Şimdi Ara

ACİL YARDIM BEYLER - WİNDOWS 7 FORMAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
14.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben geçen hafta TTNet'ten Casper CN.TTD4200 metal kasa modelinde bir Laptop aldım. Windows 8 yüklü geldi bilgisayarada. Abimde oyunlarını windows 8 den oynayamıyor. Sürekli .dll hatalarını düzeltirken bir hatalarla uğraşıyoruz. Windows 7 alışkanlığı var birde üstümüzde. Windows 7 ye çevirmeye çalışıyorum. Ancak DVD ile , Flash Bellek ile Win7 format atmaya çalışıyorum. POST Ekranı falan yok bilgisayarda. Direk Win8 e geçiyor bilgisayar. "Esc" ile boot menüsüne girip Flash Bellek'i gösteriyorum yine Win8 e geçiyor. Format falan atmıyor. DVD ile deniyorum atmıyor. En son yine denerken BIOS'tan falan ayarladım
    "Invalid signature detected. Check secure Boot Policy in Setup"
    denen bir hata vermeye başladı. Bir türlü format ekranı gelmiyor. Masaüstü bilgisayarıma denedim direk format başladı. Ancak Laptop'ta bir türlü format atamadım lütfen yardım eder misiniz?
     ACİL YARDIM BEYLER - WİNDOWS 7 FORMAT

• ben de uğraştım ve oldu. isterseniz bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_104742748/f_//tm.htm#104742748
  • a. Advanced sekmesindeki SATA Configuration ayarı “IDE” olacak.
    b. Security sekmesindeki Secure Boot Management ayarı SECURE BOOT : DISABLED
    c. “””””””””””””””””””””””””””””””””””Default key provisioning : Disabled olacak.
    d. Boot sekmesindeki Launch CSM : Enabled olacak.
    e. Boot option da #1 seçeneğine DVD veya flash disk ( Windows u ne ile yükleyecekseniz onu seçin.
    f. #2 ise hdd yi gösterin.
    g. PXE boot ayarı da ENABLED olacak.
  • Allah senden razi olsun Kemal Alkan Allah seni darda birakmasin. Beni duamda sana yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Estağfurullah. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

• Helal olsun gercekten cok isime yaradi

• Guest-699049620 G kullanıcısına yanıt
    Harikasın çok teşekkürler. Allah razı olsun :)

• Reis sen kralsin ya. Kac sene gecti aradan ama.hayir duami aldin. Helal olsun

• Bu yöntemi deneyip formatı attım,fakat tekrardan eski ayarlara default yapınca pc açılmıyor onarıma geçiyor.Çözümü bilen varmı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.