Şimdi Ara

Windows 10 VIA HD Audio Çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
7.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar win10u kurduktan sonra dvd ile ses driverini yükleyeyim dedim fakat autorun.exe durdu hatası aldım.Daha sonra autorun.exe yi win7 uyumluluk moduna alıp çalıştırdım ve yüklenmeye başladı.Derken mavi ekran verdi yeni win10 stiliyle :) Kapanıp açıldı ve ses aygıtlarında hoparlör gitmişti.
    Via'nin sitesine de baktim henüz audio için win10 driveri yok.Sorunu yaşayan ve çözen varsa yardımları bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet via ses sürücüsü çalışmıyor malesef.bende sürücü yükleniyor ama via'nın arayüzü açılmıyor hiç tepki vermiyor.ekolayzır ayarıda yapılamayınca boğuk boğuk bi sesle dinliyorum herşeyi :)

edit : az önce via'ya windows 10 sürücüsü ne zaman çıkacak diye mail attım şöyle bi cevap geldi

Hello,

As Windows 10 was just recently released, we are waiting for some verifications on our drivers and they will be released very shortly.

Thanks in advance for your patience,

VIA Marketing
    Taiwan

Çok yakında çıkacakmış beklicez mecbur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyan -- 3 Ağustos 2015; 9:42:57 >
  • ayyan A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende şu an headphone olarak ses veriyor gayet net bir şekilde

• Persona Non Grata kullanıcısına yanıt
    bende de ses var ama ekolayzır ayarları pasif gözüküyo hiçbir ayar yapılmıyo.
  • ayyan A kullanıcısına yanıt
    Win7'ye döndüm hocam şu an win10 kullanılmaz diye düşünüyorum

• BENDE YÜKSELTMEDEN SONRA ÇIKMIŞTI. ancak bilgisarı kapatıp 2-3 gün kullanmıştım. daha sonra açtığımda ses çıkmadı. video player programlarını kaldırdım. aç-kapa daha sonra ccalaner ile kayıt defteri sorunlarını tarattım. aç-kapa yaptım çalıştı.
    kerkesde aynı hata olmuyabilir. ama denemede yarra var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayyan

windows 10 sürücüsü çıktı

http://download.viatech.com/en/support/driversSelect.jsp

denedim ancak 5.1 arka hoparlörleri çalıştırmıyor..hala çok sıkıntılı..
  • via deck programından ayarları yaptınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayyan

via deck programından ayarları yaptınız mı ?

evet yapıyorum ancak test yaptığımda arka hoparlörü seçsem bile ses önden geliyor..
  • Merhaba;
    Windows 10 VIA HD driver problemi ve equalizer problemi yasayan arkadaşlar için öcelikle anakartınızın resmi sitesinden en son surum olan driveri indirin win7 sürümüde olsa olur aygıt yöneticinden indirdiniz dosyadan manuel olarak yükleme yapın daha sonra hoparlör simgesine sağ tıklayıp kayıttan yürütme aygılarına tıklayın ve acılan bölmedeki hoparlör'ün özelliklerine girin orada enhancements sekmesine tıklayın enable sound equalizer secin seçili iken more settings yazan yere tıklayıp dilediniz ayarı yapın bizzat Windows 10 sistemde denenmiştir...

Windows 10 VIA HD Audio Çalışmıyor Windows 10 VIA HD Audio Çalışmıyor Windows 10 VIA HD Audio Çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byk_erdem -- 17 Ekim 2017; 17:49:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.