Şimdi Ara

Windows 7 tanımlanamayan ağ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
34.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Loader filan fayda yok hocam ya yine olmuyor yine olmuyor, kocaman kasa boş duruyor delirmemek elde değil yokmu şuna çözüm bulan en kesininden
  • Bu sorun için çeşitli çözümler denedim ben de ama elde var sıfır!
  • serayhefe arkadaşım

Başlat çalıştıra (control userpasswords2) yaz gelişmiş sekmesinden gelişmişe tıkla kullanıcılardan administratora çift tıkla hesap devre dışı kutucunu devredışı bırak diğer ayarları kurcalamadan tamam diyerek kapat kullanıcı değiştir yaparak administratordan yazmayı dene komutları kabul edecektir administratoru kapatmak içinde aynı yöntemle control userpasswords2 hesap devre dışı diyip tamam.
  • bendede aynı sorun var .çözüm varmı arkadaşlar.
  • aynı sorun bende de var, Windows **** bağlantısını yapamadı şeklinde hata mesaji veriyor.

yada, bağlantı oluyor bu seferde ünlem işareti oluyor, kabloyu takıyorum, tanımlanmayan ağ diyor.

sorun modemde dedim, modemi değiştim, yine olmadı, wifi adaptör sorunlu dedim, onu değiştim, yine düzelmedi.

anlamadım gitti.

başka forumlarda da bakıyorum, bir arkadaş Windows 7 WPA2 ile sorunlu yazmış, acaba doğrumudur.
  • önceden devre dışı bırakıp sorun gider dediğimde bağlanabiliyordum. şimdi modeme dahi giremiyorum sorunun PS ile ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü sinirden bütün adobe uygulamalarını kaldırdım :)
  • slm.
    tanımlanamayan ağ hikayesi işlemtim sistemi ip alamadığı zaman yapıyor.
    mümkün olduğunca manuel ip girip kullanmak en güzelidir.
    modeminizin 192.168.2.1 olduğunu varsayarak
    ip adresinizi manuel 192.168.2.5 gibi bir değer
    ve varsayılan ağ geçidinizi 192.168.2.1 yapın.

ünlem işareti ise genelde dns sıkıntılarında olur
    bununda en güzel çözümü 4.2.2.3 - 4.2.2.5 gibi
    open bir dns girmektir.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende de aynı sorun var. Bilgisayarımda hem win7 64 hem de win7 32 bit işletim sistemi kurulu. 32 bit işletim sistemi ile sorunsuzca bağlanabiliyorken 64 bitte sizlerin bahsettiği sorunu yaşayıp duruyorum. ben modemin yazılımından kaynaklı düye düşünmekteyim. Kendilerine ulaşabilirsem yardım isteyeceğim. Zira sitelerinde(zyxel) bazı sürümler için bu tür problemlerden bahsetmişler. Şu soruna bir çözüm bulabilirsek çok mutlu olacağım gerçekten. İllallah ettim çünkü.
  • böyle bir problemle bende karşılaştım 444 1 150 den ZyXEL çağrı merkezini aradım benimle baya bir ilgilendiler ve modemime bir yazılım yüklediler yazılım yüklendiğinden beri sınırlı bağlantı problemi yaşamıyorum mutlaka ZyXEL çağrı merkezi ile iletişime geçin bu konuda çünkü ben ne yaptıysam kendim beceremedim.
  • Destuni, Telefona çıksalar geçeceğim ama bir türlü açmıyorlar. Ben ancak akşamları evde olabiliyorum. akşam da geç olmuş oluyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: retchop

Merhaba arkadaşlar,

Bende de aynı sorun var. Bilgisayarımda hem win7 64 hem de win7 32 bit işletim sistemi kurulu. 32 bit işletim sistemi ile sorunsuzca bağlanabiliyorken 64 bitte sizlerin bahsettiği sorunu yaşayıp duruyorum. ben modemin yazılımından kaynaklı düye düşünmekteyim. Kendilerine ulaşabilirsem yardım isteyeceğim. Zira sitelerinde(zyxel) bazı sürümler için bu tür problemlerden bahsetmişler. Şu soruna bir çözüm bulabilirsek çok mutlu olacağım gerçekten. İllallah ettim çünkü.

Kardeş sorunun modemden ya da yazılımdan olduğunu düşünmüyorum. Zira ben Airties 5440 kullanıyorum. Ve bu sıkıntı zaman zaman bende de oluyor. Şu an için tek çaresi ağ bağlaştırıcısını devre dışı bırakıp 3 saniye sonra tekrar etkinleştirerek giderilebiliyor...
    Pc yi açıp kapamaya da gerek yok. Araştırmaya devam...
    Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: arekinci

quote:

Orijinalden alıntı: retchop

Merhaba arkadaşlar,

Kardeş sorunun modemden ya da yazılımdan olduğunu düşünmüyorum. Zira ben Airties 5440 kullanıyorum. Ve bu sıkıntı zaman zaman bende de oluyor. Şu an için tek çaresi ağ bağlaştırıcısını devre dışı bırakıp 3 saniye sonra tekrar etkinleştirerek giderilebiliyor...
    Pc yi açıp kapamaya da gerek yok. Araştırmaya devam...
    Saygılarımla...

Merhabalar,

Sorunumu tamamen çözdüm. Sorun oluşturduğum güvenli kablosuz bağlantıdan kaynaklıymış. Modemimin teknik servisini aradım 5 dakikada çözdüler. Güvenliği daha az olan başka bir kablosuz ağ kurdular ve sorun çözüldü. O günden beri aynı problemle hiç karşılaşmadım. Aynı dertten muzdarip olan arkadaşlara tavsiyem siz de ya daha az güvenli bir ağ oluşturun ya da direk modem teknik servisinizi arayın.

İnşallah yazım faydalı olur.

• Hocam eyvallah yazmışsınız fakat ben modemime kablolu olarak bağlıyım ve wifi şifrem ise wpa2. Yani wireless kullanmıyorum problemi yaşadığım cihazda. Yine de bu problemi yaşıyorum... Aradığınız teknik servis airties mıydı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arekinci

Hocam eyvallah yazmışsınız fakat ben modemime kablolu olarak bağlıyım ve wifi şifrem ise wpa2. Yani wireless kullanmıyorum problemi yaşadığım cihazda. Yine de bu problemi yaşıyorum... Aradığınız teknik servis airties mıydı ?

Merhaba, hayır benim modemim zyxel. Siz kendi modem şirketinizi ararsanız yardımcı olacaklardır sanırım. Ben de sorunu WPA2'de yaşıyordum.

Kolay gelsin.
  • ********************************************************************************

arkadaşlar sorunu tamamen çözdüm. sorun kablo kalitesinden kaynaklı. kablonuzun üzerindeki yazıları kontrol edin eğer cat5 yazıyorsa sorun çıkarıyor. bugün cat6 denen kablodan aldım şu an kendi bilgisayarımdan bağlıyım diğer kablo ile hala bağlanamıyorum. cat6 daki bakır miktarı daha fazlaymış. özellikle dış mekan için bu kablo kullanıması gerekiyor. metresi diğer kabloya göre 2 kat kadar pahalı ama sorunu kökünden çözüyor. kablosuz bağlantılar için bir şey söyleyemicem.
  • kablo ile alakası yok bende 3 tane kablo var 3 ü ilede masaüstüne bağlanabildiğim halde laptopa bağlanamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm.

open bir dns girmektir.

Hocam Eyvallah sorun cozuldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm.

open bir dns girmektir.

Allah razi olsun valla oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.