Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (2024. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20222023202420252026
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saatle ilgili bir sorun olduğunda pil ile ilgili olduğunu biliyorum ancak anakart daha 3 senelik. bu kadar cabuk biter mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Thursy T kullanıcısına yanıt
    O zaman dediğiniz gibi update blocker programını kaldırın ve windosunuzu en son sürüme güncelleyin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Ben geçen sene asus prime b550m-a wifi anakart aldım. 3 ay sonra her pc açışta anakart üstünde ki Bluetooth donanımını görmüyorum idi. Sorunu çözemedim bir türlü. Anakart yeni olmasına rağmen pili değiştirdim. O andan sonra Bluetooth donanımı hiç sorun çıkarmadı. Pil işi galiba artık şans işi. Onu da kesin deneyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyide formattan sonra oluyor demişsin, WUB kullanmadan denemedin mi?

Böyle deneme amaçlı şeyler yapmadan önce mutlaka Sistem Geri Yükleme yapın diye uyarıyorum sürekli.

@AKINLASINN çok ilginçmiş.Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 2 Ekim 2021; 15:29:27 >
  • Artık Windows 11 zamanı benim için :) Windows 10 dan net bit şekilde daha iyi bit işletim sistemi olmus. Donanımlarım da tam uyumlu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Ben geçen sene asus prime b550m-a wifi anakart aldım. 3 ay sonra her pc açışta anakart üstünde ki Bluetooth donanımını görmüyorum idi. Sorunu çözemedim bir türlü. Anakart yeni olmasına rağmen pili değiştirdim. O andan sonra Bluetooth donanımı hiç sorun çıkarmadı. Pil işi galiba artık şans işi. Onu da kesin deneyin derim.

programı kaldırdım bakalım eğer tekrar yaparsa pili değiştireceğim. teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

İyide formattan sonra oluyor demişsin, WUB kullanmadan denemedin mi?

Böyle deneme amaçlı şeyler yapmadan önce mutlaka Sistem Geri Yükleme yapın diye uyarıyorum sürekli.

@AKINLASINN çok ilginçmiş. 

önceki kurulumlarımda bir şey yoktu. en son windows güncellemelerinden bıkıp sizin ilk mesajda bahsettiğiniz programı yükledim bir kaç gün sonra sorun yaşamaya başladım. virüs ve ya farklı bir programın etkisinden dolayı öyle yaptığını düşündüm ve sıfırdan temiz kurulum yaptım. kurulum sonrası tekrar wub yükledim ve bir süre sonra tekrar yapmaya başladı. şuan kaldırdım 1 haftadır pek bir sorun gözükmüyor. bakalım yine çözülmezse sırayla format ve bios pili değiştireceğim.

Ondan olması da biraz garip, bizde kullanıyoruz olmuyor sonuçta :) ama alternatif bir sürü program var takılma.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

mesela şuan bilgisayarı uykudan uyandırdım, normalde saat 10:52 ancak bilgisayarın saati 10:28de kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Ben kendince bu ayar sekmesinde bunları yaptım, sürekli kurcalıyorum, en sorunsuz ayarları bulana kadar. 😅
    Bunu denediniz mi hiç hocam, güzel bir programa benziyor?

https://winaero.com/winaero-tweaker/

Şu anda hiçbir (resmi web sitesi olan meşhur programlar dahil) tweaking ve debloater programa güvenmiyorum valla. İçerdikleri bug'lar nedeniyle sistemi kararsız hale sokma ihtimalleri, yaptıkları ayarlamaları gerçekten yapmamış olma ihtimalleri (bug veya Windows kaynaklı) ve free oldukları için adware içerme ihtimalleri nedeniyle inanın hiçbiri güvenilir gelmiyor hocam. O nedenle önceden deneyip kullananların referansları çok önemli.

Bir de gözü iyice dönmüş olan Microsoft'un Telemetre vb. sistem izleme modüllerini siz elle veya yardımcı program aracılığıyla kapatsanız bile bir süre sonra tekrar açıp aktif hale getirmesi de cabası. Dikkat etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Ekim 2021; 22:35:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Evet gördüm, atacaktım foruma, hala bakıyorum ayarlarına.

Tekrar aktif olma olayına gelirsek olabilir fakat ben bu ayarları yaptıktan sonra nette gezinirken ve sistemin genel tepkilerinde iyileşme görüyorsam, bunlar yapılan ayarların işe yaradığının en bariz kanıtıdır bana göre.

• Windows'un PC health check uygulamasında bilgisayarım bütün gereksinimleri karşılıyor gösteriyor ama windows'u kurarken bilgisayarınız en düşük sistem gereksinimlerini karşılamıyor diyip kurdurtmuyor. Yardımcı olabilecek var mı ?

• İntel Atom işlemciyi destekleyip i7 3630QM nasıl desteklenmiyor anlamadım.

MSİ Ge60 0ND cihazım. Yüklemenin bir yolu yok mu ?

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • arkadaşlar merhaba yeni bilgisayar topladım. 32bit veya 64 bit neye göre seçmeliyim?

tşk

• abiodum kullanıcısına yanıt

Yeni bilgisayarlar 64bit kullanır. Daha doğrusu Windows kuracaksanız 64bit olarak kurun.

• 21H2 ne zaman geliyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rufus ile isoyu gpt olarak yazdırıyorum ama uefi olarak boot edemiyorum usbden. Anakartım msi z97 g3 secure boot kapatıp sadece uefi moda olarak vs denedim ama olmuyor. Mbr olarak kurup yükleyincede legacy olarak yükleniyor.

• USB belleği takıp pc yeniden başlarken gerekli tuşa basmıyorsan basman gerek ekranda bir menü çıkar oradan usb belleği seçince uefi kurulum başlarWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]  asusda F8 msı de neydi bilmiyorum.

EKLEME: Buyur

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]Technopatyoutube
    Bu rehberimizde Rufus ile hazırladığınız Windows 10 USB'sinden nasıl boot edip kuruluma başlayacağınızı gösteriyoruz. Rufus ile Windows 10 USB'si hazırlamak için bu rehbere bakabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=XzvvSezHTkU Sorularınız için: https://www.technopat.net/sosyal/
    https://www.youtube.com/watch?v=EQFBOOEHoPA&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Ekim 2021; 20:43:33 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

Sadece uefi mod seçili iken boot optionsda usb çıkmıyor.Uefi+legacyde boot edersemde uefi usb legacy olarak boot etmeye çalışılıyor hatası alıyorum. Her türlü şeyi denedim. Secure boot kapalı olsun falan yazmışlar oda kapalı.

Şöyle bi ek bilgi vereyim belki fikri olan olur. Ben usb ile hackintosh kurmaya çalışıyodum ve ilk denemem de başarılı oldum ama sonra tekrar kurmam gerekti ve hackintoshu da boot edemedim. Sonrasında baya uğraştıktan sonra başka bir usb ile denedim ve oldu boot edildi ama sonra o usbde boot etmemeye başladı. Yani sanki usbler bozulmuş gibiydi. Şimdi aynı usbler ile windows kurmaya çalışıyorum ve boot edemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syntax Erol -- 6 Ekim 2021; 20:49:59 >
  • Alt resimdeki gibi yaptıysan ilginç. birde usb yi 3 0 a takıyorsan usb 2 0 tak tabi varsaWindows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] 

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]
  • 
Sayfa: önceki 20222023202420252026
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.