Şimdi Ara

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
4
Favori
84.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tcebeci seni şikayet eden ben değilim...

taltrap soruna birkaç mesaj üstte 1ST4NBLu3 'nun değerleri cevap verir sanırım, ısınma yaratıyormuş ama onun dediklerinden dolayı böyle söylüyorum başka bir yerde görmedim ve kendimde denemedim...

Furkan* yararlı olduğuma sevindim...
  • Dün 64 bit Ultimate yükleyip ilk driver yüklememde problem yaşayınca acaba 32 bit mi denesem diye düşünüyordum.Bu rehber sayesinde düşüncemden vazgeçip driver öncesi update lerimi kontrol etmeye karar verdim.Derleyen arkadaşın eline sağlık
  • ViivAstro gerçi yazılar bana ait değil ama yararlı olabildiğime sevindim...

metcat sorunların halloldu mu, yani şuan 64bit win7ni kullanabiliyor musun?
  • cok saol bunu bıcok kısıye sordum ama bu kadar acıklayıcı cvp alamamıstım
  • taltrap arkadasımın sordugu soruyu bende sorucaktım..64 te fazladan ısınma sorunu olur mu?
  • ısınma sorunu yaşayanlar var ama her pcde ve laptopta mı oluyor bu ısınma 64 bit windows 7den mi yoksa donanımdan mı kaynaklanıyor bilemiyorum teoride normal gözüküyor ısınması ama doğrusu ve gerçeği nedir bilmiyorum pekte araştırma yapmadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 26 Ocak 2010; 19:34:53 >
  • SONY VAIO FW21E VİSTA HOME BASIC win7 32 bit yükledim.
    şimdi de win7 64 bit denemek istiyorum.
    win7 64 bit indirdim,ancak "bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız windows sürümüyle uyumlu değildir" şeklinde hata veriyor.
  • Selam,
    Bilgilendirme için teşekkürler.
    Win 7 64 bit kullanıyorum, xp de rahat kullandığım programları kuramıyorum. Bazı arkadaşlar uyumlu modla 32 bit programları çalıştırdıklarından bahsetmişler, bu konuda yol gösterirlerse sevinirim.

Isınma problemi olarak aşırı bir ısınma gözlemiyorum (dell inspiron 1545 T6600 2.2 ghz, 3 gb ram)
    Hangi tür ısınma aşırı ısınma olarak nitelenebilir?
  • tanerer o şekilde yükseltme yapmadım ama konusu forumda var ayrıca google amcayada sorabilirsin, ama sanırım windows açık değilken yani o cd ile açıcaksın yani boot ediceksin

erk67 sağ tıklayıp özellikler de çıkan pencerede uyumluluk kısmında tercihler yap

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7, 64-bit kullanımını da artırdı. Özellikle oyun sektöründe 64-bit kullanımı giderek artıyor.
    Windows 7 22 Ekim 2009'da piyasaya sürüldüğünde oldukça ses getirmiş, kısa sürede başarılı satış grafiği yakalamıştı. Windows 7'nin yaygınlaşmasıyla birlikte sektörde de hızlı değişimler gözlemlenmeye başladı.Bu değişimlere bir örnek de oyun sektörü. Windows 7 64-bit kullanan kullanıcıların giderek artmasıyla birlikte oyuncular da 64-bit sistemlere yöneldi ve bu da, geliştiricilerin bir anlamda işine yaramış oldu.

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın

Dünyanın en popüler online oyun platformlarından Steam'in yayınladığı raporlara göre, kullanıcılar arasında en büyük artış Windows 7 64-bit kullanıcılarında oldu.Birincilik ise, halen daha 32-bit Windows XP kullanıcılarında. Fakat bu ivmeyle, 2010'un sonlarına doğru oyuncuların büyük bir kısmı 64-bit Windows 7'ye geçecek gibi gözüküyor.Haber Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 9 Şubat 2010; 13:57:16 >

• soulcubee , nereye sağ tıklamam gerekiyor, yükleyeceğim programın üzerinde sağ tıkladım özelliklerde uyumluluk bölümünü göremedim!
  • çalıştıracağın uygulamayı sağ tıklayacaksın
  • Öncelikle bu konu üst konu olmayı hakediyor..

