Şimdi Ara

Windows 10 için Sürekli Tetiklenen Otomatik Güncelleştirmeleri Durdurma (WindowsUpdate) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
30
Favori
25.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Windows Update için Orchestrator Hizmeti'ni güncelleştiride ( UsoSvc )

bu yok hocam? adı mı değişti acaba?
  • Norain kullanıcısına yanıt
    Windows10 Home, Pro, Education, Enterprise ve tüm bunların 1507,1511,1607,1703,1709,1803 sürümlerinin hepsinde Windows Update için Orchestrator Hizmeti'ni güncelleştir (usosvc) hizmeti var. İngilizce adıyla da "Update Orchestrator Service" olarak hizmetlerde (services.msc) içinde olabilir ayrıca System32 klasörü altında usocore.dll dosyası var mı bakın...
  • ahh hocam tamamdır. Update Orchestrator Service varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norain -- 5 Ekim 2018; 15:42:54 >
  • Norain kullanıcısına yanıt

Ayrıca

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsoSvc bu yolu izleyerek ekranın sağında Start değerini bulup değiştirerekte usosvc'nin ayarını değiştirebilirsiniz, 2 = Automatic, 3 = Manual (elle), 4 = Disabled (devre dışı) yapar.
  • update orchestrator service hizmetler bölümünden sadece durdur ve başlat seçebiliyorum, durdur seçince tekrar başlıyor daha sonra. özellikler tıklayınca her şey sabit, tıklanmıyor, değiştirmeme müsaade etmiyor hiçbir şeyi. başlangıç türü ve kurtarma seçeneklerine müdahale edemiyorum, sonuç olarak hala benden bağımsız windows kendini güncelliyor, sanki bilgisayar benim değil de bağımsızlığını ilan etmiş gibi hissediyorum, ben ne dersem ne yaparsam bildiğini okuyor
  • ALLANTOIS1919 A kullanıcısına yanıt
    Usosvc ayarlamak için

1.yol

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları girin (4 yerini eğer 2 yaparsanız otomatik, 3 manuel yapar)

set X=UsoSvc
    reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\%X%" /V "Start" /T REG_DWORD /D "4" /F

2.yol register açıp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsoSvc bu yolu izleyerek ekranın sağında Start değerini bulup değiştirerekte usosvc'nin ayarını değiştirebilirsiniz, 2 = Automatic, 3 = Manual (elle), 4 = Disabled (devre dışı) yapar

sonra yine register içindeki bu diğer ayarlamarıda yapın...

*Windows Müşteri Deneyimi Geliştirme Programı'nı kapatın

Windows Müşteri Deneyimi Geliştirme Programı, eğilimleri ve kullanım düzenlerini belirlemek için, donanım yapılandırmanız ile yazılımımızı ve hizmetlerimizi nasıl kullandığınız hakkında bilgiler toplar

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\SQMClient\Window klasöründe ki CEIPEnable değerini 0 yapın

*Hiçbir Windows Update Internet konumuna bağlanma

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate klasöründe ki DoNotConnectToWindowsUpdateInternetLocations değerini 1 yapın

*Telemetriyi izinlerini durdurur veya sınırlar

Bu ilke ayarı Microsoft'a bildirilen tanılama ve kullanım veri miktarını belirler

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection klasöründe ki AllowTelemetry değerini 0 yapın

ve

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection klasöründe ki AllowTelemetry değerini 0 yapın

*Yayın öncesi sürüm özelliklerini veya ayarlarını devre dışı bırak

Bu ilke ayarı Microsoft'un kullanıcı tercihlerini veya cihaz davranışını çalışmak için ürün üzerinde deney yapma seviyesini belirler.1 değeri, Microsoft'a sadece cihaz ayarlarını yapılandırma izni verir. 2 değeri, Microsoft'a tam deney yürütme izni verir.

Bu ilke ayarını devre dışı bırakırsanız, tüm deneyler kapatılacaktır.

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\PreviewBuilds klasöründe ki EnableConfigFlighting değerini 0 yapın

Not: Yukardaki ayarlamalardan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 14 Ekim 2018; 14:4:35 >

• çok teşekkürler, bu işe yaradı, artık kapatıp açınca halen devre dışı kalıyor, daha önce devre dışı yaptığım halde w.update aktifleniyordu
  • Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Windows10 Home, Pro, Education, Enterprise ve tüm bunların 1507,1511,1607,1703,1709,1803 sürümlerinin hepsinde Windows Update için Orchestrator Hizmeti'ni güncelleştir (usosvc) hizmeti var. İngilizce adıyla da "Update Orchestrator Service" olarak hizmetlerde (services.msc) içinde olabilir ayrıca System32 klasörü altında usocore.dll dosyası var mı bakın...
    Windows 10 Pro 1803 sürüm kullanılan pc de Update Orchestrator Service ayarında Başlangıç türü kısmı pasif görünüyor, değişiklik yapamıyorum. Ayrıca Kurtarma sekmesindeki ayarlarda pasif ve değiştirilemiyor. Neden pasif görünüyor olabilir, ne yapabilirim.

En son 1803 e kendiliğinden yükseltince tekrar bakınca bunları gördüm. Biz bu Windows Update i tamamen kapatamayacağız anlaşılan.

• Ege.. kullanıcısına yanıt
    Pasif görünüyorsa Regedit üzerinden kapatın yani aşağıdaki yolu izleyip start değerini 4 yapın

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsoSvc bu yolu izleyerek ekranın sağında Start değerini bulup değiştirerekte usosvc'nin ayarını değiştirebilirsiniz, 2 = Automatic, 3 = Manual (elle), 4 = Disabled (devre dışı) yapar

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ WaaSMedicSvc dosyasına gelin Start değerini 4 yapın

Görev Zamanlayıcı'yı açın Görev Zamanlayıcı Kitaplığı -> Microsoft -> Windows -> Windows Update gelin ve tıklayınca orta bölümde çıkan Scheduled Start'ta sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak'ı tıklayın

Ayrıca svchost.exe dosyasını gelen kurallarında engelleyin detayları aşağıda bulursunuz
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134956911
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132893898

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 17 Şubat 2019; 0:20:45 >

• Müsait bir zamanda deneyeceğim, Teşekkürler. Gelen kurallarında engelleme yapmayı pek tercih etmiyorum çünkü işde kullanılan bir pc olduğu için iş için kullanılan bazı programların çalışmasında sıkıntı çıkarabiliyor.
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    Öyleyse üstteki cevabı güncelledim tekrar bakın
  • Çok teşekkürler, deneyip sonuçtan haberdar ederim.
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1 kurun dell 7567 den uyarlamalı versiyonu var.
  • Herkese iyi günler. Öncelikle yeni bir laptop almışken gerekli ne kadar ayar vs yapmam gerekiyorsa onlarla uğraşıp durdum biraz da internetten bakıp. win 10 home sürümü var. Güncelleştirmeleri kapamak ne kadar doğru ve önemli. Güncellemeleri kapatmalı mıyım?
  • Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    bir ürün aldığında 1 kere güncelllemerli yaparsın sonra güncellemeleri kapatırsın ve bir şey yaparken eksiklik olana kadar bir daha güncelleme yapmazsın.
  • Bilgisayar kendi kendine uyku modu ve hazırda bekleme modundan çıkıp duruyordu son zamanlarda. Bu kodumun servisi yapıyormuş.
  • Bu galiba kalıcı çözümmüş. Ben geçici bir çözüm bulup konusunu açmıştım ilgilenenler bakabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/kafasina-gore-baslayan-windows-update-icin-kolay-cozum--145432785#145432785
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.