Şimdi Ara

Windows 10 yükledim. Pişman oldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Önceden Windows 8.1 yüklü olan Casper CSD model laptopuma temiz Windows 10 kurulumu yaptım. Önceden sadece oyunlarda sorun varken Creators Update sonrası masaüstünün en altında masaüstü simgeleriyle görev çubuğunun arasında parmak kalınlığında bi boşluk oluştu. Tamam o benim için sıkıntı değil hadi o olsun.

Euro truck simulator 2 oynarken oyunu aşağı indirdiğimde laptop kitleniyor. Birdahada düzelmiyor.
    Battlefield 4 oynarken fps 60'tan yukarı almaya başladığımda OYUN DONUYOR. (en saçma olanıda bu:D)

ve diğer birçok oyunda benzeri sorunlar var. Ben sorunun BIOS'dan dolayı olabilir diye düşünüyorum. Güncel olmayabilir emin değilim. Bu sorunlar neyden kaynaklıdır? Ekran kartı falan olabilir mi? Çok ısındığından artık bozulmayamı başladı ekran kartı?

Oyunları oynadığım sırada sıcaklıklar: (bu sıcaklık değerleriyle uzun süredir oynuyorumdur)
    İşlemci 70-75 derece
    Ekran kartı 85-90 derece

Cevaplarınıza göre laptopu servise vereceğim. Şimdiden teşekkürler.

• Temiz kurulumdan sonra tüm güncel driverları kurdunuz mu? ve dxdiagdan bios versiyonu 704 mü?
  • electro58 kullanıcısına yanıt
    Aynen kurdum. Bios için yarın cevap verebilirim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    703 müş

• Genelde onerilen sistem harici kullanmak pcyi herzaman zora sokar. Eger onerilen win7 ise win8 veya win10 kullanmak pek olumlu sonuclanmaz driverlarinizi bi kontrol edin olmadi driver boots u yukleyip guncellere bakin.

• Kanig. kullanıcısına yanıt
    Etiketini atar mısın tam model görmem gerekiyor
    http://www.teknosa.com/urunler/125032787/casper-cn-tki-4200d-notebook

Buyur herşeyi yazıyor burda

• Windows 10 benim laptopu destekliyor mu diye baktım casperın sitesinden. Creators updateden önceki sürümleri desteklediğini öğrendim. Bendede en son sürüm yani creators update yüklü. Windows 10 sürüm 1607'yi indirdim onu kuracağım sorun yine devam ederse sizlere iletirim

• hocam ets 2 de alta alınca benimde kilitleniyodu pc
    oyunu silip tekrar yükledim düzeldi. ya oyun güncellemesinden kaynaklıydı bu yada windows güncellemesi anlamadım ama oyunu tekrar yüklemenizi tavsiye ederim.
    ama ekran kartınızın sıcaklıkları çok yüksek
  • Kanig. kullanıcısına yanıt
    bios güncel o cihazın win10 yüklü modelleri de var yanlız creator güncellemesini uefi olarak temiz kurulm yap.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.