Bir sorum olucak w7 64 bti yüklemeyi düşünüyorum fakat creative x-fi ses kartım var...bu ses kartıyla ilgili sorun yaşayan var mı ? sanırım driver konusunda sorun yaşatıyormuş.. " Bilgisi olan biri vardır belki" diye yazdım
  • borealatis creative audigy serisinde sorun yaşayan var oda driver yok diye sorun oluyor, bazı yabancı kullancılar modifiye etmişler win7ye uyarlamışlar ama oda stabil değil bazı arkadaşlar o driverdan sonra garip sesler çıktığını sölediler, zaten bu forumda biraz araştırma yaparsan bir konu açılmıştı daha önce ayrıntılı olarak. Ayrıca bir arkadaşta bir yöntem bulmştu netten güncelleme yöntemi ile ben o yöntemle orjinal driver kullanıyorum 5.1 olarak en sağlıklısı önce creative ın sayfasında drver varmı diye bakmak yoksa bile win7 içinde biçok driver barındırıo olmazsa yinede çözülüo audigy2 var bende o bile sorunsuz çalışıosa seninki haliyle çalışır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee

borealatis creative audigy serisinde sorun yaşayan var oda driver yok diye sorun oluyor, bazı yabancı kullancılar modifiye etmişler win7ye uyarlamışlar ama oda stabil değil bazı arkadaşlar o driverdan sonra garip sesler çıktığını sölediler, zaten bu forumda biraz araştırma yaparsan bir konu açılmıştı daha önce ayrıntılı olarak. Ayrıca bir arkadaşta bir yöntem bulmştu netten güncelleme yöntemi ile ben o yöntemle orjinal driver kullanıyorum 5.1 olarak en sağlıklısı önce creative ın sayfasında drver varmı diye bakmak yoksa bile win7 içinde biçok driver barındırıo olmazsa yinede çözülüo audigy2 var bende o bile sorunsuz çalışıosa seninki haliyle çalışır...

creativin sitesinde driverı var baktığım kadarıyla fakat birde konsol araçları oluyor ve biraz ince sorunlar doğurabiliyor.. ama w 7 yükledikden sonra sanırım çözüme kavuştururm.. teşekkür ederim konuyla baya ilgileniyorsun...

• http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=37695227

soulcubee; dediğinizi yaptım fakat yine programı kurmuyor, daha düşük işletim sistemlerini seçiyorum REDHOUS'u kuramıyorum, sorun nereden kaynaklanıyor?
  • o programın exesini sağ tıklayıp birde uyumluluk sorunu gider komutunu seçin bakalım ne olacak ???
  • tesekkurler cevaplar icin,sanirim 64 bit daha fazla isitiyorsa da 4gb ram hususunda katlanacagiz:)
  • Windows 7 RAM'i sömürüyor mu?

Devil Mountain Software yayınladığı raporlarda ve yaptığı açıklamalarda Windows 7'nin bütün RAM'i kullandığını ve performansı çok kötü etkilediğini iddia ediyor.Bazı kullanıcılar da Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'nin bellek kullanımına görev yöneticisinden kontrol ettiler. Windows 7 gerçekten de olan RAM'i kullanıyordu ve bu kötü performans iddialarının haklı olduğunu düşündüler.

İddialara göre bellek kullanımı fazla olunca sistem sabit diskte önbellek dosyaları oluşturmak zorunda kalıyor ve performans düşüyordu.Ancak yapılan açıklamalar gerçekten bu kadar uzak olabilirdi. Daha önce de bu konuda haberler yapmıştık, ancak bu yanlış bilgilendirme üzerine işin aslını bir kez daha vurgulamak gerekiyor...

Windows 7 RAM'i zaten önbellekleme işlemi için kullanıyor. Eğer sistem belleği kullanmıyorsa, Windows 7 sık kullanılan uygulamaların bilgilerini otomatik olarak RAM'de önbelleğe atıyor.Windows 7 bu sayede performansı körüklüyor ve olan sistem belleğinden maksimum performans sağlıyor. Sık kullanılan masaüstü işlemlerinin verilerini bu sayede çok hızlı çalıştırıyor.

