Şimdi Ara

Windows 7 sürücü imzalama iptali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
22.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarıma teknik servisinde recovery yapılmış. Bu sorun yüzünden en basitinden göndermeden önce kullandığım Vodem'imi kullanamıyorum. Her açılışta bios ekranı gelince F8'e basarak sürücü imza nanesini iptal ediyorum. Her açılışta yapmak sıkıntı yarattı artık. İnternette kökten iptal etme yöntemi aradım, 96kbps hız ile saatlerimi harcadım ve bulamadım, sinirden kanser olmak üzereyim. Bilen biri vardır belki dedim.

• Merhaba,

Başlat -> Tüm programlar -> Donatılar -> Sistem araçları -> Komut istemine sağ click yaparak "Yönetici" olarak çalıştır.

Açılan dos ekranına;

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS komutunu yazıp enter tuşuna bas.

ve

bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON bu komutu da yazarak enter tuşuna bas.

İşlem başarı ile tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattığın da sürücüler için imza korumasını kaldırmış olacaksın.

Kolay gelsin.
  •  Windows 7 sürücü imzalama iptali?

Hata yapmıyorum, sağ alt köşede de resimdeki gibi yazmaya başlıyor herşey tamam fakat sürücü imzalama devre dışı kalmıyor. Açılışta F8'e basıp oradan devre dışı bırakınca o zaman gerçekten devre dışı kalıyor. İnternette birkaç yerde daha yazıyordu bu yolun pek çok bilgisayarda işe yaramadığı. İnternetim hızlı olsa belki halledebilirim de bilgisayar başında çok vakit harcayamıyorum. Hala yardıma ihtiyacım var benim bu konuda.
  • arkadaşın verdiği ilk komut sürücü imzasını kapatıyor
    ikinci komut ise tekrar açıyor.
    senin yapman gereken ilk komutu kullanmak..
    kolay gelsin.

http://mscozum.com/makale/windows-7-de-surucu-imzalama-korumasini-tamamen-kaldirmak-veya-devreye-almak/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker.efsane -- 19 Kasım 2012; 2:45:22 >
  • Bu sorun bende de var cozebildiniz mi acaba sonradan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithatknkn -- 5 Ocak 2016; 23:24:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 8de uzerinde ayarlardan yapilabiliyordu. Win10 da da ayni ayarlar olacagini tahmin ediyorum. Win 10 a upgrade edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.