Şimdi Ara

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
4
Favori
84.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uyuz mikrozoft vistayla,7 ile uğraşacağına düzgün bi 64 bit çıkarıp elini eteğini çekse 32 den daha sağlıkli olur.
  • hani yazılan x64 yazılımlar o halde? hadi herkes bugün geçti diyelim 64 bite, nerde uygun yazılım 64 bit için, bir elin parmaklarını geçmez 64 bit uygulama. bu mu daha sağlıklı olur yani?
    quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

uyuz mikrozoft vistayla,7 ile uğraşacağına düzgün bi 64 bit çıkarıp elini eteğini çekse 32 den daha sağlıkli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencaner
    Lütfen yanlış bilgi vermeyelim insanlara. Birden fazla çekirdekli olup 32 bit olan işlemciler de vardır. Örneğin:
    Core Solo: 32 Bit - Tek çekirdekli işlemcilerdir
    Core Duo: 32 bit - Çift çekirdekli işlemcilerdir
    Core 2 Duo: 64 bit - Çift çekirdekli işlemcilerdir.
    Yazılını faydalı olmuş ama bu bölümünü düzeltirseniz seviniriz. Sağolun

Orda yazıyor ama "çok çok basit anlamda" diye. Ayrıca bu bahsettiğiniz işlemciler özellikle Core Duo 32 bit değil 64 bit olarak satışa sunuldu Türkiyede. Ben kendim sattım ordan biliyorum. Araştırmadım ama muhtemelen de dediğiniz Core Solo da Core Duo da Türkiyede satışa sunulmamıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.
    uyuz mikrozoft vistayla,7 ile uğraşacağına düzgün bi 64 bit çıkarıp elini eteğini çekse 32 den daha sağlıkli olur.

64bitin neyi varki ben win 7 ilk çıktığında 64 bit kurdum ve hem 32 bit hemde 64 bit yazılımlarda herangi bir sorunla karşılaşmadım. Sizin dediğiniz xp zamanında idi. Windows xp x64te bazı programlarda hata almıştım ama benden kaynkalanır ama yazılımdam ama xpden orasını bilemem...

• Yazıdan anladığım kadarıyla bazı eski yazılımlı oyunları oynatmıyormuş 64 bit. Ben eski bir oyun olan Warcraft III & Frozen Throne ve oyunun dota mapını oynuyorum. Pc'min özelliklerine bakacak olursam 64 bit yüklemeliyim ama bu oyunu oynatmayacaksa 32 bit yükleyeceğim. 64 bitte bu oyunu oynatırmı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xHannibalx
    Yazıdan anladığım kadarıyla bazı eski yazılımlı oyunları oynatmıyormuş 64 bit. Ben eski bir oyun olan Warcraft III & Frozen Throne ve oyunun dota mapını oynuyorum. Pc'min özelliklerine bakacak olursam 64 bit yüklemeliyim ama bu oyunu oynatmayacaksa 32 bit yükleyeceğim. 64 bitte bu oyunu oynatırmı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim...

şuanda 64bit win7de need for speed 3 hot pursuit oyununu xp uyumluluk modunda rahat raha oynuyorum
  • Profilimdeki sisteme (laptopa) Windows 7 X64 Ultimate Edition kurdum. Ne yalan söyleyim beklediğimden iki üç kat daha iyi çıktı.
    Bir iki ay önce laptop servise gittiği için tekrar Vista Basic x32 yükleyip göndermişler. Ek bir özelliği olmadığı için sistemi fazla yormuyordu.
    HDD 35-40*C arası Ekran Kartı 50-55*C idi.
    Windows 7 X64 kurduktan sonra
    HDD 40-43*C ve Ekran Kartı 55-60*C olduğunu farkettim. Yani ısı artışı var benim toplama laptopta. (gece pencereyi açınca fanın çalışmasına bile gerek kalmıyor o ayrı )
    Tabi benim Windows 7 imkanlarını sınadığım için veya sadece Aero özelliği yüzünden ısı artışı yaşanıyor olabilir.
    Yinede şu an için çok mutluyum sistemimle.

Bir sürü program açık bana mısın demiyor namussuz

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın  Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın  Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın

Laptopu daha çok masaüstünde kullandığım için bu kadar yük var, bataryı sömüreceği kesin ama.

