Şimdi Ara

Windows 10’a rahatsız etme özelliği eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mobil işletim sistemlerinde uzun süredir yer alan “Rahatsız Etme” özelliği sonunda Windows 10 işletim sistemine eklendi. Rahatsız etme özelliği yeni önizleme yapısı ile kullanıma sunuldu.

Windows 10 Sessiz Saatler nedir?

Windows 10 Insider Preview Build 17074 ile kullanıma sunulan özelliğe Sessiz Saatler ismi verildi. Sessiz Saatler ile belirli saatlerde veya belirli uygulamalar açıkken gelen uyarılar gizleniyor.

Kullanıcılar dilediği saatlerde bildirimleri engelleyebiliyor, öncelik listesine eklediği kişi ve uygulamalardan gelen bildirimlere izin verebiliyor. Oyun oynarken, tam ekran içerik seyrederken ve ekran kaydı esnasında otomatik olarak Sessiz Saatler devreye girebiliyor.

Yeni önizleme sürümü ile Edge’e birkaç yenilik eklendi. Bundan böyle kredi kartı bilgilerini Edge tarayıcısı otomatik olarak doldurabiliyor. Okuma Görünümü özelliğinde yapılan değişiklik ile tam ekran e-kitap okuma deneyimi iyileştirilmiş.

Önizleme sürümü ile sunulan bu yeniliklerin bir sonraki genel güncelleştirme ile tüm Windows 10 kullanıcılara sunulması bekleniyor.

• 7/24 açık tutulabiliyorsa işe yarar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildirim bölümünü açınca Sessiz Saatler ikonu varsa son sürüm yüklü demektir, benim için o işe yarar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 14 Ocak 2018; 14:41:43 >
  • Hahahha habere bak bu yıllardır var lan Windows 10'da.

Fotoda bile 7 ay önce var olduğunu gösteriyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 14 Ocak 2018; 14:59:15 >
  • Yeni mi? Kaç aydır var bu ve ben preview kullanmıyorum.

• Editör bey, İlk çıkan Windows 10 Build 10240.16384 RTM sürümünden beridir zaten bu özellik Windows 10'da bulunmaktadır.
  • Windows 10’a rahatsız etme özelliği eklendi
    benim başlat çubuğu bu şekilde windows 10 ile gelen bütün gereksiz özellikleri kapattım windows çok akıcı çalışıyor :)
  • Bu özellik çıkalı baya oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 14 Ocak 2018; 15:51:48 >
  • Editör kardeş senin haberin yoktur şimdi inanmıyacaksın belki ama "Gece Modu" da geldi.Ne de olsa teknoloji forumu haberleri ilk burdan almamız önemli :)

• Editör arkadaş internet explorer gibi geriden geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 14 Ocak 2018; 16:19:34 >
  • Başlıktaki anlatım bozukluğu yüzünden bu özelliği "rahatsız edici" bir özellikmiş gibi algıladım. Ancak haberi okuduktan sonra jeton düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 14 Ocak 2018; 19:10:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.