Şimdi Ara

Windows 10 Single Language Dil Değiştirme Prosedürü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
13.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım bana yeni bir laptop getirdi. Windows 10 vardı ama İngilizce idi. Bu sürümde dil değiştirilemiyor. Baktım ki Windows 10 Single Language sürümüymüş. Format atmadan nasıl dil değiştirilir aşağıda yazdım. Acemi iseniz denemeyin. Sorumluluk sizindir.

Önce windows 10 güncellemelerini alın. Windows 10 Build 1607, 1703 veya 1709 sürüm olsun. (Yoksa kodlar çalışmaz) Windowsta başlata winver yazıp entere basın. Orada sürüm numarasını görürsünüz.
    Sonra windows'unuzu kaç bitlik yüklediyseniz ona göre Türkçe dil dosyasını indirin. (32 veya 64 bit)
    1607 için;
    32-bit:http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2016/07/lp_beff8c44bbe57ec76b31fa5fb13b58e3c47ce942.cab
    64-bit:http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2016/07/lp_fae97307bf6a6e2f416b718ce9869f647b2dc2c7.cab

1703 için;
    32-bit:http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2017/03/lp_2e9a5909dc18fe6fcc7b4ba77f5cbf2512fcf218.cab
    64 bit:http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/03/lp_b61c9500e77d6de40edc7bca79f057bd20dd916b.cab

1709 sürüm için:
    32 bit linki:http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/10/lp_bb2cb0bf971e241b1916a80c5495728d7f3b0a37.cab
    64 bit linki:http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/10/lp_2917d79e4cac9220860613715063cd1b5dfa221b.cab

İndirdiğiniz .cab dosyasının adını lp.cab olarak değiştir ve C:\ kök dizinine at.
    Komut Satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları gir:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab
    bcdedit /set {current} locale tr-TR
    bcdboot %WinDir% /l tr-TR

Regedit'i açın ve aşağıdaki anahtara ulaşın,
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages

orada en-US ve tr-TR göreceksiniz, en-US'a sağ tıkla ve sil.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Umarım birilerinin işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 10 Nisan 2018; 15:59:40 >

• Yararlı bilgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lp.cab linki bile hiç bir sitede yok. Teşekkürler paylaşımın için. İndirip kuracağım bakalım.
  • Merhabalar,

Paylaşım için çok teşekkürler,
    Bunu deneyip başaranlar oldu mu bilgi verebilir misiniz?
    Zira ben denedim ama DISM kodunu girince geçerli olmadığını söyledi. (Şu an denediğim bilgisayarın başında değilim o yüzden tam yazdığı notu iletemedim.)

Eğer gerçekten denendi ve başarılı olunduysa, hata ben de deyip tekrar denemek istiyorum.
    Bilgi verirseniz sevinirim
  • merhabalar,

Paylaşım için teşekkürler,

Bahsetmiş olduğunuz yöntemle dili türkçeye çevirmeye çalışıyorum ama aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.
    Yardımcı olabileceğiniz bir durum mudur? yardım edebilirseniz çoook mutlu olurum

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: xxx44

merhabalar,

Paylaşım için teşekkürler,

Bahsetmiş olduğunuz yöntemle dili türkçeye çevirmeye çalışıyorum ama aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.
    Yardımcı olabileceğiniz bir durum mudur? yardım edebilirseniz çoook mutlu olurum

Bu mesaja eklenen görseller:

İndirdiğiniz dosyanın adını lp.cab yapıp bilgisayarın C sürüsünün en dışına attınız mı? Orada öyle bir dosya olması lazım.

Ayrıca önemli not: cmd yazıp komut satırını sağ tuş yönetici olarak çalıştır demezseniz bir çok işleme yetkiniz olmaz. Mutlaka dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 23 Şubat 2016; 14:01:47 >

• Evet indirdigim dosyanin adini lp.cab yaptim ve C:\ komuna attim,

Sonrasinda cmd "yonetici olarak calistir" deyip ilk kodu girip enter'layinca bu mesaj cikiyor,
  • quote:

Evet indirdigim dosyanin adini lp.cab yaptim ve C:\ komuna attim,

Sonrasinda cmd "yonetici olarak calistir" deyip ilk kodu girip enter'layinca bu mesaj cikiyor,

Peki doğru sürüme ait dosyayı indirdiniz mi? (32bit veya 64 bit)

• Evet 64bit Win 10 ben de ona göre indirdim :(
  • quote:

Evet 64bit Win 10 ben de ona göre indirdim :(

Sizin bilgisayara has bir durum sözkonusu sanırım. Peki dosyayı lp.cab yerine sadece lp adıyla koyup komutu
    DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp
    olarak dener misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 23 Şubat 2016; 22:01:13 >
  • Yardimlariniz icin cok tesekkurler,

Dediginiz gibi sadece lp olarak kaydettim .cab diye belirtmedim
    Ama komutu birebir sizin verdiginiz gibi DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab diye girdim,

veeeee sonunda artik Turkceyim
    Cook ama cook tesekkurler
  • quote:

Yardimlariniz icin cok tesekkurler,

Dediginiz gibi sadece lp olarak kaydettim .cab diye belirtmedim
    Ama komutu birebir sizin verdiginiz gibi DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab diye girdim,

veeeee sonunda artik Turkceyim
    Cook ama cook tesekkurler

Sizin hatanızla ilgili 50-100 (yerli-yabancı) tane site gezdim. Bir yerde ufak bir bir mesaj dikkatimi çekti. Bilgisayarda gizli dosyaları göster veya bilinen dosya uzantılarını gizleme işaretli olmazsa sıkıntılı olabilir diye yazmış ve bu öneri vardı.

Çalıştığına sevindim.

Bu işe yarayan bir prosedürdür diğer arkadaşlar için. Gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.
    Benim uydurduğum değil internette standart verilen bir uygulamadır.

Not: Sizdeki sıkıntının temeli aşağıdaki bilinen dosya uzantılarını gizle seçeneğinin aktif olmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 24 Şubat 2016; 16:37:00 >

• direk format ile çözmek isteyenler de , ilk kurulum aşamasında en aşağı iniyorsunuz türkçe seçeneği mevcut ona tıklamanız gerekiyor.
    şahsen o butonu bulmak için 3-4 defa format attım
  • Win 10 hometablet var bunlar işe yara mı

• Aynısını İngilizceye çevirmek için yapsam cortana aktifleşir mı!

• Aşağıdaki linkte tüm işlemler hem adım adım hemde videolu anlatımla açıklanmıştır
    https://forum.donanimhaber.com/windows-10-single-language-dil-degistirme--127053610#127053610

• Bu hayatı alıyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HitokiriKenshinBattousai -- 9 Nisan 2018; 20:57:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HitokiriKenshinBattousai

Bu hayatı alıyorum hocam.
    1703 için yüklemişsiniz. Bu dosyalar 1709a aitti. Bir şekilde sistem kurtarmaya girebilseniz önceki bir tarihe dönmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

1703 için yüklemişsiniz. Bu dosyalar 1709a aitti. Bir şekilde sistem kurtarmaya girebilseniz önceki bir tarihe dönmeniz lazım.

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki girdiğimde herhangi bir kayıt bulunamadı dedi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.