Şimdi Ara

Windows 7 Context menu (sağ-tık) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayara Office 2007 kurdum, context menüde yeni dosya yerine sadece Word geliyor, Excel veya PowerPoint gelmiyor, regedit ayarlarından
    "H​KEY_CLASSES_ROOT\.xlsx\Excel.Document.12\ShellNew\"
    kısmına "NullFile" eklediğimde hiçbirşey değişmediği halde bilgisayarı kapatıp açtığımda yok oluyor.
    aynı yere "FileName" ile "C:\Windows\Shellnew\" dosya yoluna eklediğim "excel.12.xlsx" dosyası da duruyor ama context menüye hiçbir etkisi olmuyor.
    Aynı ayarları PowerPoint için de yaptım.

xlsx yani 2007 ve sonrasi için yaptığım değişimler birşey değiştirmediği halde,
    xls yani 2003 ve öncesi için reg ayarlarına nullfile eklemem yetiyor. Context>Yeni menüde "Office 98-2003 Excel" benzeri bir ifade beliriyor. Ama bunu kullanırken de başka cihazlara aktarırken uyumluluk sorunu yaşayacağım, hiç olmazsa .xls excel'ini açtığımda bir ton uyarı veriyor. Bir süre sonra illalah dedirtecek cinsten.

Bir program kullanarak baktığımda "yeni" menüsünde uygulamaların gözüktüğünü gördüm lakin ben masaüstünde denediğimde gözükmüyor.

Çözüm olarak context menüye, yeni kısmında açılan yere değil. word, excel ve powerpoint'in .exe'sini ekledim. Bu da yeni açtığım bir excel dosyasını kaydetme süresini 5 katına çıkartacak.Windows 7 Context menu (sağ-tık) sorunuWindows 7 Context menu (sağ-tık) sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrcn_ertkn -- 20 Ağustos 2018; 6:0:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.