Şimdi Ara

Windows 10 LTSB & LTSC sürümü (Performans için) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
709
Cevap
45
Favori
154.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Vardı.
    Yokmuş hocam baktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahya Yahya

Şuan iyi bir donanıma sahip pc'de ltsb sürümden yazıyorum, diğer sürümlerde her türlü performans ayarlarını yapmama rağmen ufak ufak droplar olurdu fakat ltsb sürümüne geçtiğimden beri hem ram kullanımı azaldı hemde işlemcinin performansını dibine kadar kullanıyorum drop vs. kalmadı.

Alıntıları Göster
    Biraz mesaj hortlatma olacak.

ltsb sürüm kullanmaya devam ediyor musunuz?

Ediyorsanız hangi sürümü önerirsiniz. İmzamdaki emektarın yükü biraz azalsın =)

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

Biraz mesaj hortlatma olacak.

ltsb sürüm kullanmaya devam ediyor musunuz?

Ediyorsanız hangi sürümü önerirsiniz. İmzamdaki emektarın yükü biraz azalsın =)

Alıntıları Göster
    Evet kullanmaya devam ediyorum, benim için istisnasız en iyi sürüm LTSB sürümü oldu.
  • TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    Ben de 2016 ltsb sürümünü kullanıyorum 2014 yılında aldığım laptopta. Ama önce forumda konusu bulunan msmg toolkit ile defender, telemetry, Windows search gibi bir çok bileşeni kaldırıp kurdum, çok memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba. LTSB sürümünü kullanıyorum. Store'daki bazı uygulamaları 1607 sürümü olduğu için yükleyemiyorum. Bunu nasıl halledebilirim acaba?
  • 1607 LTSB sürümü performans kaybı yaşatmaz.
    Stabil sürümdür. 64bit
    https://www.transfernow.net/files/?utm_source=jmybAF052020&utm_medium=&utm_content=en
  • Windows 10’un büyük güncellemeler almayan ham sürümü.
    1607 LTSB sürümü performans kaybı yaşatmaz.
    Stabil sürümdür. 64bit

Normal Windows 10 kurulumundan sonra gelen Store, Edge, hava durumu gibi hiçbir uygulama gelmiyor. Başlat menüsüne tıkladığınızda 1 tane bile uygulamanın olmadığını göreceksiniz.

Hazır yüklü uygulamalar yok
    Standart Windows 10 sürümü varsayılan olarak Windows Store, Microsoft Edge, Kamera, Posta, Hava Durumu gibi uygulamalar ile yükleniyor. LTSB sürümü ise temiz kurulumun ardından bu uygulamaların hiçbirini yüklemiyor. Hatta LTSB sürümünün Başlat menüsünü açarsanız, listede tek bir uygulamanın bile yer almadığını göreceksiniz.

Şu anda kullanmasanız bile arşivinizde bulunsun.
    5 yılı aşkın süredir, sürekli güncelleme alan ve bir türlü stabiliteyi sağlayamayan windows 10 lara karşı çok iyi bir alternatif.

Özellikle windows 7 kullanıcıları, windows 10 a geçip geçmemekte tereddüt ediyorsanız, bu windows 10 sürümü tam sizler için hazırlanmış denilebilir.

Mesela muhasebe programlarının kullanıldığı bir bilgisayarda fotoğraf ve video güncellemelerine gerçekten ihtiyacı var mıdır? Ve ihtiyacınız olmayan bu gibi uygulamaların bilgisayarınızı gereksiz yorması ve sisteminizde yer kaplaması da söz konusu.

Bu durumda Windows 10 LTSB sizin için mükemmel bir seçenek olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyy -- 12 Mayıs 2020; 1:55:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kahya Yahya

Evet kullanmaya devam ediyorum, benim için istisnasız en iyi sürüm LTSB sürümü oldu.

Alıntıları Göster
    Cevabı geç fark etim.

Bilgi için ikinize de teşekkürler. 1-2 haftaya LTSB'ye geçebilirim.
  • Uğrasmayın böyle şeylerle fark eden bir şey yok ,en son sürüm her zaman daha iyi
    Eğer ev kullanicisiysanız home versiyonu kullanın
    Ltsb &ltsc ve enterprise ,education sürümlerinde uzak durun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehxpal M kullanıcısına yanıt
    Uzak durulacak derecede tehlikeli bir sistem değil. Senelerdir kullanıyorum şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Windows 8.1'den sonra en stabil sistem bence. Gereksiz HDD ve CPU yormasından iyidir. Home sürümü de denedim ama LTSB yerini tutmaz. Uzak durun demenin sebebi güvenlik açığı falan endişesi ise bence endişe etmenize gerek yok. Kredi kartlarımın resimleri bile bilgisayarda :)
  • Uzak durun diyenler olmuş ama bu sistemler (Long Term Service) yani uzun süre destek sağlanan sistemlerdir ve tüm güvenlik güncelleştirmelerini almaktadırlar sadece özellik güncelleştirmelerini almaz yani üst sürüme geçiş yapamazsınız. Standart bir Windows 10 un sürüm desteği 2 yıl içinde bitiyor. +1 veya +2 uzatılmış destekden sonra sisteme hiçbir güncelleme sağlanmıyor. 1607 sürümü ve 1703 nolu sürümlerin beyin ölümü gerçekleşti mesela. Ama 1607 enterprise ın desteği 2026 da bitiyor.

Enterprise sürümü windows 10 sisteminin en stabil ve ham halidir. Windows 10 da asıl başınızı ağrıtan gereksiz uygulamalar ve telemetri yok. Neden ev kullanıcılarına önerilmiyor derseniz lisans sorunu nedeniyle. Bu sistemler toplu lisanslamaya uygun olup şirketler tarafından kullanılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 24 Mayıs 2020; 6:3:15 >
  • RElS kullanıcısına yanıt
    Bu sistemler artık önerilmiyor. Sebebi sürücülerin DCH yapısına geçiş yapmış olmasıdır. Misalen Realtek'i örnek verelim. Sürücüyü kurduğunuzda DCH kontrol paneli yüklenmeyecek. He ben illa yükleyeyim diyorsanız Microsoft Store yüklemeniz lazım. Öyle de bir anlamı kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehxpal M kullanıcısına yanıt
    Education ne alaka hocam?
  • Son güncellemelerin dahil olduğu el değmemiş LTSC sürümünü nereden indirebilirim acaba?
  • JINTON kullanıcısına yanıt
    Böyle bir ISO'yu Microsoft sunmuyor.
  • Bence eğer yeni güncel bir bilgisayarınız varsa pek kullanmanızı tavsiye etmem bu sürümü, stabilite olarak yeni çıkan her zaman daha iyidir (2004), çünkü her yeni donanım için uyumluluk problemleri çözülüyor ya da stabilite arttırılıyor her yeni büyük windows güncellemesinde, eğer ki kaynakları kısıtlı eski bir bilgisayarınız var ise kullanın tabi bu sürümleri.
    Windows Market o kadar hantallık yapmıyor zaten artık,aktif olarak kullanıyorum, defender desen ltsb/ltsc'de de var.
  • Hadi ya peki nereden bulabilirim hocam? Aslında istediğim yalnızca Defender ve Windows'un güvenlikle ilgili uygulamalarının olmadığı bir sistem. Bunun illaki LTSC olması şart değil 2004 sürümü vs. de olabilir.
  • JINTON kullanıcısına yanıt
    Kendiniz yapabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/119290699
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık üstad faydalı bir konu ve anlaşılabilir yapmışsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.