Şimdi Ara

Windows 7 / windows XP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var bilgisayarım da windows 7 kurulu idi HDD "C" ve "D" olarak ikiye ayrılmıştı bugün xp'yi kurmak istedim her ikisini birden kullanmak için bilgisayarımda yeni bir alan oluşturdum ( 3'e ayırdım ) biri XP için biri win 7 için diğeride normal arşivim için normal formatımı attım ve XP'yi kurdum normal çalışıyor fakat pc açılırken işlketim sistemi seçeneği vermiyor direk olarak XP'ye geçiyor.
    "C" de windows7 kurulu ---" D"'de win. xp kurulu
    Not : tek HDD mevcut samsung 500 Gb.
    diğer özellikler
    phenomII 955 be
    4 gb. ram ( DDR3
    Gıgabyte 785 GMT
    xılence 480 W

pc açılırken işletim sistemi seçeneğini nasıl görebilirim

• XP ekranındayken Bilgisayarım sağ tık / özellikler / Gelişmiş / Başlangıç ve Kurtarma alanında "İşletim sistemi seçeneklerini göster gibi bir seçenek ve (Şuan Ubuntu'da olduğum için ezbere yazıyorum) Orada bir tik olması lazım, yanında da saniye değeri.. O tik işaretli değilse, onu işaretleyiniz..
  • Bu sorun için EasyBCD programını kullanabilirsiniz. İndirme linkini aşağıya ekliyorum.

Programı çalıştırın, yandaki sekmelerden 'Add New Entry' ye gelin,
    Daha sonra (WindowsXP altında iseniz) yan tarafta 'Type' kısmından Windows7 yi seçip hemen altında Win7 yüklü olan sürücüyü seçerek (C, D vs.) 'Add Entry' e tıklayın. Hepsi bukadar.
    Başka işletim sistemleri için de açılış seçeneği ekleyebilirsiniz.

EasyBCD;
    http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/EasyBCD.shtml
  • dostum her iki yöntemide denedim artık iyice bunaldım defalarca yaptım olmuyor
    sormak istediğim bi şey var " D " de win xp kurulu formatlasam otomotik olarak win7 'ye geçer mi ( C'nin içinde )
  • İlk önce xp yi kur sonra seven kur ozaman menü gelecektir ;) eskiden yeniye doğru gidersen menü gelecektir ;)
  • dediklerini uyguladıktan sonra pc açılır açılmaz otomatşk olarak " D:\Program Files\Microsoft " kalsöründeki " Search Enhancement Pack" yönlendiriyor içeriğine girince " Choice Guard" oranın içeriğinde ise " CGuard.exe " ve "ChoiceGuard.dll " çıkıyor ( D:\Program Files\Microsoft\Search Enhancement Pack\Choice Guard)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cªn

Bu sorun için EasyBCD programını kullanabilirsiniz. İndirme linkini aşağıya ekliyorum.

Programı çalıştırın, yandaki sekmelerden 'Add New Entry' ye gelin,
    Daha sonra (WindowsXP altında iseniz) yan tarafta 'Type' kısmından Windows7 yi seçip hemen altında Win7 yüklü olan sürücüyü seçerek (C, D vs.) 'Add Entry' e tıklayın. Hepsi bukadar.
    Başka işletim sistemleri için de açılış seçeneği ekleyebilirsiniz.

EasyBCD;
    http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/EasyBCD.shtml

Herhamgi bir sistem altında WinXP ,Win7 vs. yukarıdaki program ile açılış seçeneklerini basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz.
    Eğer hiç bir sisteme giriş yapamıyorsanız, işletim sisteminde sorun var demektir bu durumda Win7 Dvd'si ile sistemi onarmayı deneyebilirsiniz.

• ok bi deneyeyim zaten en son olmassa F disk atacağım temelli kurtulmak için ve sanırım yeni Xp bulmalıyım
  • arkadaşlar pc ye dotmat attım yeniden xp kurdum fakat sonuç aynı şimdi sormak istediğim şu D'ye format atsam pc otomatik olarak windows 7'ye dönermi ( C ' de kurulu )
    birde şu an xp kullanıyorum yani D' de şken D'ye nasıl format atabilirim normal şartlarda atılmaz
    şimdiden tşk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huzur_02

arkadaşlar pc ye dotmat attım yeniden xp kurdum fakat sonuç aynı şimdi sormak istediğim şu D'ye format atsam pc otomatik olarak windows 7'ye dönermi ( C ' de kurulu )
    birde şu an xp kullanıyorum yani D' de şken D'ye nasıl format atabilirim normal şartlarda atılmaz
    şimdiden tşk..

Eğer açılış seçeneklerinde Windows XP ve Windows 7 çıkıyorsa sistemi Windows 7 ile açın ve D sürücüsünü silin. Çıkmıyorsa D sürücüsünü silseniz bile Windows 7 açılmaz çünkü boot yapmayacaktır. Windows 7 dvdsini kullanarak bootu düzelterek açarsınız. Ama biraz zor iş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.