Şimdi Ara

Windows 7 için Windows 8 Teması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
13.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Windows 8 seven fakat hâlâ 7 kullananların 8 sevgisini biraz da olsa dindirecek bir tema.

Öncelikle indirilecek dosyalar:

http://browse.deviantart.com/art/Windows-8-RTM-Theme-for-Windows-7-318932206

Ardından Universal Theme Patcher'ı indiriyoruz

MEDIAFIRE
    YANDEX DISK

Şimdi dosyaları taşıma zamanı.

Yerel Disk>Windows>Resources>Themes klasörüne Windows 8 RTM Theme (hangisini istiyorsanız onu taşıyın) içindeki dosyaları taşıyoruz.

Son olarak Universal Theme Patcher'ı açıyoruz. Çıkan pencereye OK diyoruz, Evet diyoruz ve program açıldı. 3 tane dll çıkacak önce restore yapıyoruz hepsini ardından patch yapıyoruz. Yeniden başlattıktan sonra masaüstü sağ tık > Kişiselleştir yüklü temalar bölümünden istediğinizi seçebilirsiniz.

Eğer Windows 8.1'deki gibi başlat düğmesi istiyorsanız ilk önce MEDIAFIRE - YANDEX DISK indiriyoruz ve uygulamayı çalıştırıyoruz. Sağ üstte bulunan klasik düğmeye tıklıyoruz ve istediğimiz şekli seçiyoruz. Bazı yerlerde ne olur ne olmaz diye explorer.exe'ın kopyasını alın demişlerdi. Takıldığınız bir yer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Son olarak SS'ler
    Metro beklemeyin her zamanki başlat

_______
    05.02.2014 Ekleme

İleri geri butonlarını ve açılış ekranını değiştirmek isteyenler olur diye ekleme yapmak istedim.

İlk önce ileri geri butonlarını anlatayım.

Windows 8~8.1 Extras> Navigation Buttons> 32-64 BIT(kendi bilgisayarınıza göre) ExplorerFrame.dll'yi, Yerel Disk:> Windows> System32'ye taşıyın. Eski ExplorerFrame.dll'nin adını ben Explorerframeasd.dll şeklinde yaptım. Daha sonra tema klasöründekini oraya taşıyınca bir sorun olmadı. Silmeyin sakın dursun orada.

Eğer izin istiyorsa Sağ tık> Özellikler > yukarıdan Güvenlik > aşağıdan Gelişmiş> yukarıdaki sekmelerden Sahip> aşağıdan Düzenle> Yeni sahibi: kutucuğundan kendi bilgisayarınızın adını seçip(uyarı çıkacak tamam deyin) tamama tıklayın.
    Daha sonra Sağ tık> Özellikler > yukarıdan Güvenlik > aşağıdan Gelişmiş> izin girdileri: kutucuğundan kendi adınızı seçip İzinleri Değiştir... tıklayın> yine aynı şekilde kendi adınızı bulup Düzenle... tıklayın> Bütün izinleri işaretleyip tamam dedikten sonra istediğiniz gibi dosyaları değiştirebilirsiniz.

Tavsiyem "Navigation Buttons" olacaktır. "Navigation Buttons for Black Theme" biraz bulanık gibi geldi.
    Şöyle
    Navigation Buttons

Navigation Buttons for Black Theme

Son olarak açılış ekranı kaldı. Gerekli olanlar:
    Tweaks Logon adlı program. 200 KB sadece, zararsız. MEDIAFIRE - YANDEX DISK
    ve System32'deki "authui.dll" adlı dosyaya yukarıda anlattığım gibi izin vermektir. Daha sonra:Windows 8~8.1 Extras> Logon Screen> Default> 32-64 BIT> authui.dllyi System32'ye taşıyın. İsterseniz eskisini saklayabilirsiniz.
    Şimdi Tweaks Logon ile arkaplan resmimizi seçiyoruz. Windows 8~8.1 Extras> Logon Screen> Default> Background
    Alt Ctrl Delete yaparak kontrol edebilirsiniz. Tema değişirseniz arkaplan bozulur. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_K -- 8 Kasım 2015; 17:06:34 >

• saol teşekkür ederi çalışıyo ama bn pencerelerin rengini kendim ayarlamak istedğim zaman sadece görev çubuğunun rengi değişiyo ??
  • yardımcı olabilecek yokmu acaba ??? uğraştım ama olmadı temanın rengini sitedğim gibi ayarlayınca sadece görev çubuğunun rengi değişiyo pencereler aynı kalıyo ??
  • kimse yokmu cevap yazacakk ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿???????????

• Windows 8 Theme\Taskbar on Bottom or Left\Start Menu With User Picture içindekileri
    Yerel Disk\Windows\Resources\Themes içine atın. Resources dosyasından renk seçebilirsiniz, veya kişiselleştirmeden sadece mevcut renkleri seçebilirsiniz. Diğer renkler olmuyor maalesef.

