Şimdi Ara

Windows 8.1 Pro Wi-fi Açılmıyor!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
9.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Format atmadan önce hiç bir sıkıntı yoktu hiç bir driver kurmadan win 8.1 pro yüklediğimde direk wi-fi açıktı hiç bir sıkıntı yoktu.Pc ye dün format attım baya ağırlaşmıştı.Aynı formatı attım Windows 8.1pro ama pc açıldığında wifi resimlerdeki gibiydi.
    Laptop HP Pavilion G6 series 1306et

• quote:

Orijinalden alıntı: fenercel

Arkadaşlar Format atmadan önce hiç bir sıkıntı yoktu hiç bir driver kurmadan win 8.1 pro yüklediğimde direk wi-fi açıktı hiç bir sıkıntı yoktu.Pc ye dün format attım baya ağırlaşmıştı.Aynı formatı attım Windows 8.1pro ama pc açıldığında wifi resimlerdeki gibiydi.
    Laptop HP Pavilion G6 series 1306et

Fn+fx tuşları ile wifiyi açmayı deneyin. Wifi kapalı olabilir. Ya da laptopun altında düğme oluyor açmak için.
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    denedim olmuyor hiç bir türlü olmuyor bios dan da baktım olmuyo.Çıldırıcam nerdeyse
  • quote:

denedim olmuyor hiç bir türlü olmuyor bios dan da baktım olmuyo.Çıldırıcam nerdeyse

Diğer tanınmayan sürücüleri de gösterin. Örneğin intel auto update programını indirip intel sürücüleri güncelleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 28 Şubat 2015; 13:14:59 >
    ya aslında ağ sorun giderme yi açınca bana wifi özelliği kapalı diyo. wifi tuşuna basıyorum hiç bi değişiklik olmuyo ışığı yanıyo ama kırmızı bi ara beyaz fln oldu sonra süreklü kırmızı tuşda hafif yamuk gibi acaba tuş bozuk olabilirmi ?bozuksa bunu pcden yapamazmıyız ?
  • quote:

ya aslında ağ sorun giderme yi açınca bana wifi özelliği kapalı diyo. wifi tuşuna basıyorum hiç bi değişiklik olmuyo ışığı yanıyo ama kırmızı bi ara beyaz fln oldu sonra süreklü kırmızı tuşda hafif yamuk gibi acaba tuş bozuk olabilirmi ?bozuksa bunu pcden yapamazmıyız ?

Sitesinde sürücüsü bu
    http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp58501-59000/sp58848.exe
    kurdum ordakiler hepsini kurdum neredeyse olmuyo wifi var driver larıda tam ama wifi özelliği kapalı diyo.Bugün bıos u biraz daha kurcaladım resmilerine bir bak istersen belki yardımcı olur.

• Orayla alakası yok.

Acaba Hp Connection manager
    http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp54501-55000/sp54945.exe
    Bunu yükleseniz program içinden açılır mı? Ancak windows 7 64 bit için çalışmayabilir. Windows 8'te yokmuş.

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp56501-57000/sp56929.exe
    Bu da quick launch tuşları için windows 7 64 bit. FN+F12 wireless açma sanırım.

Ayrıca sisteminizde ait en son bios güncelleştirmesi bu F66 versiyon.
    http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp60501-61000/sp60864.exe
    Acemi iseniz denemeyin. Bios update yaparken müdahale etmeyin.

Ayrıca sürücüyü sağ tuş kaldır ve sil deyip tekrar bilgisayarı kapatıp açmayı deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 1 Mart 2015; 13:21:01 >
    valla dediklerini yaptım olmadı acemi değilim 5 yıldır bilgisayarlarla uğraşıyorum.Ama laptop lar oyuncak gibi bir yerini yapsam diğer yeri patlıyo laptop alanın aklı yok.
    Sinirden çıldırcam yaa.Denemediğimiz yol kalamadı başka nasıl çözebilirim.
  • quote:

valla dediklerini yaptım olmadı acemi değilim 5 yıldır bilgisayarlarla uğraşıyorum.Ama laptop lar oyuncak gibi bir yerini yapsam diğer yeri patlıyo laptop alanın aklı yok.
    Sinirden çıldırcam yaa.Denemediğimiz yol kalamadı başka nasıl çözebilirim.

Driverpack programının en son sürümü vardı. İçindeki broadcom 8.1 64 bit sürücülerini winrarla sıkıştırdım. İşinize yarar belki.

Sürücü güncelleştirden winrarı açıp klasörü gösterin.

http://s2.dosya.tc/server/GpTqNo/81x64.rar.html
    eyw çok saolasın denicem ben bi ümidim kesildi artık ama genede deniyom
    denedim en güncel sürücü yüklü olduğunu söylüyo
  • quote:

denedim en güncel sürücü yüklü olduğunu söylüyo

Format atmadan önce hangi işletim sistemi vardı?
    Bazı sürücülerin windows 8.1 uyumsuzluğu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 2 Mart 2015; 16:34:24 >
    orjinal geldiğinde windows 7 starter vardı ama ben geçen sene win 8.1 pro format ttım herşey iyidi otomatik yükledi ben hiçbişekilde müdahele etmedim geçen hafta gene win 8.1 pro format attım aynı cd den aynı key herşey aynı pc açıldığında wifi açmak istedim hiç bir şeklde açamadım
  • quote:

orjinal geldiğinde windows 7 starter vardı ama ben geçen sene win 8.1 pro format ttım herşey iyidi otomatik yükledi ben hiçbişekilde müdahele etmedim geçen hafta gene win 8.1 pro format attım aynı cd den aynı key herşey aynı pc açıldığında wifi açmak istedim hiç bir şeklde açamadım

Merhaba. Ben lenovo kullanıyorum aynı sorun bende de vardı ama hallettim.

