Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1992. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.565
Cevap
623
Favori
1.761.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19901991199219931994
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

o"o da benim eksikliklerim varmış, acaba tam listenizi atabilir misiniz? yanlış birşey yapmayalım. kaspersky ile kullanıyoruz. bir de pm attım size. bakabilirseniz sevinirim.

• Öneri: ilk sayfada en üste en elzem kullanışlı araçları çıkartayım, özellikler ve bilgileri alta kaydırayım diyorum, sonuçta bunlar bir kere okunan şeyler ama araçlar, programlar yeni / güncel çıkıyor, bakması daha kolay olur gibi.

Öneri: Chrome eklentileri için bir bölüm ayırayım mı konuya ne dersiniz?

Edit: Abi şu ayarları yaptıktan sonra nette dolaşmak o kadar hızlandı ki psikolojik falan değil yani anında geliyor sayfa. (net ve pc de iyi tabii)

Bu eklentiler + adguard Premium'da var.

https://chrome.google.com/webstore/detail/skip-redirect/jaoafjdoijdconemdmodhbfpianehlon

https://chrome.google.com/webstore/detail/clearurls/lckanjgmijmafbedllaakclkaicjfmnk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Nisan 2021; 3:24:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Dws lite, O@O shutup10, vb uygulamalar ile bayağı rendeledim sistemi, tavsiye ederim, ne İnternet kullanıyor ne kasıyor, 8.1'den daha tepkisel oldu DWS ile.

Bu programların kullanımını özelden anlatabilirmisiniz acaba hangileri açılıp kapanması lazım?

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Önerin mantıklı iyi olur aslında

Chrome da kullandığın bütün eklentileri yazar mısın?

Stabil ve hız için gerekirse biz de kullanalım.

Verdiğin eklentilerde hangi ayarları yaptın kurduğu gibi default ayar ile mi devam ettin?

Ben henuz kurmadım verdiğin ekleri..

• Yıllardır Windows 10'u niçin stabilize etmiyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

hocam isterseniz ayırın, artık insanlar gözü kapalı format atıyor, isoyu indiriyor. o"o için ayarlamada stabilize testi yapıyorum isterseniz paylaşırım demişsiniz. isteyen olmadı sanırım :)

chrome konusunda işimize yarayacak olan eminim bilmediğimiz çok eklenti vardır.

ben düz "U ile başlayan origin" kullanıyorum. privacy policy i de iyi. diğer bazı engelleme programları verilerini alıyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Yıllardır Windows 10'u niçin stabilize etmiyorlar?

Çünkü Microsoft'un Windows'a ihtiyacı kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 21 Nisan 2021; 5:32:31 >

Benim için çokta önemli değil. Bilgilerim bir işe yaramaz. Microsoft'a

• Konuda bol bol emek var elinize sağlık,

fakat işletim sistemlerinde bu tarz third party uygulamaların kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz

• zn_volkan Z kullanıcısına yanıt

Nasıl yani? Linux çok yaygın değil. Dolayısıyla hala bilgisayarlarda, özellikle son yıllarda, Windows kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 21 Nisan 2021; 9:49:15 >
  • quote:

Nasıl yani? Linux çok yaygın değil. Dolayısıyla hala bilgisayarlarda, özellikle son yıllarda, Windows kullanılıyor.

Şöyle ki artık Microsoft'un Windows 8.1 ve sonrasında Windowstan kazandığı gelir düştü. (%10) ancak kazanıyor, kazanacağı parayı birşekilde kazandı, artık iplemiyor desem kısaca özetlemiş olurum.

Daha çok kullanılan cep telefonu-tablet platformlarına yönelim hızla arttığından önemsemiyor pek, o yüzden Windows'u başka müdahalelerle adam edip kullanacağız mecbur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 21 Nisan 2021; 10:30:53 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt

Müdahale dediğin, ayar ve güncelleme vb. oluyor sanırım. Ne kadar olursa artık. Yine de bir şirketin kendi işletim sistemine böyle yaklaşması çok kötü. Umarım başarılı bir alternatif çıkar ama ona da engel olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 21 Nisan 2021; 10:46:14 >
  • quote:

Müdahale dediğin, ayar ve güncelleme vb. oluyor sanırım. Ne kadar olursa artık. Yine de bir şirketin kendi işletim sistemine böyle yaklaşması çok kötü. Umarım başarılı bir alternatif çıkar ama ona da engel olurlar.

