Şimdi Ara

Windows 10'un yeni tasarımına 'Çin malı macOS' benzetmesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
2.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Elinde tee 2006'da olan görsellik bakımından o zaman çığır açmış aero efektin var.Eksik varsa,hatalı yerleri varsa giderirsin.
    Tasarım konusunda Linux'un yarısı, MacoS'un çeyreğe etmez.
    Windows 10 ile MacOS'un çakmasına bile benzetmek onlar adına büyük lütuf olmalı.
    Altın ile tenekeyi karşılaştırmışlar resmen.
    Herifler 11 yıl önce piyasaya sürdüğü şeffaf vari bir tasarımı yenilik diye sunuyor.oda 2018'de lütfederse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 21 Ekim 2017; 17:59:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Gerçekten tasarım için kullanan var mı işletim sistemini. Madem bu kadar önemli o zaman linux sürümlerinden birini kullanın istediğiniz değişikliği sizin hayal gücünüze kalacak şekilde yapın.

En fazla bir kaç gün sürüyor tasarıma alışmak, yeterki stabil çalışsın ve çok sorun yaratmasın.

Ben Mac OS i tasarımı iyi diye pc de kullanıyorum daha önce de sırf mac os için orjinal mac bilgisayar alıyordum şimdi mac donanım yerine mac os e özel PC topladim yoksa Windows u yüklemek daha kolay ve ram kullanımı daha düşük hem de explorer arabirimi daha islevsel daha fazla geriye uyumlu ama tasarımı kötü hele ki Windows 10 iyice berbat arabirimi beta gibi hala da oturtamamislar arabirimi ki yeni yeni saçmalıklar deniyorlar işte linux e gelince mac os den sonra o bile kesmez olay compiz efekti değil sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi footballplayer -- 22 Ekim 2017; 22:0:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurk

şuan bu mesajı MacBook Air den yazıyorum windows 10 yüklü masaüstüm var her iki işletim sistemini kullanan biri olarak w10 nun neden bu kadar eleştirildiğini anlamıyorum bence bugüne kadar yapılmış en iyi işletim sistemi w10 dur high Sierra yıda gördük kullanıyorum şuan artı w10 oyun performansına yaklaşan işletim sistemi varmı allah aşkına hala w7 w8.1 diyen var yahu

Bende de Air var hocam. Neden windows kullanıyorsunuz? Merak ettim.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Photoshop, InDesign ile isin varsa neden Linux kullanasin ki arkadas boyle de elestiri olur mu allah askina . Ustune bir de sikinti Linux'ta degil ki, Linux'a program port etmeyen Adobe'de... Yarin bugun Adobe'nin kafasina tas duser de Linux'a da yapalim su zimbirtilardan derse hem janjanli isletim sistemin olur hem de InDesign kullanirsin.

Linux kullanacak insan ya bilgisayardan hic anlamiyordur, gunde 1-2 saat acip Firefox'tan internette gezinir, maillerine bakar, windows'un sacma sapan guncellemelerine falan takilmaz veya yazilimcidir. Aradaki kesim icin uygun degil su haliyle.

"MacOS, Windows'tan iyidir cunku Windows'ta XCode yok..." demekten farki nedir sunun

• Ben çok beğendim. Değişiklik her zaman iyidir. Başka isletim sistemlerinden esinlenebilir. Ben bunda pek bir sakınca görmüyorum.
  • eleştiri gibi mi geldi sana oradan bakınca?enteresan.ben windowsun kullanışlı olmasını populer olmasını kolay olmasını kastederek çinliler hayatında böyle şey mi yapmış dedim zıpladı vatandaş anlamadan dinlemeden.neyse boşver birader önce ne dediğimi sen de bir anla öyle devam edelim baygınlık verdi bu dh tayfası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: footballplayer

quote:

Gerçekten tasarım için kullanan var mı işletim sistemini. Madem bu kadar önemli o zaman linux sürümlerinden birini kullanın istediğiniz değişikliği sizin hayal gücünüze kalacak şekilde yapın.

En fazla bir kaç gün sürüyor tasarıma alışmak, yeterki stabil çalışsın ve çok sorun yaratmasın.

