Şimdi Ara

Windows 7 Başlangıç Ekranını Türkçeleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sp1 li Orjinal MSDN iso kalıbını dvdye yazdırıp sitemi kurduktan sonra başlangıç ekranı ingilizce oldu.
    "windows başlatılıyor" yerine "starting windows" yazıyor. Bölge ve Dil Ayarlarından Yönetimsel> Ayrıntıları
    kopyala ve en alttaki iki kutucuğu işaretleyip tamam dememe rağmen bir şey değişmedi.
    Bu kalıplar piyasaya sürülen kutulu windows 7lerin iso kalıpları değil mi?

Zaman ayırıp bilgilerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 25 Mart 2011; 9:48:32 >

• güncel
  • Bende ingilizce yapmak istiyorum orayı nasıl yapılır bilen var mı?
  • Hortlatıcam arkadaşım ama ben başka bir forumda çaresini buldum sende bir dene istersen.

Öncelikle sorunun, dil paketi. Yani Windows ilk başladığında dil paketini kullanamıyor. Sorun değil.

Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Komut İstemi'ne sağ tuş yapıp yönetici olarak çalıştır diyelim. Ancak şöyle bir durum var, yönetici olarak çalıştırmazsan olmaz !

Şimdi Komut İstemi açılacak. Oraya:

Kod:
    bcdedit /set {current} locale tr-TR

yazalım. Bu kod, boot ederken Türkçe dil kullanımını sağlayacak.

Eğer İşlem başarıyla tamamlandı yazarsa, bilgisayarını yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olduğunu göreceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: September_

Hortlatıcam arkadaşım ama ben başka bir forumda çaresini buldum sende bir dene istersen.

Öncelikle sorunun, dil paketi. Yani Windows ilk başladığında dil paketini kullanamıyor. Sorun değil.

Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Komut İstemi'ne sağ tuş yapıp yönetici olarak çalıştır diyelim. Ancak şöyle bir durum var, yönetici olarak çalıştırmazsan olmaz !

Şimdi Komut İstemi açılacak. Oraya:

Kod:
    bcdedit /set {current} locale tr-TR

yazalım. Bu kod, boot ederken Türkçe dil kullanımını sağlayacak.

Eğer İşlem başarıyla tamamlandı yazarsa, bilgisayarını yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olduğunu göreceksin.

İşe yarıyor ama tamamiyle değil. boot sırasında türkçe olsa da welcome diye geliyor açılış. yine de teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 18 Haziran 2013; 15:03:21 >

• Başka bir çözüm yolu daha var hocam.O Türkçe seçme yerinde bi şey var ona basınca bir ekran açılıyor ordanda seçme yeri ordaki tüm şeylere Türkçe diye işaretle.Pc ni yeniden başlatınca görüceksin.Windows 7 yükleyince pcme ordan ss çekip anlatırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.