Şimdi Ara

Windows 10 Kulaklık sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
8.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Windows 10'a geçtim. Hoparlörde sıkıntı yok. Arka jack girişine takılı kulaklığım çalışmıyor. İşin ilginç tarafı aynı yere takılı mikrofon çalışıyor. Yani kulaklığın mikrofonu çalışıyor kulaklık çalışmıyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba Windows 10'dan kaynaklı sanırım.

Edit:

Kulaklığı yaptım. Yapamayan arkadaşlar olursa diye çözümü de anlatıyorum.

1- Öncelikle Realtek Audio programını açıyoruz.

2- Sonra kulaklığınız sağ taraftaki jack kısımlarından hangisine takılıysa üzerine sağ tıklıyoruz ve "Konektör yeniden görevlendiriliyor" seçeneğine tıklıyoruz.

3- En son olarak da açılan seçeneklerden kulaklığı seçerek Tamam'a basıyoruz ve ses geliyor.

Edit2: Resimler uçmuş, yeniden eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 9 Ocak 2016; 1:28:39 >

• bende 10 a güncelledim fakat ses kulaklıktan ne yaptımsa gelmiyor. Normal olarak geliyor ses fakat kulaklığı takınca gelmiyor. Bende realtek yok. Realtek yüklemek için ses kartınızın realtek mi olması lazım nedir bu nasıldır bilmiyorum tüm sürücülerim güncel ama kulaklık çalışmıyor ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatırlaa

bende 10 a güncelledim fakat ses kulaklıktan ne yaptımsa gelmiyor. Normal olarak geliyor ses fakat kulaklığı takınca gelmiyor. Bende realtek yok. Realtek yüklemek için ses kartınızın realtek mi olması lazım nedir bu nasıldır bilmiyorum tüm sürücülerim güncel ama kulaklık çalışmıyor ne yazık ki

Hocam anakartın kendi CD'sinde ses sürücüsü olması lazım. Oradan kurabilirsiniz. CD'si yoksa eğer anakart modelinize uygun sürücüleri sitesinden indirebilirsiniz.

Ayrıca tüm anakarttaki ses sürücüsü Realtek olmuyor bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatırlaa

bende 10 a güncelledim fakat ses kulaklıktan ne yaptımsa gelmiyor. Normal olarak geliyor ses fakat kulaklığı takınca gelmiyor. Bende realtek yok. Realtek yüklemek için ses kartınızın realtek mi olması lazım nedir bu nasıldır bilmiyorum tüm sürücülerim güncel ama kulaklık çalışmıyor ne yazık ki

Bende de aynı problem vardı son çare olarak DriverPack Solution 2015 15.11 R425 programı ile driverları aratıp yüklettim sorunum çözüldü. İnşallah bir daha aynı sıkıntıyı yaşamam:)
  • bende uğraşıp dururken artık bıktım kapatım pcyi ertesi gün kalktığımda çalışıyordu nasıl yaptım bilmiyorum bir sürü şey denedim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.