@erciyes038

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_K -- 24 Ekim 2013; 22:12:55 >
  • cevabınız için teşekkür ederim.evet temaları attım klasöre gözüküyo ama rengi kendim ayarlayınca pencereler aynı renkte kalıyo.ama olan rengi seçince hem pencere hemde görev çubuğu rengi değişiyo.neyse artık böyle idare edecez.tekrar teşekkür ederim
  • Birazcık hort oldu ama

Sağolun hocam Win8 hastasyım ama kotam var 20 Mb ile hallettik bir de benden SS gelsin

Edit:Simage yaptım kotalılar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FantomİçinF -- 5 Şubat 2014; 22:36:04 >

• Açılış ekranı ve ileri geri butonları için biraz ekleme yaptım(yukarıda). Ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmadı şuana kadar.

@FantomİçinF
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClHAN

Açılış ekranı ve ileri geri butonları için biraz ekleme yaptım(yukarıda). Ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmadı şuana kadar.

@FantomİçinF

İleri geri tuşu vardı da hocam, SP1 i güncelleyince gitti Hatırlattığın iyi oldu uğraşıyım biraz hallederim.
    Açılış ekranını Default yaptım. Mor gibi. Bide Windows Starting yerine Win8 yerinin açılış ekranını koydum. Mis. Konu için teşekkürler hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ClHAN

Açılış ekranı ve ileri geri butonları için biraz ekleme yaptım(yukarıda). Ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmadı şuana kadar.

@FantomİçinF

Sorunu an itibari ile çözdüm teşekkürler.
  • Hocam Başlat Düğmesinin linkini verebilirmisin çünkü telekomünikasyon iletişim hatası veriyor linke tıklayınca.Ayrıca Konu için saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WWGamer -- 8 Mart 2015; 15:34:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WWGamer

Hocam Başlat Düğmesinin linkini verebilirmisin çünkü telekomünikasyon iletişim hatası veriyor linke tıklayınca.Ayrıca Konu için saol

Buyurun hocam.

http://uploaded.net/file/m2b3aq61
  • saolasn
  • eyvallah konuyu açana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum ben bu win 8 in temasını çok seviyorum ama bu explor dll sinin ismini değiştirirsem bişey olurmu yani korkuyorum pc ye bişey olur diye ama bi söyleyiver tam olarak nası olacak diye
  • ExplorerFrame.dllden mi bahsediyorsunuz yoksa Explorer.exe mi?

ExplorerFrame.dll'nin adını değiştirip, tema klasöründeki dll'yi atarsanız ve daha sonra bir sorunla karşılaşırsanız, adını değiştirdiğiniz eski işletim sistemine ait dll'yi düzelterek kullanabilirsiniz .

Eğer Explorer.exe'den bahsediyorsanız aynı şekilde onunda yedeğini alırsanız bir problem olacağını düşünmüyorum. Zaten sadece başlat butonunun görünümünü değiştirmek için Explorer.exe üzerinde 2 saniyelik bir işlem yapıyor program. Olurda o 2 saniye de elektrik kesilir, bilgisayar kapanır da işlem yarım kalırsa yedeğini kullanırsınız.

Bütün bunlar zor geliyorsa, format cd'sini takıp bilgisayar onarma yaparsanız bütün sorun çözülür.

Mesela ben ilk dll'lerin adını değiştirdiğimde bilgisayar açılırken siyah ekran ve Mouse oluyordu sadece. Daha sonra Ctrl+alt+del ile görev yöneticisini açtım, yukarıdan Dosya, Yeni görev çalıştır, açılan pencereden Gözat... sağ aşağıdan Tüm dosyalar seçeneği, daha sonra dll'nin bulunduğu klasöre giderek adını değiştirdiğim dll'yi düzelttim. Böyle bir hatayla neden karşılaştığımı bilmiyorum uzun zaman oldu. Daha sonra düzeltip temayı kullanabilmiştim.

@NihatAydin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_K -- 6 Temmuz 2015; 19:31:24 >

• erciyes038 kullanıcısına yanıt
    Tema olduğu için birebir windows 8gibi düşünme. Sadece temadır vebo özellik yoktur, veya sen kuramamış sınır. Tekrar kur
  • Eline sağlık :)
  • Paylaşım için teşekkürler fakat ben bu ileri geri butonlarının linkini bulamadım nasıl yapıcaz

Bro ben şu Windows 8~8.1 Extras bulamadım :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cresties -- 8 Kasım 2015; 16:22:20 >
  • Cresties C kullanıcısına yanıt
    Dostum Deviantart üzerinden indirdikten sonra böyle bir klasör olması gerekiyor;

Eğer indirdiğinde çıkmadıysa senin için yükleyebilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.