Evet kendi araştırmalarım ile oluşturduğum bir regedit klasörüm var, formattan sonra çift tık ile birçok servisi kapatıp birçok ayarı hızla yapabiliyorum, biraz zaman aldı ama ortaya hafif birşey çıktı.

Defender'i kökten silme, arkaplan uygulamaları kapatma, hizmetleri devre dışı bırakma vs vs.

Alternatif üzerinde çalışıyor Google, bakalım neler görecez.

• quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Evet kendi araştırmalarım ile oluşturduğum bir regedit klasörüm var, formattan sonra çift tık ile birçok servisi kapatıp birçok ayarı hızla yapabiliyorum, biraz zaman aldı ama ortaya hafif birşey çıktı.

Defender'i kökten silme, arkaplan uygulamaları kapatma, hizmetleri devre dışı bırakma vs vs.

Alternatif üzerinde çalışıyor Google, bakalım neler görecez.

Alıntıları Göster
    Bende sırf format sonra o tarz işlerle uğraşmaktan bıktığım için format atmaya üşeniyorum. Özelden banada atabilir misiniz mümkünse?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Öneri: ilk sayfada en üste en elzem kullanışlı araçları çıkartayım, özellikler ve bilgileri alta kaydırayım diyorum, sonuçta bunlar bir kere okunan şeyler ama araçlar, programlar yeni / güncel çıkıyor, bakması daha kolay olur gibi.

Öneri: Chrome eklentileri için bir bölüm ayırayım mı konuya ne dersiniz?

Edit: Abi şu ayarları yaptıktan sonra nette dolaşmak o kadar hızlandı ki psikolojik falan değil yani anında geliyor sayfa. (net ve pc de iyi tabii)

Bu eklentiler + adguard Premium'da var.

https://chrome.google.com/webstore/detail/skip-redirect/jaoafjdoijdconemdmodhbfpianehlon

https://chrome.google.com/webstore/detail/clearurls/lckanjgmijmafbedllaakclkaicjfmnk

bende dediğiniz eklentileri edgeye kurdum harbiden etki etti. Adguard 'ı windowsa mı indirdiniz?

• SnavS kullanıcısına yanıt

Atayım kardeş, emin olamadıklarınızı atlarsınız veya araştırırsınız, ben kısa bir notta yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 21 Nisan 2021; 18:20:58 >
  • Bu windows 10'u en güncel sürümde ve tüm ayarlar normal şekilde kullanıp sorun yaşamayan ve memnun kalan bir ben kaldım herhalde, kendimi çağ dışı kalmış gibi hissediyorum Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

Herkes bir ayar kapatma, güncelleme kısma, versiyon seçme derdinde, hele 3. parti uygulama yok dersem yeri steam ve bir kaç önemli yazılım dışında..

Ne oyunda ne günlük rutinlerimde gram sorun yaşamıyorum çok şanslıyım Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

hocam isterseniz ayırın, artık insanlar gözü kapalı format atıyor, isoyu indiriyor. o"o için ayarlamada stabilize testi yapıyorum isterseniz paylaşırım demişsiniz. isteyen olmadı sanırım :)

chrome konusunda işimize yarayacak olan eminim bilmediğimiz çok eklenti vardır.

ben düz "U ile başlayan origin" kullanıyorum. privacy policy i de iyi. diğer bazı engelleme programları verilerini alıyor çünkü.

Onu düzelttim, baya isteyen oldu ama yazı öyle kalmış, yaptığım ayarları direkt verdim.

• SnavS kullanıcısına yanıt

Evet, parayla almıştım kara cuma'da %50 indirimle.

Eklentilerin görevi şu, birisi sizi gereksiz saçma yönlendirmelerden korur, diğeri de linkteki gereksiz eklentileri siler, ref, utm gibi sitelerin bilgi toplama amaçlı şeyleri bize bir faydası yok. (not: bazı sitelerin işleyişinde sorun yapabiliyor, uyarayım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Nisan 2021; 19:27:8 >
  • Bende sorun yaşamıyorum aslında fakat neden onlara gereksiz veri yollayayım? kullanmadığım bir ton özellik niye boş yere açık dursun?

OO ayarlarını yap sonra 5dk nette dolaş farkı anlayacaksın.

• 
Sayfa: önceki 19901991199219931994
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.