Şimdi Ara

windows 7 dosya paylaşımına girerken istedigi kullanıcı adı ve şifre sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
86.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • xp den windows 7 e girerken kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmiyor şifre olarak ağ koyduğum şifreyi giriyorum kullanıcı adıda zaten workgroup kullanıcı adı
    ben nasıl çözücem bu sorunu bi el atarmısınız
    ayrıca ben bu kullanıcı adı şifre meselesini kaldırmak istiyorum direk girsin istiyorum

• Kullanıcı adı ve şifreyi iptal et sonrasında Denetim Masası/Ağ ve Paylaşım Merkezi/Sol taraftaki Gelişmiş Paylaşım ayarlarını değiştirin dedikten sonra Parola korumalı paylaşımı kapat diyeceksin. En son olarakta paylaştığın Hdd yada Klasöre Eceryone ye izin versen yeterli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Kullanıcı adı ve şifreyi iptal et sonrasında Denetim Masası/Ağ ve Paylaşım Merkezi/Sol taraftaki Gelişmiş Paylaşım ayarlarını değiştirin dedikten sonra Parola korumalı paylaşımı kapat diyeceksin. En son olarakta paylaştığın Hdd yada Klasöre Eceryone ye izin versen yeterli oluyor.

ilk önceki yazdıgın ve sondaki yazdıgın haric hepsini uygulaadım ama ilk ve öncekileri uygulayamadım çünkü anlayamadım
    -Kullanıcı adı ve şifreyi iptal et demişsin hangi kullanıcı ve şifre acaba ?
    -Demek istediğin everyoneyi nasıl izin vericem onuda tarif edermisin ( sağ tık özellikle gelişmiş paylaşım izin ver ama nasıl izin vercem ona)
  • 1- Bilgisayarım/Yönet/Yerel Kull. ve guplar/Kullanıcılar
    Hangi Kullanıcıyı kullanıyor isen sağ tıkla Parola Belirle İlerle de boş parola ile tamam de.

2- Denetim Masası/Ağ ve Paylaşım Merkezi/Sol taraftaki Gelişmiş Paylaşım ayarlarını değiştirin dedikten sonra Parola korumalı paylaşımı kapat.

3- Paylaşım vereceğin Dosya-Klasör yada Hdde sağ tıkla Özellikler/Paylaşım/Gelişmiş Paylaşım/Bu klasörü paylaş/İzinler. Zaten Everyone vardır ona alttaki işaretlerden Tam erişim yetkisi ver yani hepsini işaretle eğer Everyone yoksa Ekle/Gelişmiş/Şimdi bul Altta Everyone ye çift tıkla az önce yazdıklarımı yap.

Bu kadar.
  • çok teşekkür ederim akşam deniyecem
  • bugün denedim xp den win7 paylaşımına girerken shadeocs da bi hata verdi yetkiniz yok falan diyodu yarına bırakıyorum artık bugün fazla kasmicam
  • Konu hortlamış olacak ama, sifresiz giriş yapabilmenin yolunu bulan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenfiz

Konu hortlamış olacak ama, sifresiz giriş yapabilmenin yolunu bulan var mı?

evet üstte arkadaş paylaşmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

1- Bilgisayarım/Yönet/Yerel Kull. ve guplar/Kullanıcılar
    Hangi Kullanıcıyı kullanıyor isen sağ tıkla Parola Belirle İlerle de boş parola ile tamam de.

2- Denetim Masası/Ağ ve Paylaşım Merkezi/Sol taraftaki Gelişmiş Paylaşım ayarlarını değiştirin dedikten sonra Parola korumalı paylaşımı kapat.

3- Paylaşım vereceğin Dosya-Klasör yada Hdde sağ tıkla Özellikler/Paylaşım/Gelişmiş Paylaşım/Bu klasörü paylaş/İzinler. Zaten Everyone vardır ona alttaki işaretlerden Tam erişim yetkisi ver yani hepsini işaretle eğer Everyone yoksa Ekle/Gelişmiş/Şimdi bul Altta Everyone ye çift tıkla az önce yazdıklarımı yap.

Bu kadar.

win 10 da 1. satırdaki bölümler yok. yönete girdikten sonra yerel kull.. ve sonrası yok. o bölüme nereden ulaşabilirim. hala paylaşım klasörüne girerken kullanıcı adı ve şifre istiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• W10 da bu şekilde

windows 7 dosya paylaşımına girerken istedigi kullanıcı adı ve şifre sorunu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ByAdmin kullanıcısına yanıt
    Windows 7'de tüm bu denilenleri yapmama rağmen, bir bilgisayardan diğerinin harddiskine bağlanmaya çalıştığımda iznim olmadığını söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Windows 7'de tüm bu denilenleri yapmama rağmen, bir bilgisayardan diğerinin harddiskine bağlanmaya çalıştığımda iznim olmadığını söylüyor.
    bir üst mesajdaki arkadaşın gösterdiği yerden hepsini sağ tıkla şifre oluştur de ve ok de direk şifresiz kalsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.