Şimdi Ara

Windows 10 Farklı Build Sürümleri Aralarındaki Fark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu konu uzun süredir kafamı kurcalıyor ama malesef o kadar araştırmama rağmen cevabını bulamadım.Soru şu, şimdi bu Windows 10 un farklı yapıları varya (1607-1703-1709-1803-1809-1903-1909-2004) gibi, ve bu yapılara hala ayrı ayrı güncelleme desteği veriyor.Bu arada biliyorum belirli bir süre sonra güncelleme desteğinide kesecek.Ancak asıl kafamı kurcalayan neden yedi sekiz tane yapıyı yayımlıyor.Bu durumda biz kullanıcılarında kafası karışıyor yok efendim 1809 mu kullansak yok 1909 mu yok 2004 mü şeklinde aklımız bulanıyor.Sizce bunun sebebi ne olabilir?

• Son sürüm her zaman iyidir.
    İşletim sistemine devamlı güncelleme gerekir. Ortaya çıkan
    Yazılım sorunları, donanım sorunları, antivirus güncellemesi, yeni donanımlara ve 3cü parti yazılımlara uyum, vs. vs ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    hocam ben ne demişim siz ne demişsiniz zaten bahsettiğim sürümlere ayrı ayrı güncel updateler geliyor sonuçte her yapı güncel, ben bunca yapıyı neden sunuyor onu anlamadım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 16 Ağustos 2020; 22:9:33 >
  • raver kullanıcısına yanıt
    İşletim sisteminin mimarisi de, oyun geliştiricilere, 3 cü parti yazılım üreticilerine, yeni çıkan donanımlara, kullanıcılardan gelen istekler göre güncelleniyor/şekilleniyor.
    Bazı menülerin kullanım yeri değişiyuor. Bazı özellikler yazılımdan çıkartılıyor/ilave ediliyor.

Ayrıca update lerinde kullanım süresi var. EYLÜL 2020 den itibaren 1803 'e kadar olan sürümler update almayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 16 Ağustos 2020; 23:22:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.