Şimdi Ara

Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.001
Cevap
199
Favori
269.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #25
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kusura bakmayın konu aktif diye buraya yazmak zorunda kaldım pilimin yüzde 21 i aşınmış. Bir buçuk senelik pc 117 döngü normal mi sizce?

Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU]
  • therenos kullanıcısına yanıt

Evet, hatta iyi bile bir pilin ömrü 2-2.5 yıl zaten.

• therenos kullanıcısına yanıt

Benim de yaklaşık 1,5 yıl oldu. Bilgisayarımı Aralık 2020 gibi almıştım. Siz bahsedince ben de merak ettim, kendiminkini kontrol ettim. Bilgisayarımı aldığım günden bu yana her gün şarj cihazına takılı şekilde kullanıyorum. Sonuç bu şekilde. Bende yaklaşık %10'luk bir düşüş yaşanmış. Doldurma-Boşaltma Döngü Sayısı (Cycle Count) 32 olarak belirtilmiş.

Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steamboatmice -- 16 Temmuz 2022; 16:39:37 >
  • @therenos @MühendisMurat

Lenovo marka bilgisayar kullanıyorum. Microsoft Store'dan indirebildiğimiz Lenovo Vantage uygulamasıyla Yazılım, firmware ve BIOS güncellemelerini rahatlıkla alabiliyorum. Bunların haricinde, bilgisayarını sürekli ve şarja takılı şekilde kullanan kullanıcılar için Tasarruf Kipi (Conservation Mode) denilen bir özellik konulmuş. Pilin belirli aralıklarla şarj edip durdurarak Pil Doldurma-Boşaltma Döngü Sayısını (Cycle Count) az tutuyor ve böylelikle daha uzun ömürlü bir pil sunmaya çalışıyor. Lenovo bilgisayar kullanıyorsanız bu özelliği kullanmanızı öneririm. Eğer başka üreticiden bir bilgisayar kullanıyorsunuz, diğer firmalarda da benzer özellikler bulunuyor. Dell ve MSI'da benzer özelliklerin olduğunu anımsıyorum. Araştırmanızı öneririm. Görünen o ki baya faydalı bir özellik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steamboatmice -- 16 Temmuz 2022; 16:40:37 >

• Asusta, yazilimla priz icin yuzde 60 opsiyonu var. Pil dolumu 60 i geçmiyor. Bu tarz uygulamalar masaustu amaçli kullanimda aşiri faydali.

Seyahat amaçli 80 ve tam dolum gibi secenekleri de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • steamboatmice kullanıcısına yanıt

önceki bilgisayarım lenovo markaydı. Dediğiniz gibi lenovo da pil harika dayanmıştı 10 yıllık bilgisayarımda pilin aşınması %15 civarıydı. Şu an kullandığım acer ve 2 sene olmadan % 21 e çıkması beni şüphelendirdi. pil süresi yettiği için şarjda tutma gereksinimi duymuyordum ama ömrü kısalıyor.

Çoğu üretici yapıyor bunu artık ama lenovo cihazların neredeyse hepsinde var. Son senelerde akıl ettiler neyse ki bu durumu. Klasik söylem vardı hep, pil %100 olunca enerjiyi kesiyor direkt şebekeden kullanıyor vs vs vs. Bazı cihazlarda gerçekten sürekli bataryada kullansalar bile şaşırtıcı derece uzun gidiyordu pilleri ama genelde olan şuydu, lityum koruma devresi şarj olunca enerjiyi kesiyor ama sen cihazda çok yüksek güç çekmek istediğinde pilden de destek alıyor kimi zaman. %1 lik kayıp olsa tekrar %100'e anlık dolduruyor sürekli. Cihaz kapalı olarak %100'de tutsan sorun olmaz ama kullanınca sorun olabiliyor.

Neyseki gerçekten %60 ya da %85 de sınırlamayı akıl eden firmalar oldu. Lenovo şu anda lityum yapısının en iyi dayanacağı ömrünü koruyacağı %60 'da sınırlamaya başladı. Eskiden sınırı kendin geliyormuşsun, kimileri için kötü ama sürekli evde kullananlar için güzel bir oran. Samsung artık one ui 4 ile bütün cihazlara pili %85 de sınırlama seçeneği getirdi. Hem tam doldur boşalt ile pilin döngüsü artmıyor hem de daha uzun ömürlü oluyor.

Lenovoda test ettim, pili %25 altına düşürmeden ve %85 i geçirmeden şar edersen pil döngüsü artmıyor. Ama %10 da şarja takıp %90'da çekince döngü artıyor.

Benim pilde bu seviyede şu an.