Eğer bir uygulama RAM'e ihtiyaç duyuyorsa, bellekteki bu tür verileri silerek, hemen gereken verileri yüklüyor. Kısacası Windows 7 ne kadar çok RAM kullanırsa, sistem o kadar iyi performans veriyor.Windows 7 Ultimate başta olmak üzere pek çok Windows 7 sürümüyle yaptığımız testlerde, 1 GB belleğe sahip sistemlerin bile çok iyi performans verdiğini kendi gözlerimizle gördük. Kısacası iddialar Windows XP devrindeki anlayıştan kalma ve modern işletim sistemleri için kesinlikle geçerli değil.

Windows 7 eski bir Pentium II'de çalışır mı?

Windows 7'nin netbook'lar üzerinde çok iyi çalıştığını ve oldukça mütevazi sistem kaynağı gereksinimlerine sahip olduğunu öğrendik. Ancak netbook'lardan çok daha zayıf donanımlarda çalışan Windows 7 bütün kullanıcıları şaşırttı. Ne tür bir donanımda mı? 266MHz Pentium II ve 96MB RAM ile!Windows 98 çalıştıracak güçte bir bilgisayar Windows 7'yi çalıştırabiliyor. İnternet forumları deney yapan ve bunların sonuçlarını paylaşan kullanıcılarla dolup taşıyor. İçlerinde 900MHz Celeron kullananlar da var ve oldukça iyi çalıştığını bile söylüyorlar. Bu konuda bir heyecan dalgası var. Donanım meraklıları bu tür testlerle oldukça eğleniyorlar.

Windows 7 Bilmeceleri (64/32Bit Hangisi, Hangi Paket/Sürüm Diyenler) Lütfen Bir Bakın

Elbette ki Windows 7'nin bu kadar zayıf donanımlarda çalışması, bu sistemlerde günlük pratik kullanıma uygun bir performans verdiği anlamına gelmiyor. Çok zayıf sistemlere kurulabilse de kullanımda pratik bir fayda sağlayamaz. Bununla birlikle birkaç senelik bilgisayarlarda sistem gereksinimleri yüksek olmayan güncel yazılımları çalıştırabilmek için Windows 7 iyi bir seçenek olacak gibi görünüyor.

Windows 7'de derin değişiklikler...

Windows 7, Windows Vista'ya göre büyük güç ve hız avantajına sahip. Microsoft uzmanı Mark Russniovich de bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Russinovich ve tasarımcı Arun Kishan'ın Windows mimarisindeki pek çok geliştirmede büyük payı var. Özellikle de çok çekirdeğe yönelik geliştirmeler, Windows kullanıcılarının canını sıkan takılmaları, bekleme ve çökmeleri temelinden çözen, çok önemli değişiklikler bu ikilinin imzasını taşıyor.

Daha önceki mimarilerde ve de özellikle çok eski olan Windows XP'de, işlemci şeridindeki iş bitmeden bir diğer işe geçilemediği için büyük bir performans kaybı söz konusuydu. Windows 7'nin gelişmiş çoklu işlem desteğiyle bu çözülüyor. Bekleme yapmıyor, yolu açıyor.Kishan ve Russinovich yaptıkları açıklamalarda her şeyin eskisi gibi çalıştığını söylüyor. En azından görünürde, çünkü bu değişiklikler işletim sisteminin oldukça derinlerinde yatıyor ve uygulamalar, kullanıcı farkına varmadan yapılacak işlemlere göre çok daha iyi ölçeklendiriliyor.

Bu ölçeklendirme sadece donanımdan performans almayı değil, eski donanımlarda akıcı bir kullanımı da sağlayan temel unsur oluyor. Windows eskisi gibi sistem ihtiyaçlarında diretmiyor, ne bulursa onu kullanıyor ve de sistemi yormuyor. Ama gerektiğinde daha önceden kullanılamayan şekilde bütün kaynakları verimli bir şekilde değerlendiriyor.

