Şimdi Ara

Windows 7 intel Turbo Memory

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar , konu şuan gerek türkiye de gerek dünyadaki diğer forumlarda benzerleri olan , intel turbo memory nin windows 7 altındaki uyum problemi . günler boyunca süren bu problemi bugün itibari ile.. her hangi bir ek ahci yada sata kontrolcüsü yükledmeden sadece kurulumunu yaptığım driver seçeneklerinin sırasını değiştirerek çözdüm.. yani düzinelerce kontrolcü.. uygun driver vs problemi olmadan.. size bir kaç adımda anlatmak istiyorum ;

1 ) öncelikle muhakkak ama muhakkak işletim sisteminizi yüklemeden önce bios ayarından.. yüklenen os u win7 ve turbo memory i enable konumuna getirin

2) ikinci olarak driver yükleme sıramıza , intel Matrix Storage driver ile devam ediyoruz.. yükledikten sonra kesinlikle restart atıyoruz.

3) üçüncü adımımızda , intel turbo memory cd sinde bulunan filter driver ı yüklüyoruz.

4) son adımda , intel dashboard ve intel console driver ı yükleyip yeniden başlatıyoruz.

bu işlemlerin ardından 4 gb turbo memory i sorunsuz kullanmaktayım , kolay gelsin.

Kullanım performansı hakkında birşey söylenecek olursak eğer , ready driver a attığımız programlar , gerek media player , gerek media center ve daha nice programlar saniye içerisinde açılıyor ve açıkçası memory her kuruşunun hakkını veiyor.

Readyboost seçeneğini ise an itibari ile aktif halde kullanamamaktayım , readyboost için şuanda flashdisk kullanıyorum , win7 de readyboost u intel turbo memory ile aktive ettiğimde onuda sizlerle paylaşıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adelite -- 22 Eylül 2009; 14:41:56 >

• turbo memory aktifken ve değilken mesela firefox un ilk açılış zamanında ne kadar oynama oluyor. birkaç örnek verirseniz sevinirim. tabi programların ilk açılışlarından bahsediyorum. programı kapatıp açtığınızda hızlı açılır
  • sorunuza sadece firefox olarak değilde genel olarak olarak cevap vereyim.. sistemim m860tu notebook olduğu için firefox açılırken saniye bazında size bişey söyleme şansım yok zaten instant açılıyor.. ama kallavi açılış sürelerine sahip.. adobe.. media center gibi 4 5 saniyeyi bulan programlar bile şuanda 1 saniyeden daha az sürede açılmaktalardır.. açıkçası bilgisayara getirdiği hızlılık ve işlevsellik mükemmel düzeyde.
  • ben intelin sitesinden güncel driverları indirip yükledim laptopta 1gb readybost aktif ... hiç ugraşmadım tık diye tanıdı
  • arkadaslar win7 deil de .. Vista'da Turbo memory kullaniyorum, ama turbo memory acikken Readyboost olarak bi usb stick'i kullanamiyorum. Bunun bir yolu var mi ? Veya turbomemory'i kapayip readyboost mu kullanmaliyim usb stick olarak .. ne dersiniz ?
  • 4 gb turbo memory'i nereden temin edebiliriz
  • Arkadaşım 4gb lık versiyonu internette sadece aşağıdaki adreste var.Bende almayı düşünüyorum.

http://www.monsternotebook.com.tr/Turbo-Memory-4GB-INTEL-TURBO-MEMORY.html
  • Ben w 7 yi kurdum driverlarımı güncelledim o akdar.. bu bahsettiğiniz nedir? ramlere etki eden birşey mi yoksa işlemciye mi?

Düzeltme : Edindiğim bilgiye göre sadece AHCI modunda etkin oluyormuş..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borealatis -- 4 Mart 2010; 20:01:43 >
  • bu parçayı laptopa değilde pcye taksak katkısı laptopa olduğu kadar olurmu, gerçi ne alaka arada farkmı var diyeceksiniz ama yinede bu garip soru aklıma geldi bir an
  • Bu parçayı masaüstü pc ye takamazsın arkadaşım.Sadece notebooklar için geliştirilen bir parça.Kısaca faydalarına gelirsek program açılışlarında ve bilgisayar açılışlarında ciddi artış olmakla birlikte işlemciye en yakın mesafede konumlandığı için sık kullandığınız uygulamar için hard diski çalıştırıp fazla enerji tüketmektense bilgisayar turbo memoryden açıp aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlıyor.Şuanda win 7 home premium işletim sisteminde kullanmaktayım .Programların açılış süreleri gerçekten çok kısa.
  • Arkadaşlar bende de 1gb tm var ama bir türlü win 7 ultimate x64 altında çalıştıramadım. Sistemi temiz kurup intel turbo memory son sürücüleri kuruyorum. Ama aygıt yöneticisinde "Bu aygıt başlatılamıyor (kod10)" uyarısı veriyor vista ile sorunsuk kullanıyordum. Var mı çöaresini bilen. en üstte anlatılan yöntemi denedim işe yaramadı.
  • benim laptopa takılıp takılmayacağını nasıl anlayabilirim?

intel core2duo t5670
    intel wifi link 5100agn
    mobile intel 4 serisi yonga kümesi pcı express kök bağlantı noktası ve dram denetleyicisi
    mobile intel ıch9 ailesi pcı express bağlantı noktası adeti= 6

sağında solunda centrino falan yazmıyor. yani değil

markası hp 6730s win7 professioanal var
  • Windows 7 de ready boost secenegindeki enable/disable secenegini degistirebiliyorum ama ready drive secenegine hicbir sekilde mudahele edemiyorum.1gblik modulu tanittim yazilimi kurdum ama degismiyor.yalniz modulun cdsi yok o dediginiz driver ve prog.nerden bulacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.