• Dosya Gezginine sekmeler geldi bende, Insider Beta üyesiyim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Batarya sağlığına ben yıllardır DOS ortamında bakıyorum.Yazılımlar farklı gösterebilir.

CMD (YÖnetici) üzerinden;'' powercfg -energy -output d:\pil-durumu.html ''

Kodu yapıştırın, bekleyin. D:/ sürücünüzün olduğu kısma, HTML raporlama çıkacak tarayıcı ile açıp, pil bilgileri kısmına bakın. Son tam dolum ile Tasarlanmış kapasite değerleri yazarr.

Oradan görebilirsiniz. Yüzde isterseniz de, tam dolum/Tasarlamış kapasite x100 yapabilirsiniz.

Bene az önce yaptım. Kapasitesi 76000mAh son dolum. 69000 mAh imiş. %90 verimlilik var şu an yani. Sistem daha 1 yıllık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 17 Temmuz 2022; 18:30:48 >
  • w11 de wifi adaptör olayı çok berbat iyice bozulduWindows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] hiç bir windows da böyle saçmalık yaşamamıştımWindows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] 

• MaiqTheLiar kullanıcısına yanıt

Bu sekmeler bende bi geri geliyor bi yok oluyor. Şimdi baktım tekrar görünür olmuş :D

Bir kere de Dgpu modundan hybrit moda geçtiğimde (laptopta hariciden dahili ekran kartına geçince) gözükmüştü. Sonra tekrar kaybolmuştu. Sanırım bir problem var daha tam çözemediler.

**Ayrıca tarayıcı sekmesi gibi çalışsa keşke. Mouse orta tuşuna basınca yeni sekmede açsa klasörü. (tam bunu yazarken ulen acaba bu özelliği akıl ettiler mi dedim ve denedim, sanırım tekrar güncelleme gelmiş ve mouse orta tuşuyla yeni sekmede açılıyor artık klasörler. ) Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] 

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Ben de preview betadayım ama bana daha gelmedi... Bekliyoruz nasıl bir şey olmuş...

Ben de insider beta üyesi değilim ve 22h2 22621.232 versiyonunu kullanıyorum. Windows 11 Version 22H2 07 Toplu Güncelleştirmesi (KB5015818) ile ben de sekme özelliği geldi. Ama bahsettiğiniz, fare orta tuşu ile tıklayınca yeni sekmede açılma özelliği gelmedi. Siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz.

Bende de sekmeler vardı 2 3 gün kullandım tekrar gitmiş Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] 

• benim sürüm bu ; insider beta

Bende 22622.290 sürümünde kendiliğinden aktif oldu. 22622'de aktif etmek için işlem yapmanıza gerek yok. 22621'de varsayılan olarak kapalı.

• Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 11 Insider Preview Build 22621.436 ve Build 22622.436'yı (KB5015888) Beta Kanalında yayınlıyoruz. Ayrıca yarından itibaren Beta Kanalı için bir Bug Bash'i başlatıyoruz - ayrıntılar aşağıda!

Derleme 22622 .436 = Yeni özellikler kullanıma sunuluyor.

Yapı 22621.436 = Varsayılan olarak yeni özellikler kapalı.

Yeni özelliklerin varsayılan olarak kapalı olduğu (22621.xxxx Derlemesi) gruba giren Insider'ların, güncellemeleri kontrol edip özelliklerin kullanıma sunulduğu (22622.xxx Derlemesi) güncellemeyi yüklemeyi seçebileceğini hatırlatmak isteriz.

Derleme 22622.436'daki yenilikler

İyileştirilmiş yakın paylaşım

Masaüstünden, Dosya Gezgini'nden, Fotoğraflar'dan, Ekran Alıntısı Aracı'ndan, Xbox'tan ve yerleşik Windows paylaşım penceresini kullanan diğer uygulamalardan yerel bir dosya paylaşılırken yakındaki paylaşım altındaki cihazların keşfi, UDP kullanılarak geliştirilmiştir (Ağın ayarlanması gerekir). Özele) yakındaki cihazları keşfetmek için Bluetooth ile birlikte. Artık masaüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere daha fazla cihazı keşfedebilecek ve paylaşabileceksiniz.

Artık yerleşik Windows paylaşım penceresi aracılığıyla yakındaki paylaşımla daha fazla cihazı keşfedebilir ve paylaşabilirsiniz.

Artık yerleşik Windows paylaşım penceresi aracılığıyla yakındaki paylaşımla daha fazla cihazı keşfedebilir ve paylaşabilirsiniz.

GERİ BİLDİRİM: Lütfen Geri Bildirim Merkezi'nde (WIN + F) Dosyalar, Klasörler ve Çevrimiçi Depolama > Dosya paylaşımı altında geri bildirimde bulunun.