Ben Mac OS i tasarımı iyi diye pc de kullanıyorum daha önce de sırf mac os için orjinal mac bilgisayar alıyordum şimdi mac donanım yerine mac os e özel PC topladim yoksa Windows u yüklemek daha kolay ve ram kullanımı daha düşük hem de explorer arabirimi daha islevsel daha fazla geriye uyumlu ama tasarımı kötü hele ki Windows 10 iyice berbat arabirimi beta gibi hala da oturtamamislar arabirimi ki yeni yeni saçmalıklar deniyorlar işte linux e gelince mac os den sonra o bile kesmez olay compiz efekti değil sadece

Neyi berbat arkadaş, ne yapıyorsun bilgisayarda allahını seversen 20-25 dakika hıımm burayıda güzel tasarlayamamışlar mı diyorsun. Açtığın safari, chrome ve benzeri internetten sayfalar.

Gayet de iyi windows 10'un tasarımı benim çok umurumda değil. Sen sadece laf söylemek için işkembeden mesaj atmışsın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: footballplayer

quote:

Neyi berbat arkadaş, ne yapıyorsun bilgisayarda allahını seversen 20-25 dakika hıımm burayıda güzel tasarlayamamışlar mı diyorsun. Açtığın safari, chrome ve benzeri internetten sayfalar.

Gayet de iyi windows 10'un tasarımı benim çok umurumda değil. Sen sadece laf söylemek için işkembeden mesaj atmışsın

Arabirimi çok çirkin mac os ise çok güzel o iğrenç arabirimi kullanmayı kendime yakistiramiyorum. soyle bilgisayarı açınca arabirim de bir estetik olacak sen o işletim sistemini daha doğrusu arabirimi begeniyorsan windows un çirkinliği acemice tasarlanmış beta arabirimi seni rahatsız etmiyorsa kullanabilirsin daha doğrusu kendine o çirkin arabirimi layık görüyorsan kullan sana kullanma demedik ne bu şiddet bu celal sen kullanmaya devam et

Not linux arabirimi de windows kadar olmasa da çirkin ve darmadağınık arabirimin bir kısmını başkası diğer kısmını başkası tasarlamış gibi iki tane compiz efekti koymuşlar masaüstünü küp yapıyorlar ağızlarından sıvılar akıyor nerdlerin bunu birşey sanıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi footballplayer -- 23 Ekim 2017; 23:5:14 >

• Bence güzel tasarım , bekliyoruz...
  • Bu sürün ne zaman çıkakacak?
  • Apple iTunes'un ucuz bir kopyası gibi Groove Music. Mağazası da kullanılamıyor zaten. O kadar güncelleştirme getirdiler aman aman bir değişiklik yapmadılar.
  • quote:

Evet.Ben tasarım yapamadıgım,yada değiştiremediğim bir işletim ssitemini kullanmam.10 yıldır bilgisayarlarımı bu şekilde kullanır ve yönetirim.Ayrıca Linux'da görsel paket yapmak hem zor ve zahmetli, hemde 3.parti programlar ile bu iş olmuyor.(Olanıda,kırılgan yapısından dolayı göçertiyor).
    Compiz&compiz fusion eklentileri varken Linux'u coştururduk.2012'den bu yana artık bu destek yok.Birgün Linux'a compiz tekrar gelirse tekrar ona geçerim.Bu haliyle Ne kde nede Cinnamon beni kesmiyor.
    2. işletim sistemim olan Windows7'de görsel efektlere ve temalara sahip.
    1080P görüntü aldım ama Youtube 360p yüklemiş.

Boşta toplam bellek kullanımı 1.6GB/8GB dir.(Video sırasında çalışan uygulamalar="Wb,DFX,Windows FX,İdm,****,Core Temb ve readon")

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 29 Ekim 2017; 13:49:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eeltorm

Beğenmeyenler gitsin i5 4gb ramli apple cihazlarına 6bin tl verip MacOs kullansınlar.
    Microsoft'a dönecek olursak paylaştığı videoyu sonraki güncellemede gelecek büyük görsel yeniliğin habercisi olarak görüyorum ama videoda gerçekten biraz şeffaflık katılmış bir arayüz var hiç paylaşmasalarmış keşke.

Kardeş bence sen al bi kullan sonra gel bakim buraya tekrar aynı şeyi yazıcakmısın

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.