Şimdi Ara

windows 8.1 den 10 a nasıl yükseltirim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şimdi ben de windows 8.1 pro var . Orjinal cd key satın almıştım . Windows media creation tools ile orjinal windows 10 iso yu indirdim . Sıfırdan format atıp windows 8.1 i kursam cd keyi de girip orjinal yaptıktan sonra windows 10 a yükseltsem bir sıkıntı olur mu ? çünkü yükseltsem seçeneği hala var . ya da sıfırdan windows 10 iso su üzerinden format atıp windows 8.1 keyi girsem olur mu ?

• Elindeki key ile Windows 10 ' u etkinleştiremezsin.
  • Normal şartlarda yükseltme 1 yıl süre ile geçerliydi bitti ama aslında devam ediyor.

Bu siteden Windows 8.1 ISO dosyasını indir ve temiz kurulum yap. Elindeki 8.1 ürün anahtarın ile etkinleştir.
    https://tb.rg-adguard.net/index.php

Sonra yine üstteki siteden Windows 10 ISO dosyasını indir yada elindeki ISO dosyası ile Windows 10'a yükseltmeni yap.

Aslında herkeze şu aşağıdaki siteden yükseltme yapmalarını öneriyorum ama ISO dosyası ile de yükseltsen olur gibime geliyor.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

Yükseltme işlemi bittikten sonra için rahat etmezse ve performans sorunu oluşursa Windows 10'u sıfırdan temiz kurulum olarak kurabilirsin. Kurulum sirasında senden ürün anahtarı soracak. Ürün anahtarım yok deyip o bölümü atla ve kuruluma devam et. Kurulum bittiğinde ilk internete bağlandığında Windows tekrar etkinleşecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 20 Mayıs 2017; 13:31:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Normal şartlarda yükseltme 1 yıl süre ile geçerliydi bitti ama aslında devam ediyor.

Bu siteden Windows 8.1 ISO dosyasını indir ve temiz kurulum yap. Elindeki 8.1 ürün anahtarın ile etkinleştir.
    https://tb.rg-adguard.net/index.php

Sonra yine üstteki siteden Windows 10 ISO dosyasını indir yada elindeki ISO dosyası ile Windows 10'a yükseltmeni yap.

Aslında herkeze şu aşağıdaki siteden yükseltme yapmalarını öneriyorum ama ISO dosyası ile de yükseltsen olur gibime geliyor.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

Yükseltme işlemi bittikten sonra için rahat etmezse ve performans sorunu oluşursa Windows 10'u sıfırdan temiz kurulum olarak kurabilirsin. Kurulum sirasında senden ürün anahtarı soracak. Ürün anahtarım yok deyip o bölümü atla ve kuruluma devam et. Kurulum bittiğinde ilk internete bağlandığında Windows tekrar etkinleşecektir.

elimde temiz windows 8.1 pro iso su var zaten 10 iso su da var . peki windows 8.1 kursam updatlere gerek var mı ? sadece windows 10 un updatelerini yapmam yeterli mi . ayrıca usb boot ile açıp normal kurulumla olur mu ? bu etkinleşme windows 8.1 pronun keyi windows 10 u mu etkinleşttirecektir ? korsan windows kullanmak istemiyorum . daha önce bu cd keyi 90 liraya satın almıştım ve ömür boyu lisanslı

• System Lord S kullanıcısına yanıt
    İsterseniz önce Windows 10 Pro kurup elinizdeki Win 8 Pro lisans anahtarı ile etkinleştirmeyi deneyin. Eğer olmazsa Windows 8 Pro'yu temiz kurulum ile etkinleştirip Windows 10 ISO dosyasını kullanarak yükseltme yapmanız gerekecektir. Bir kere yükseltme yaptıktan sonra lisans anahatarınız Microsoft sunucularına kayıt olur ve tekrar yükseltme yapmadan Windows 10'u temiz kurulum yükleyerek devam edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

İsterseniz önce Windows 10 Pro kurup elinizdeki Win 8 Pro lisans anahtarı ile etkinleştirmeyi deneyin. Eğer olmazsa Windows 8 Pro'yu temiz kurulum ile etkinleştirip Windows 10 ISO dosyasını kullanarak yükseltme yapmanız gerekecektir. Bir kere yükseltme yaptıktan sonra lisans anahatarınız Microsoft sunucularına kayıt olur ve tekrar yükseltme yapmadan Windows 10'u temiz kurulum yükleyerek devam edebilirsiniz.

teşekkürler bu yolla deneyeyim o zaman ilk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.