Tavsiyem daha çok 64 bitlik programlar yüklemeye özen gösterin eğer x64 kuracaksanız (x64 versiyonu varsa).
    x64 e merhaba diyenler için çok güzel program, driver, haber sitesi:
    http://www.start64.com

Benden bu kadar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesGunes -- 11 Ocak 2010; 6:47:34 >

• Teşekkürler.
  • 1ST4NBLu3 ısı derecesi dikkatimi çekti garip bir durum daha önce hiçbir yerde görmedim, varsa bile dikkatimi çekmedi, bende de öyle bir sorun yok, araştırdın mı internette hiç ???
  • teşekkürler son derece öğretici olmuş.emeğine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee

1ST4NBLu3 ısı derecesi dikkatimi çekti garip bir durum daha önce hiçbir yerde görmedim, varsa bile dikkatimi çekmedi, bende de öyle bir sorun yok, araştırdın mı internette hiç ???

İlk başlarda bana da garip geldi sonradan alıştım Şaka bir yana gerçekten artış var.
    Zaten fazladan 5 derece de muhtemelen fanlardaki tozdan geliyordur. 3-4 ay önce verdim garanti servisine, bir poşet toz çıkarmışlar fanlardan :D o zman iyiydi muhtemelen yine birikmiştir.
    Ama senin bu laptop hakkında deneyimin varsa bilmek isterim , başka bir nedeni de olabilir mi diyorsun?

• malaybey yazıları okuduysan zaten cevabını bulmuşsundur. 64bit win7 kur dx10 içinde kafanı takma üzerinde var
  • Bazı oyunlar vista istiyor bunu kursak bi sorun olmaz heralde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canoo
    Bazı oyunlar vista istiyor bunu kursak bi sorun olmaz heralde?

vista isteyen oyunlara örnek verebilir misin ? Ayrıca windows 7 çok sağlam şekilde geriye uyumluluğu var değil vista isteyen oyunları xp sp1 isteyen oyunları (Örneğin need for speed 3 hot pursuit oynuyorum arasıra) bile çalıştırabiliyor kaldı ki dos oyunları bile oynanabiliyormuş bir sitede dos box ile dos oyunları çalıştırmayı gösterilmiş (henüz denemedim)
  • Şimdi bende 2 tane 2 yani 4gb ram var 64 bit kurmak istiyorum 64 bit ramden yiyormu? yani oyun performanslarında düşüş olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: canoo
    Şimdi bende 2 tane 2 yani 4gb ram var 64 bit kurmak istiyorum 64 bit ramden yiyormu? yani oyun performanslarında düşüş olurmu

64 bitin çok çok düşük oranda 32 bitten biraz fazla kullanıldığı söyleniyor ancak test etmediğim için bilmiyorum ama 4gb ile bu senin için sorun olmaz ikinci soruna cevabım ise hayır , yine burada tanıdığım 2smoke adlı abim xpden 7ye geçince bir kaç oyunda10-20 fps düşüş olduğunu söyledi onu da denemedim ama bana daha hızlı geldi

• Anladım teşekkürler deneyip görmek lazım:)
  • dostum harikasın yararlı bilgiler vermissin..emegine klavyene işlemcine vs saglık :D
  • Gerek bu foruma gerekse bazı ödev sitelerinde girebilmek için bazı öğrencilerimle ortak olarak kullandığım mail ve forum şifrelerimi paylaştığım öğrencilerimden birinin şifrelerimi sızdırması sonucu, birileri tarafından benim adıma foruma girilerek bazı insanlara hakaret edilmiştir. "tcebeci" kullanıcı adı ve mail adresiyle yapılan bu hakaretler için ulaşabildiğim 3 kişiden özür diledim. Tespit edemediğim ve hakarete maruz kalmış insanlardan da şahsım adına özür dilerim. Bu mesajı, yasaklanmama sebep olan konu başlığına ve en son mesaj yazılan konulara göndermeyi uygun gördüm.
    Benim şifrelerimle forum ve mailime girip, insanlara hakaret eden kişiye hakkımı helal etmiyorum.
    Şifrelerinizi kimseye vermeyin. Saygılarımla.
  • laptoplarda 64 bit ekstra bir isinma sorununa yol acar mi?
  • Teşekkürler aklımda birkaç soru vardı 64 ile 32 bit arasında ama hepsini çözdüm
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.