Şimdi Ara

Windows 7 ve bluetooth Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
4
Favori
226.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm leptobu yenı aldım (windows 7 yuklu 64 bıt) (toshiba L755 14f ) bluetooth la telefonun ıneternetınden leptoba BAGLANIYORDUM ama bı gun eve gelıp actıgımda bluetooth çalışmadını gordum kardeşimde bende once pc oynamış o kadar denedım aktıf hale getıremedım ben nasıl bu sornu aşacam bana yardımcı olabılırmsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sehzadex -- 4 Kasım 2011; 21:51:54 >
  • hoca19 dediğiniz şekilde yaptım ama bluetooth ilgili sorun çözülmedi.dosyayı telefonuma göndermek istedim olmuyor.telefonumun ayarları açık olmasına rağmen bluetooth aygıtı bulunamadı lütfen bluetooth aygıtınızın düzgün şekilde bağlandığından ve açık olduğundan emin olun diye yazı çıkıyor.telefonumdanda pcye fotoğraf vs gönderemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim..
  • Compatibility issue between a Bluetooth service and Windows
    A service associated with a Bluetooth enabled device isn't compatible with this version of Windows. This service might not be required for this device to work properly.

If your Bluetooth enabled device is working properly, you can ignore this error. Other Bluetooth connections, and your devices, will continue to work properly.

If your device is not working properly, or if you believe this service is necessary, contact your device manufacturer.

Çevrilmiş hali google translate te

Bluetooth hizmeti ve Windows arasındaki uyumluluk sorunu
    Bluetooth özellikli bir cihaz ile ilgili bir hizmet Windows'un bu sürümü ile uyumlu değildir. Bu hizmet, bu cihazın düzgün çalışması için gerekli olmayabilir.

Bluetooth özellikli cihaz düzgün çalışıyorsa, bu hatayı göz ardı edebilirsiniz. Diğer Bluetooth bağlantıları ve cihazlar, düzgün bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Aygıt düzgün çalışmıyor değilse, ya da bu hizmetin gerekli olduğunu düşünürsek, cihazınızın üreticisine başvurun.

• Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacak ama söylenenlerin hepsini denedim ancak benim sorunuma çözüm olmadı

Sorunum şu;

bttray (Başlık)
    Hata: Bluetooth yığın hizmeti Başlatılamadı.

Bilgisayar açıldıktan 4-5dk sonra böyle birşey ekranda beliriyor ve bluetooth um çalışmıyor acaba hata neden kaynaklı Dell Inspiron 15R N5010-T48H43 model bilgisayar kullanıyorum ve Win7 64 bit yüklü

SS (Başkasının eklemiş olduğu resimdir)

Windows 7 ve bluetooth Sorunu

Konusu:http://forum.donanimhaber.com/m_55938535/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56294663

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 5 Ocak 2012; 18:24:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hoca19

Arkadaşım, masa üstünde bilgisayarıma sağ tık, yönet,açılan pencerede orta bölüm 3.sırada"hizmetler ve uygulamalar" çift tıkla,açılan pencerede en başta hizmetler çift tık,çıkan listede "bluetooth destek hizmeti" ni bul çift tıkla,çıkan pencerede de başlangıç türünü bul ve "otomatik" yap, uygula tamam de...Bilgisayarı yeniden başlat...Bir de bunu dene bakalım..Umarım sorun çözülecek....

çok teşekkürle sayenizde sorunumu halletim
  • hoca19 sana çok teşekkür ederim cihaz görmeme sorununu sayende çözdüm.cihazı eşitledim ama dosya gönderilmiyor cihaza ve bağlanmıyor tel c6-01 biraz araştırdım nette bu sorun bluetooth 3.0 windows 7 kullanan cihazların çoğunda varmış.yani driverdan kaynaklı güncel sürüm bekliycez artık aynı sorunu yaşayanların bilgisine
  • arkadaşlar merhaba bluetooth u çalıştıramayanlar için yukarda diğerleri yardım etmiş ben driver sorunu olanlara çözüm bulmak için bir link vereceğim bu konuda benim de aramadıpım yer kalmadı hatta saçma sapan sitelerden bilgisayarıma virüs bile bulaştırıp çöktürdüm ben yandım siz yanmayın o saçma salak driver sitelerinden bir şey indirmeyin sakın. bende bluetooth çevre birim aygıtı driverını bulamıyordu. şurda edinebilirsiniz. ben kullandım bir sıkıntı kalmadı inş işinize yarar.
    http://hotfile.com/dl/141479448/8a3bc5e/Bluetooth_Broadcom_v6.2.1.800.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyzenapo -- 13 Ocak 2012; 2:31:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neyzenapo