Yerel dosyaları OneDrive'da paylaşın

Masaüstü, Dosya Gezgini, Fotoğraflar, Ekran Alıntısı Aracı, Xbox ve yerleşik Windows paylaşım penceresini kullanan diğer uygulamalardan yerel bir dosya paylaşırken, dosyayı doğrudan OneDrive'a yüklemek ve daha fazla paylaşmak için OneDrive'ı hedef olarak seçebilirsiniz. erişim kontrol seçenekleri ile birlikte. Tüm bunlar, herhangi bir bağlam anahtarı olmadan veya OneDrive uygulamasını açmadan Dosya Gezgini'nde yerel dosyaları paylaşarak yapılabilir.

Dosyayı yerleşik Windows paylaşım penceresi aracılığıyla doğrudan OneDrive'a yüklemek için OneDrive'ı hedef olarak seçebilirsiniz.

Dosyayı yerleşik Windows paylaşım penceresi aracılığıyla doğrudan OneDrive'a yüklemek için OneDrive'ı hedef olarak seçebilirsiniz.

(Lütfen bu özelliğin şu anda yalnızca Microsoft hesapları için kullanılabildiğini unutmayın. Bir kullanıcının, AAD aracılığıyla oturum açmışsa, paylaşım penceresindeki sağ üst profil simgesi aracılığıyla Microsoft hesabına geçmesi gerekecektir. AAD desteği gelecekteki bir güncellemeye eklenecektir.)

GERİ BİLDİRİM: Lütfen Geri Bildirim Merkezi'nde (WIN + F) Dosyalar, Klasörler ve Çevrimiçi Depolama > Dosya paylaşımı altında geri bildirimde bulunun.

Yapı 22622.436'daki Değişiklikler ve İyileştirmeler

[Windows Terminali]

Windows Terminal artık Windows 11'de varsayılan terminaldir. Bu, tüm komut satırı uygulamalarının Windows Terminal'de otomatik olarak açılacağı anlamına gelir (örneğin Komut İstemi ve PowerShell). Bu değişikliğin ayarı, Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Geliştiriciler için bölümünde bulunabilir . Bu özellik için Windows Terminal sürüm 1.15 veya üzerinin gerekli olduğunu lütfen unutmayın .

[Giriş]

Artık uygun olmadığını düşündüğünüz animasyonlu gifleri emoji panelinden bildirebilirsiniz (WIN + .)

Derleme 22622.436'daki düzeltmeler

[Dosya Gezgini]

Dosya Gezgini'nde sekmeleri yeniden düzenlerseniz, CTRL + Sekme kullanırken sekme sırasının yanlış olması sorunu düzeltildi.

Sekmeleri sürüklerken bir explorer.exe çökmesi düzeltildi.

"Tüm klasörleri göster" etkinleştirilirse, Dosya Gezgini'nin gezinme bölmesindeki ayırıcılar artık gösterilmemelidir. Bu değişiklikle birlikte, diğer bazı klasör seçicilerde bölücülerin beklenmedik bir şekilde göründüğü sorunları da ele almalıdır.

Sıkıştırılmış bir klasörü yeni bir sekmede açarken artık boş bir sekme adı olmamalıdır.

Çıkarılabilir sürücüler, Bu Bilgisayar ve Ağ bölümünden ayrılan gezinme bölmesinde artık beklenmedik bir şekilde kendi başlarına bir bölümde görüntülenmemelidir.

Aquatic veya Desert kontrast temaları kullanılırken yeni sekme ekle düğmesinin net bir şekilde görünmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Geçerli sekme ile komut çubuğu arasında artık silik bir çizgi görüntülenmemelidir.

Sekmeyi kapatmak için CTRL + W kullanılmasını önermek için bir sekmenin üzerine gelindiğinde araç ipucu güncellendi (işe yaramayan CTRL + F4 yerine).

Odak sekme satırındaysa, CTRL + W artık yalnızca odaktaki sekme yerine beklenmedik bir şekilde iki sekmeyi kapatmaz.

Sekme satırının beklenmedik bir şekilde dikey olarak genişleyerek komut çubuğu içeriğini kapsamasına neden olan bir sorun düzeltildi.

[Başlama]

Build 22622.160'daki bazı Insider'ları etkileyen bir Başlatma çökmesi düzeltildi.

BOTH Build 22621.436 ve Build 22622.436 için düzeltmeler dahil

Bu güncelleme aşağıdaki geliştirmeleri içerir:

Sorun gidericilerin açılmasını engelleyen bir sorunu düzelttik.

Akıllı Uygulama Denetiminin katalog imzalı dosyaları engellemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Kamera uygulamasını kullanarak çektiğiniz fotoğrafları büyük ölçüde bozabilecek bir sorunu düzelttik. Bu sorun, belirli kameraları belirli düşük ışık koşullarında kullanırken oluşur.

