Şimdi Ara

Windows 10 UEFİ Bellenim Ayarları Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar UEFİ modda windows 10 kurulumu yaptım. Ancak gelişmiş başlangıçta Uefi Bellenim Ayarlarını göremiyorum. Böyle bir sekme yok bende. Uefi kurulum yapamadım mı acaba diye EasyBCD programı ile boot şeklimi kontrol ettim. Windows uefi modda kurulmuş gözüküyor. Bunun yanında Secure Boot u kapatıp bir linux dağıtımı yüklemek için biosa girdim '' launch efi shell from filesystem device '' sekmesi '' not found '' hatası veriyor. Bu durumda UEFİ kurulumu yanlış veya eksik mi yapmış oluyorum ?

• anil456 A kullanıcısına yanıt
    Evet. Tekrar kurmayı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ens1252 kullanıcısına yanıt
    kurulum için usb yi rufus programı ile oluşturuyorum. Gerek bios gerek rufus ayarlarına dikkat ediyorum ama sonuç aynı. Kullandığım isoyu microsoft un sitesinden indirdim. Nerde nasıl bir sorun var açıklası tahmin edemiyorum. Bios da açık UEFİ desteği olduğuna göre, acaba donanım bazında windows 10 ile bir uyumsuzluk söz konusu olabilir mi ? Çünkü Asus resmi olarak windows 8 e bile destek vermiyor laptop için.
  • Bir tek ben mi yaşıyorum bu sorunu yahu, UEFİ kurulum yapmasına rağmen bellenim ayarlarına ulaşamayan, biosunda Secure Boot u kapatmak için cebelleşen bir ben miyim ?
  • n61ja var bende de açıkçası destek var mı ben onu biile bilmiyorum uefi için?
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    jq için uefi desteği mevcut. Benim yaşadığım sorun bilgisayar windows 7 ile geldiğinden Secure Boot yok. Haliyle de olmayan şeyi kapatamıyorum :D Manjaro yüklemeye çalışırken aldığım secure boot hatası yüzünden çok çekmiştim. Konuyu asıl bu sebeple açmıştım. Benzer bir sorunla karşılan arkaşların bilgisine :)
  • Suan dediklerinizi tamamen anladim, bende de var uefi simdi kontrol ettim. Bende bi yuklemeyi deneyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorunu bende yaşıyorum anıl kardeşim. Çözmenin bir yolunu bulabildin mi ?
  • ibrahim477 İ kullanıcısına yanıt
    aslında bir sorun yokmuş dostum, benim eski laptop asus n61jq uefi kurulumu destekliyormuş ama yenil nesil laptoplarda ki secure boot muhabbeti yokmuş. Olay bundan ibaretmiş özetle :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.