arkadaşlar merhaba bluetooth u çalıştıramayanlar için yukarda diğerleri yardım etmiş ben driver sorunu olanlara çözüm bulmak için bir link vereceğim bu konuda benim de aramadıpım yer kalmadı hatta saçma sapan sitelerden bilgisayarıma virüs bile bulaştırıp çöktürdüm ben yandım siz yanmayın o saçma salak driver sitelerinden bir şey indirmeyin sakın. bende bluetooth çevre birim aygıtı driverını bulamıyordu. şurda edinebilirsiniz. ben kullandım bir sıkıntı kalmadı inş işinize yarar.
    http://hotfile.com/dl/141479448/8a3bc5e/Bluetooth_Broadcom_v6.2.1.800.zip.html

teşekkürler ama benim bluetooth kartı atheros :( :( :(

• genel olarak cogu bluetooth adaptorlerini, dongle vs'yihttp://bluetoothinstaller.com/ adresinden indireceginiz uygulama ile kurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoca19

Arkadaşım, masa üstünde bilgisayarıma sağ tık, yönet,açılan pencerede orta bölüm 3.sırada"hizmetler ve uygulamalar" çift tıkla,açılan pencerede en başta hizmetler çift tık,çıkan listede "bluetooth destek hizmeti" ni bul çift tıkla,çıkan pencerede de başlangıç türünü bul ve "otomatik" yap, uygula tamam de...Bilgisayarı yeniden başlat...Bir de bunu dene bakalım..Umarım sorun çözülecek....

hoca süpersin ya valla sayende tıkır tıkır oldu maşşallah :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bluetooth'lu telefonunuzu bilgisayar ile eşleştirme yaparken çevre aygıtı sürücüsünü yükleme sorunu varsa şunu deneyin

dostum verdiğin linki açamıyorum açılmıyor hoca19 un verdiği taktiğide denedim olmuyor 'Bluetooth Çevre Ayğıtı' uyarısı veriyor çözüm bulamadım benim kullandığım bluetoot ufak usb olanlar yeni çıkanlar pc de denedim notebookta da denedim aynı hata pcden tlfa, tlfdan da pcye harhangi bir şey gönderemiyorum alırken tak çalıştır diye aldım ambalajda da öyle yazıyor narita marka xp de denedim o hiç tanımadı 'Generic Bluetooth Radio' uyarısı veriyor yüklemelerini bulamıyorum 7 de telefon ile bağlanıyor ama alış veriş yapmıyor ve tlf resminin sol alt tarafında üçgen işareti var yardım edebilirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmusti046

quote:

Bluetooth'lu telefonunuzu bilgisayar ile eşleştirme yaparken çevre aygıtı sürücüsünü yükleme sorunu varsa şunu deneyin

dostum verdiğin linki açamıyorum açılmıyor hoca19 un verdiği taktiğide denedim olmuyor 'Bluetooth Çevre Ayğıtı' uyarısı veriyor çözüm bulamadım benim kullandığım bluetoot ufak usb olanlar yeni çıkanlar pc de denedim notebookta da denedim aynı hata pcden tlfa, tlfdan da pcye harhangi bir şey gönderemiyorum alırken tak çalıştır diye aldım ambalajda da öyle yazıyor narita marka xp de denedim o hiç tanımadı 'Generic Bluetooth Radio' uyarısı veriyor yüklemelerini bulamıyorum 7 de telefon ile bağlanıyor ama alış veriş yapmıyor ve tlf resminin sol alt tarafında üçgen işareti var yardım edebilirseniz sevinirim

Başlat/Aygıtlar ve Yazıcılar/ Bluetooth Aygıtları yolunu izle...

Aşağıdaki Bluetooth aygıtına sağ tıklayıp özellikler de daha sonra Hizmetler sekmesine tıklayıp Bluetooth Hizmetlerinin yanlarındaki çentik işaretlerini kaldırıp Uygula daha sonra Tamam diyip sayfaları kapat.