Visual Studio 2022 sürüm 17.2 veya sonraki bir sürümünü kullanarak sürücülerde hata ayıkladığınızda özel durum oluşturan bir sorunu düzelttik.

Windows profil hizmetinin ara sıra başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik. Hata, oturum açarken meydana gelebilir. Hata mesajı, "gpsvc hizmeti oturum açamadı. Erişim reddedildi" şeklindedir.

Sanallaştırılmış App-V Office uygulamalarının açılmasını engelleyen veya yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

[Genel]

Beta Kanalında az sayıda Insider'ın Explorer.exe ve diğer Windows UI bileşenlerinde döngüsel çökmeler yaşamasına ve ekranın titriyormuş gibi görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik. Lütfen bu düzeltmenin daha fazla Insider'ın yeni etkilenmesini durdurması gerektiğini unutmayın, ancak bundan zaten etkilendiyseniz, sorunu çözmek için PowerShell'de aşağıdaki komutu çalıştırmanız gerekir: Add-AppxPackage -Register -Path C:\Windows\SystemApps \Microsoft.UI.Xaml.CBS_8wekyb3d8bbwe\AppxManifest.xml -DisableDevelopmentMode -ForceApplicationShutdown

Önceki Beta Kanalı uçuşundaki bazı Insider'ların uykudan uyandıktan sonra bilgisayarlarının siyah ekranda kalmasına neden olan bir sorun düzeltildi.

Mobil etkin noktayı açtıktan sonra ağ bağlantısının kesilmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Yapı 22621.290 / 22622.290'ın bazı Insider'lar için 0x800f081f hatasıyla yüklenememesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Bilinen Sorunlar

[Dosya Gezgini]

Yukarı ok, Dosya Gezgini sekmelerinde yanlış hizalanmış. Bu, gelecekteki bir güncellemede düzeltilecektir.

Beta Kanalı Hata Bash

Bu hafta sadece Beta Kanalı için özel bir Bug Bash yapıyoruz! Yapı 22622.436'daysanız, deneyebileceğiniz ve geri bildirimde bulunabileceğiniz çeşitli Görevler için bu hafta içinde Geri Bildirim Merkezi'ne göz atın. Bug Bash, 20-25 Temmuz ( PDT ) arasında devam edecek.

Beta Kanalı Hakkında

Beta Kanalı, genel müşterilerimize sunacaklarımıza daha yakın deneyimlerin önizlemesini yaptığımız yer olacaktır. Geliştirme ve Beta Kanalları, mühendislerimizin paralel geliştirme yollarını temsil ettiğinden, özelliklerin ve deneyimlerin ilk olarak Beta Kanalında ortaya çıktığı durumlar olabilir. Ancak bu, Beta Kanalında denediğimiz her özelliğin gönderileceği anlamına gelmez. Insider'ları, hem Geliştirme hem de Beta Kanallarında Insider'larla deneyeceğimiz yolları özetleyen bu blog gönderisini okumaya teşvik ediyoruz .

• Windows 11'de pencere kapanışlarında animasyonun kasılması sorununu yaşayan var mı başka? Yükseltme ile geçtim, sıfırdan kurdum, 22H2 denedim fakat bu sorun yine devam ediyor. Ekran kartı sürücüsü güncel. BIOS sürümü güncel. Bu sorun özellikle çok renkli arkaplan varsa oluyor. Sade bir masaüstü arkaplanı varsa olmuyor. Ayrıca diğer hiçbir animasyonda böyle bir sorun yok. Sistemde herhangi bir yavaşlık veya takılma da yok. Yalnızca bu sorun var ve ara sıra çok can sıkıcı oluyor. Sade bir arkaplan resmi kullanmak da istemiyorum. Bir de 320x240 genişliğinde 65 KB boyutunda renkli bir arkaplan resmi koydum test için, yine de bu sorun oluyor, şaka gibi. Yani resmin kalitesi değil renkli olması önemli. Ekran çözünürlüğü 1080P. Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 var, yani sistemin yetmemesi de mümkün değil. Ne saçma bir şey, anlayamadım gitti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 21 Temmuz 2022; 21:44:18 >
  • 2022-x64 tabanlı Sistemler için Windows 11 07 Toplu Güncelleştirmesi (KB5015882)

güncellemesi gelmiş ama indirirken hata veriyor bende 3 kez denedim olmadı. . sizde durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 22 Temmuz 2022; 1:11:7 >
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Bazi animasyonlari kapattim pencere kucultme ve buyutme.

10 saniyede 2 is yapiyorsam simdi 5 is yapiyorum her sey daha tepkili akici oldu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.