Şimdi Ara

Windows 10 Redstone 3 arayüzü işte böyle görünecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
2.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 Redstone 3 arayüzü işte böyle görünecek

Windows 10 Creators Update güncellemesinin indirilebilir hale gelmesinin ardından gözler sonbaharda PC'ler ve akıllı telefonlar için geliştirilmeye başlanacak bir sonraki büyük güncelleme Redstone 3'e çevrildi.

Redstone 3'ün Project NEON tasarım dilinin bir parçası olarak yeni görsel efektler ve animasyonlar da dahil olmak üzere işletim sisteminin kullanıcı arayüzüne büyük yenilikler getirmesi bekleniyor. Thurrott'da yayınlanan ekran görüntüleri Mail istemcisi de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için hayata geçirilen görsel iyileştirmeleri ortaya koymuş durumda.

Ayrıca Bkz.Windows 10 Creators Update'in resmi ISO'ları indirilebilir durumda
    Haberin sonundaki ilk ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi posta uygulaması için belirli bir menü öğesine gelindiğinde vurgulama animasyonuyla birlikte şeffaflık ve bulanıklık efektinin kullanıldığı yeni bir tasarım uygulanmış. Elbette ki bu erken bir sürüm ve bazı bölümler için daha fazla iyileştirme yapılması bekleniyor.

Uygulama Animasyonları

Aşağıda yer alan diğer ekran görüntüsündeki Groove Music gibi bazı uygulamalar iPhone'lardakine benzer parallax efekti sunacak. Böylece uygulama penceresini taşırken arkasındaki duvar kağıdı hafifçe hareket edecek. Kullanıcılar muhtemelen bu efekti etkinleştirip etkinleştirmeme seçeneğine de sahip olacaklar.

Son olarak Windows 10'un tablet modunda görsel iyileştirmeler yapıldığını belirtelim. Ekranda yer alan canlı karolara dokunulduğunda yumuşak bir sıçrama animasyonu gerçekleşiyor. Bunlar tabii ki Redstone 3'ün ilk versiyonları ve sonbahara kadar çok şey değişebilir. Yeni Insider yapılarıyla revize edilmiş kullanıcı arayüzünün nasıl şekillendiğini hep beraber göreceğiz.

• Mac OS 11.12'den, iOS 7den beri kullanılan bir özellik. Windows kanadına da gelmesi iyi oldu. Çok ayrı bir havası var transparan görüntünün.

O çok zeki arkadaşınıza söyleyin. Vistadaki transparan efekti ile Mac OS kullandığı flu transparan efekti farklı.

Sırf artı almak için insanlara böyle laf atanlar.. ah ah güldürdüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 7 Nisan 2017; 20:40:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş işler bunlar.

• Transparan efektlerin Windows Vista ile geldiğini bilmemek... Apple'ı övmek için kasmak, saçmalamak...

• şu iğrenç yeni tasarım anlayışından vazgeçip windows 7deki gibi daha yumuşak hatlara sahip bir tasarım yapsanız ya.

• Anlamadım Creators Update çıktı mı şuan yani son kullanıcı erişebiliyor mu? 11 Nisan'da yayınlanacak diye biliyorum ama?

• quote:

Orijinalden alıntı: histogram

şu iğrenç yeni tasarım anlayışından vazgeçip windows 7deki gibi daha yumuşak hatlara sahip bir tasarım yapsanız ya.

Ben Windows 7 kullanıyorum. Size de tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

quote:

şu iğrenç yeni tasarım anlayışından vazgeçip windows 7deki gibi daha yumuşak hatlara sahip bir tasarım yapsanız ya.

yok ya artık windows 10'u yükledim dönmem.Sİstemden çok memnunum ama şu minimalist ve köşeli tasarımdan biraz vazgeçsinler ya da ne bilim tema fln çıkarabilirler =)
  • Kendim linux ve Mac kullanıcısı olarak her nekadar Microsft'a bu tür arayüz değişikliklerinden ötürü kızılsada olması gerektiğini düşünüyorum. Evet windows vista kötüydü ama sonra iyileştirmeler ile windows 7 çıktı, windows 8 kötüydü ama sonrasında windows 10 (iyiliği tartışmalı olsada bence iyi sayılır) çıktı. İllaki zamanla win10 daha iyi olacak. Teknoloji yerinde saymaz. Sürekli gelişmeli. Win7 sonrası bukadar marjinal değişiklikler cesurca ama bence takdir edilmeli. Tabiki Microsoft bizi artık daha sıkı takip ediyor gibi yorumlarımı off-the-record brakıyorum çünkü herkes bunu yapıyor maalesef.

• Mobil tarafta Redstone 3'ü daha çok merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anca iOS, MacOS'tan arak arak şeylerle nereye kadar eyyy Microsoft.

• değişiklik iyidir
  • Bi posta işlemcisi 3 günde açılıyor. Ssd olsa bile windowsun bazı temel uygulamaları hala optimize sorunlarına sahip. Metro arayüzü performans olarak iyileştirilmeli bence ilk önce.

• Ambarad kullanıcısına yanıt
    Çıktı temiz iso kurulumu yapmak için microsoft indirmeye açtı isoları 5'inden itibaren ben yükledim gayet iyi olmuş,ama benim bir sorunum vardı tv kartı ile çakışma oluyordu hala geçmemiş belki driveri eski olduğundandır.
  • Baştan format mı atmak gerek bunu yüklemek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

quote:

Lanet olasıca 1607 Rs1 yani iğrençti kasma donma mavi ekrandan geçilmiyordu o nedenle 7' ye düşürdüm sistemi bu son güncelleme iyi olmuş gayet akıcı raid stabil açılışı iyi 1511 sürümü de çok iyi idi anlaşılan 1 batacak 1 çıkacak Rs 3 batma dönemi kullanmamakta fayda var. RS 2 yi kurdum sorun yok 1607 gibi mavi vermiyor tek sorun antivirüs yazılımlarının optimize olması lazım bazıları uyumsuz stabiliteyi olmadık anda 0 yapıyor.

• Ekrem71 ve Onur seven iphone fanı editörlerdir, bunu bilerek haberlerı okuyun. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Cosster

Transparan efektlerin Windows Vista ile geldiğini bilmemek... Apple'ı övmek için kasmak, saçmalamak...

Artı verdim sevin bari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım Microsoft elindeki bir işi daha batırmaz.
  • Çok iyi görünüyor tez vakte diyeceğim ama :) redstone 2 yeni çıktı neyse sabır...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.