Şimdi Ara

windows 7 ağ üzerinde gizlenmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • isletim sistemi olarak windows 7 kullanmaktayim (komsuda ayni sekilde), 2 komsu bir servis saglayicinin 1 mbps hizindaki internet servisini kullaniyoruz, modem olarak ZyXEL P-660W-T1 v3_IPv6 donanimini kullaniyoruz.

diger komsu beni pc basinda gordugu anda vay sunu nasil yapiyoruz vay bunu nasil yapiyoruz gel bir nfs yapalim gibi gereksiz eylemlere davet ediyo. bundan kurtulmak adina ağ uzerinde gizlenmek istiyorum. arastirmadigim konu, terim ve islem siralamasi kalmadi. bana bu isin nasil yapildigini anlatabiliecek bir babayigit ariyorum.

iste ağ uzerindeki goruntum (diger kullanicida acik oldugunda hemen benim yanimda yerini aliyo)
    asagidaki goruntude benim pc ELEKTRONICK olarak gorunuyor, komsunun pc suanda acik olmadigindan gosteremiyom, asagidaki Dsl Forum IGD yazan ise modemin kendisidir.
    iste burdan benim pc nin acik oldugunda dahi gorunmemesini istiyorum
    .

bir cok yontem denedim, cmd'ye net config server /hidden:yes mi yazmadim, guvenlik duvari uzerinden gelismis ayarlar ile mi oynamadim, services.msc uzerinden gerekli birkac servisimi durdurmadim. hepsinide yaptim ugrastim ama banamisin demedi,

lutfen bi yardimci olun arkadaslar... ozellikle sistem uzmanlari ve networkculer

simdiden tesekkurler takipteyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e1ektronick -- 21 Ocak 2011; 9:29:18 >

• Aşağıdaki çözümü bir deneyin :

http://www.petri.co.il/hide-vista-computer-on-network.htm
  • onerin icin tesekkur ederim kumandan; denedim ama hala sorun var,

Bağlantı Katmanı Topolojisi Bulma (LLTD) protokolü çalıştıran ağ bağdaştırıcısını devre dışı biraktim

bunu kotrol etmek amaci ile ilk basta komut istemini (cmd) normal acip (yonetici haklari olmadan) "net config server" yazdim

baktim 5 hata dedi erisilemiyor yazdi iyi dedim sanirim oldu dedim, birde yonetici haklari ile komut istemini actim ve ayni komutlari yazdim (net config server) asagidaki goruntu geldi.

dur birde ağ uzerine tekrar bakiyim dedim ama olmamis hala kendimi ağ uzerinde goruyorum...

bu durumdan muzdarip olan kullanicilar veya network uzmani arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum.

• guncel ):
  • kendi kendinizi görebilirsiniz, ama ağdaki diğer makinalardan denemeniz daha sağlıklı sonuç verecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

kendi kendinizi görebilirsiniz, ama ağdaki diğer makinalardan denemeniz daha sağlıklı sonuç verecektir.

anladim hocam bunu anlamak icin ya o pc'den bakin ya da ağ icine bir pc (mesela notebook) sokup onda bakmak lazim diyorsunuz. sizden gelen geri bildirim icin cok sevindim, cok tesekkur ederim, takip ediyorsaniz yakin zamanda bunu deneyip sonucu buraya yazarim.
  • ben hepsini denedim yine gizlenmedi hatta hizmetlerden

SSDP Discovery Service

Computer browser

UPnP Device Host

kapattım yine olmadı

win7 kullanıyorum

bir arkadaşta manuel ip ata demişti bir onu beceremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chamicals2 -- 14 Nisan 2012; 4:04:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.