Nasıl mı? Lenovo'da Energy Management diye bir programı var.

Bu program win7 de wifi açıp kapamayı kontrol ediyordu,
    ama win8 geçince işler değişti win8 sürümü yükledim ve senin karşılaştığın sorunla karşılaştım
    uzun süre araştırma yaptım ama sorunu çözdüm,
    win8 e Energy Management programının win7 versiyonun kurdum ve fn+f5 tuş kombinasyonu ile wifi aktif hale geldi.

Bu çözüm şekli belki sana bir fikir verebilir. Sana tavsiyem yabancı forumlarda aramlar yap sonuca ulaşırsın.

Ha küçük bir not daha ikinci kez win8 kurduğumda bir sorunla karşılaşmadım wifi aktif olarak geldi.
    Bunu da şuna bağlıyorum win7'de Energy Management üzerinden wifi aktif bırakmış olabilirim.

Sana kolay gelsin.
  • whiteroads W kullanıcısına yanıt
    hep nin olanı indirdim ama sadece güç yaönetiminde kullanılıyo wifi ile hiç bir alakası yoktu.
  • quote:

hep nin olanı indirdim ama sadece güç yaönetiminde kullanılıyo wifi ile hiç bir alakası yoktu.

Bende de güç yönetimiyle ilgili zaten ama win7 versiyonunda wifi-bluetooth kontrolleri bu program üzerinden sağlanıyordu.
    win8 ise wifi-bluetooth kontrollerini bu program üzerinden kaldırmışlar.

Sana tavsiyem kesin olmamakla birlikte şu olabilir, win8 bir daha kurman.
  • whiteroads W kullanıcısına yanıt
    aslında ben win 8.1 1 yıldır kullanıyorum pc ağırladı fln baya dosya birikti bende format attım aynı cd den ama pek bi çare olmadı kırıp atıcam sonunda ztn ben laptop sevmem ev için laptop alanın aklı yoktur bir yerini yapsan diğer yeri bozuluyo.Masaüstü pc den şaşmıcan
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiteroads

quote:

Merhaba. Ben lenovo kullanıyorum aynı sorun bende de vardı ama hallettim.

Nasıl mı? Lenovo'da Energy Management diye bir programı var.

Bu program win7 de wifi açıp kapamayı kontrol ediyordu,
    ama win8 geçince işler değişti win8 sürümü yükledim ve senin karşılaştığın sorunla karşılaştım
    uzun süre araştırma yaptım ama sorunu çözdüm,
    win8 e Energy Management programının win7 versiyonun kurdum ve fn+f5 tuş kombinasyonu ile wifi aktif hale geldi.

Bu çözüm şekli belki sana bir fikir verebilir. Sana tavsiyem yabancı forumlarda aramlar yap sonuca ulaşırsın.

Ha küçük bir not daha ikinci kez win8 kurduğumda bir sorunla karşılaşmadım wifi aktif olarak geldi.
    Bunu da şuna bağlıyorum win7'de Energy Management üzerinden wifi aktif bırakmış olabilirim.

Sana kolay gelsin.

Kac gundur ugrasiyorum.2-3 kere format attim 7-8.1 denedim olmadi sen son senin yorumu gordum denedim oldu.cok tesekkur ederim. energy managerin windows 7 versiyounu yukledim ve FN- F5 tuslarina basinca bir ekran geliyor ordan actim
  • Öncelikle konuyu hortlattığımın farkındayım. Bende aynı sorunu yaşadım ve kendi sorunumu çözdüm. Belki birinin işine yarar.

Laptopu(HP g6) yıllardır win 8.1 le kullandım ve defalarca format attım. Şimdiye kadar wifi sorun yaşamamıştım. Dün tekrar format attım. Format atmadan önce wifi de sorun yoktu. Sıkıntısız çalışıyordu. Ama wifi yukarıda arkadaşın attığı resimdeki gibi soluktu ve açılmıyordu. Wifi açma kapama kısayol tuşuna basınca uçak modunu açıp kapatıyor ama wifi açılmıyordu.

DENEDİKLERİM:
    Önce aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp açtım olmadı.
    Sonra kaldırdım tekrar yükledim yine olmadı.
    Kendim manüel sürücü yüklemeye çalıştım olmadı.
    Burda yazılan Energy Management win7 sonra 8 sürümlerini denedim olmadı.
    İnternette ne varsa baktım. Ağ bağlatılarıyla, Komut yöneticisiyle ilgi işlemler yazılmış, onları uyguladım yine olmadı.
    Windowsu tekrar yükledim, bu kez olur dedim yine olmadı.:)

ÇÖZÜMÜM:
    Sonra bilgisayarın wifi kartını söktüm ve bilgisayarı öyle çalıştırdım. Aygıt yöneticisine gidip sürücüyü kaldır dedim. Kaldırılıyor dedi kaldı,kaldırma işlemi bitmedi. Bir süre bekledim bilgisayarı yeniden başlattım. Wifi kartın sürücüsü aygıt yöneticisinde görünmüyordu. PC yi kapattım wifi kartını tekrar taktım. Bilgisayar kabloyla internete bağlıyken tekrar çalıştırdım. Aygıtı yeniden tanıdı ve sürücüsünü kendi yükledi. Açılıp kapatılabiliyor, sorunsuz çalışıyor şuan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.