Resim silinmiş bu arada kusura bakma resme google ön belleğinden ulaşabilirsin.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=Bluetooth'lu+telefonunuzu+bilgisayar+ile+e%C5%9Fle%C5%9Ftirme+yaparken+%C3%A7evre+ayg%C4%B1t%C4%B1+s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BCn%C3%BC+y%C3%BCkleme+sorunu+varsa+%C5%9Funu+deneyin&gs_sm=3&gs_upl=175l175l0l1246l1l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1440&bih=775&wrapid=tlif132933893054110&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=VBo8T_31EIrL8QPl8OzhCg#q=Bluetooth%27lu+telefonunuzu+bilgisayar+ile+e%C5%9Fle%C5%9Ftirme+yaparken+%C3%A7evre+ayg%C4%B1t%C4%B1+s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BCn%C3%BC+y%C3%BCkleme+sorunu+varsa+%C5%9Funu+deneyin&um=1&hl=tr&sa=N&tbm=isch&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=bf5764326f6d8007&biw=1440&bih=775

Linke tıkla ilk resmin üzerine mause ile gel büyüyünce net gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Şubat 2012; 22:59:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrmusti046

quote:

Başlat/Aygıtlar ve Yazıcılar/ Bluetooth Aygıtları yolunu izle...

Aşağıdaki Bluetooth aygıtına sağ tıklayıp özellikler de daha sonra Hizmetler sekmesine tıklayıp Bluetooth Hizmetlerinin yanlarındaki çentik işaretlerini kaldırıp Uygula daha sonra Tamam diyip sayfaları kapat.

Resim silinmiş bu arada kusura bakma resme google ön belleğinden ulaşabilirsin.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=Bluetooth'lu+telefonunuzu+bilgisayar+ile+e%C5%9Fle%C5%9Ftirme+yaparken+%C3%A7evre+ayg%C4%B1t%C4%B1+s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BCn%C3%BC+y%C3%BCkleme+sorunu+varsa+%C5%9Funu+deneyin&gs_sm=3&gs_upl=175l175l0l1246l1l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1440&bih=775&wrapid=tlif132933893054110&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=VBo8T_31EIrL8QPl8OzhCg#q=Bluetooth%27lu+telefonunuzu+bilgisayar+ile+e%C5%9Fle%C5%9Ftirme+yaparken+%C3%A7evre+ayg%C4%B1t%C4%B1+s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BCn%C3%BC+y%C3%BCkleme+sorunu+varsa+%C5%9Funu+deneyin&um=1&hl=tr&sa=N&tbm=isch&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=bf5764326f6d8007&biw=1440&bih=775

Linke tıkla ilk resmin üzerine mause ile gel büyüyünce net gözüküyor.

teşekkür ederim dostum şuan cihaz yanımda değil deneyeceğim olumlu veya olumsuz tekrar dönüş yaparım aynı yere girdim öyle fazla kurcalamak istemedim bi kurcalayayım dediğini yapayım bakalım ne olacak bakalım

• Bende görüyor arkadaşlar hemde sorunsuz olmazsa resimli bir anlatım yaparım.
  • slm bende (toshiba L755 14f) laptop var benim sıkıntım (bluetooth) dağa önce format attırdım da (d) bulunan kendi pc driver larla bluetooth yükleyemedik hata verdi olmadı ama dağa sonra aynı driver yüklemeyi denedimde olmuştu bugün yine pc format attrdım aynı sorunu yine yaşadım şuan yükleyemiyorum bluetooth deli olacam bu neden olabilir pc yapısında mı var teknik bi hatamı yoksa doğru driver mı deyil anlamadım beni yönlendirseniz sevinirim…..
  • Hizmetlerde arkadaşın dediği gibi otomatik yaptıktan sonra ..telefonunuzun görününürlüğü ayarlardan gizli de kalmıştır... onuda kontrol edin görünür yapın ..pcnin telefonu görmesi lazım..bende 6300 var sorun yok...
  • Arkadaslar benim billgisayarimda windows 7 ultimate yuklu ve bluetoothu calistiramadim, bilgisayarimin modeli ASUS F83VF bileniniz varsa lutfen yardim etsin, simdiden tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehzadex

slm bende (toshiba L755 14f) laptop var benim sıkıntım (bluetooth) dağa önce format attırdım da (d) bulunan kendi pc driver larla bluetooth yükleyemedik hata verdi olmadı ama dağa sonra aynı driver yüklemeyi denedimde olmuştu bugün yine pc format attrdım aynı sorunu yine yaşadım şuan yükleyemiyorum bluetooth deli olacam bu neden olabilir pc yapısında mı var teknik bi hatamı yoksa doğru driver mı deyil anlamadım beni yönlendirseniz sevinirim…..

BtTray Hatası alanlar Burada http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=59628276 cevapladım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.