Şimdi Ara

Windows 10'un Usb Wifi ile imtihanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 ay önce Win7'den 10'a geçiş yaptım ve yaptığım işlerden en pişman olduğum şeylerin başına yerleşti.

airties wireless usb adaptör 2315 kullanıyordum. Win7'de pek fazla sorunla karşılaşmadım ama 10'a geçince tam bir zulüm oldu. Hiçbir sebep yokken kulaklıktan donanım çıkarma sesi geliyor ve bir bakıyorum internet gitmiş 10-15 sn sonra hiçbir şey yapmadan tekrar donanım takma sesi geliyor ve internete bağlanıyor. Daha bu başlangıç. Şimdilerde ise internet bağlantım kesildiğinde donanım takma sesi gelmiyor bende usb adaptörü çekiyorum ve HATAYLA KARŞILAŞTI yeniden başlatılması gerekiyor :( mavi ekran hatası geliyor.

işlerim olmasa hemen 7 geçecemde işlerim var. Var mı çözüm arkadaşlar yada böyle defolu işletim sistemini sileyim mi?

• Merhaba
    Win 10 sürümün büyük ihtimalle 1903 ,diğer sürümlerine göre Bilgisyarının yaşı ve donamı bu sürümdeki sorunların daha da belirginleşmesine yol açmakta..

Deneme Yanılma yolu ile birkaç adım denemen gerekebilir..

1- 2315 Wifi adaptörünün sürücüsünü güncellemeyi dene..(Belki denemiş olabilirsin..)
    Kendi sitesindeki son sürümü 17.01.2014 tarihli gözükmekte
    http://airties.com/usb_drivers/AirTiesWirelessUSBAdapterSetup_1.0.1.0.zip

2-Ekran Kartı ,Lan Kartı Sata Denetleyicisi vs vs sürücülerin güncelmidir? Kontrol etmen faydalı olabilir..

3-Eset Nod32,Trenmicro,Avast vs Yüklü bir virüs programıda 1903 Sürümünde Sıkıntı yaratmakta(Eski 14 yıllık Notebookta Eset nod32 virüs programı sıkıntı yarattı,kaldırım sorun devam etti Win7deki çalışan win10dada kurulu olan Wifi sürücüsünüde kaldırıp Vista daki Wifi sürücüsünü kurunca düzelti.. Virüs programı kurulu değil tekrar uğraşmak istemedim)

Kolay gelsin..

• 4- Çözüm belki faydalı olabilir,
    Güç seçenklerinde USB Seçmeli askıya alma ayarını kapatma
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/coezuem-windows-10da-usb-cihazlarin-araliklarla-kopma-sorunu.236995/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.