklerinden yüksek performansa al

quote:

Orijinalden alıntı: fenerliyildiz

Laptop tan wifi ya giremiyorum

8.1 de yaşanan en sık sorun bu yapacak birşey yok gibi windows 7 sürücüsünü ilk sayfadaki anlatımla kurmayı deneyin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 6 Ocak 2014; 1:52:57 >
  • Kimsede böyle bir durum var mı bilmiyorum fakat 8.1'e geçtim haftasonu, yıllardır 7 kullanıcısıyım.

7 ile 8.1 arasında overclock olarak farklar mevcut, 7'de daha düşük voltajla stabilite sağlayabiliyorken 8.1'de voltajı biraz arttırmak durumunda kaldım yoksa reset çekiyor pc.

Örnek;

7 2600k 3800mhz 1,040v
    8.1 2600k 3800mhz 1,060v

7 2600k 4500mhz 1,230v
    8.1 2600k 4500mhz 1,240v
  • Hocam bir türlü biosdaki ayarı yapamadım çünkü bende öyle şeyler yazmuyor

• Arkadaşlar merhaba,
    Format ve update ile ilgili bir sorun yaşıyorum ben de. Bununla ilgili bir başlık açtım ama yanıt alamadım gün içerisinde. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
    Bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürmek istedim, fakat işlem çok uzun sürdü. 3 saatte %20 anca oldu. Ben de sabah kontrol ederim diye bırakıp yattım. Sabah baktığımda cihaz kapanmıştı, bu normal midir?

Açtığımda sıfırdan Microsoft kullanıcı hesabımı tanıttım ve sorunsuzca çalıştırabildim.
    %100'e gelmeden kapanmış olabilir mi, hani arada bazı dosyaları atlamış olabilir diye endişelendim.

Teşekkürler.

Bu da benim cevapsız konunun linki;
    http://forum.donanimhaber.com/m_86142294/tm.htm

• Bilgisayarımda ön yüklü olarak win 8 single lang. var 2. Harddisk olarak takmak icin ssd aldim. Hardiskin içindeki windowsa dokunmadan ssd'nin içine crackli win 8 pro yüklemek istiyorum acaba yükleme sırasında lisans cakışması olur mu yoksa sorunsuz yükleyebilir miyim. Kısacası bir bilgisayardaki 2 farkı diske farklı win 8 versiyonları yüklenebiliyor mu yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.