Sistemde yapılan yeni bir değişiklik, işlemcinin boşta kaldığı süreyi uzatarak enerji tüketimini azaltıyor. Elbette performans bekleyen kullanıcıları enerji tasarrufu pek ilgilendirmiyor. Ama bu değişiklik performansa da olumlu yansıyor. Bütün sistem yavaşlatılmıyor ve işlemlerin işlemciyi ilgilendirmeyen kısmı sürdürülerek darboğazlar engelleniyor. Donanımlar mevcut sistem kaynakları için daha az "interrupt request" yolluyor, daha az kavga ediyor.

Windows tasarımcıları sistemin en performanslı çalıştığı zamanın sanılanın aksine hafıza boştayken değil, bütün bellek kullanırken olduğunu keşfetmiş durumda. Sadece birkaç MB boşta bırakarak belleği çok daha verimli kullanmanın yolunu bulan tasarımcılar, çok az işlem çalışırken bile bunun etkili olduğunu, 8GB bellek bile olsa bunun çoğunun kullanılmasının daha etkili olduğunu keşfetmiş.

Windows boş bellek bulduğunda sıfırlarla doldurmak yerine sistemin bir sonraki muhtemel kullanacağı uygulamaların bilgilerini yazarak sistem performansını arttırıyor. Sabit diskten veri okunması RAM ile kıyaslanmayacak kadar yavaş kalıyor. Boşta kalan belleğin bu şekilde değerlendirilmesi günlük kullanımda büyük fark yaratıyor.

Bu açıklama daha önce Vista döneminde de yapılmıştı ama kullanıcılar zaten Vista'nın ihtiyaç duyduğu 2GB minimum belleğe sahip olmadıklarından, bu özellikten de faydalanamamıştı. Windows XP'den gelen hafıza boşaltma alışkanlığı da Vista'nın belleği dolu tutmasına kullanıcıların ateş püskürmesine sebep olmuştu. Windows XP döneminde dolu hafıza boşaltmak ve ek yazılım kullanarak bu işlemi yapmak mantıklıydı çünkü hafıza Vista ve Windows 7'deki gibi sistemi hızlandırmak için kullanılmıyordu. Genellikle bir yazılım işi bittikten sonra bellekten aldığı alanı kilitli bırakarak sistem performansını düşürüyordu.

Sonuç itibariyle kullanıcıların çoğunun pek tadını çıkartamadığı bellek kullanımı, Windows 7 ile beraber düşük güçte bilgisayarları süründürmeyecek ama yüksek güçlü bilgisayarları uçuracak bir şekilde ele alınıyor.

Chip Online Haber Linki

Chip Online Haber Linki

Chip Online Haber Linki

• 32 bitlik vista kullanıyorum.

Diskimi böldüm ve bu bölünmüş 40Gb lık kısma C sürücüm üzerinden win7 64 bit kurmak istiyorum amma velakin;

C deki harddiskimde 64 bitlik win7 nin sutupına tıkladığımda o alanda 32 bit kullandığım için izin vermiyor yüklemeye.

Bu sorunu nasıl giderebilirim?
  • arkadaslar solidworks 2009 64 bit yüklemek için önce microsof.net framework 3.0 x64 yüklemem gerekiyor. yüklemeye basladıgımda "Microsoft.NET Framework 3.0 x64 uygulamasını yüklemek veya yapılandırmak için Denetim Masası'nda Windows özelliklerini kapat veya aç seçeneğini kullanmanız gereklidir" şeklinde bir uyarı alıyorum. denetim masasında "Windows özelliklerini kapat veya aç" seçeneğini buldum. tüm özellikleri acarak ve kapatarak denememe rağmen sonuç alamadım.yardım ederseniz çok sevinirim. bu arada sistemim windows 7 64 bit.
    http://img.fotoambar.com/img/00007/19840e54f69c9865e635684412c4487c.jpg
    http://img.fotoambar.com/img/00000/8452f2e3f7ae0171c45f408137b26b9e.jpg
    http://img.fotoambar.com/img/00000/15c558bb6e4cc465121c9b1101f8436d.jpg

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.