Şimdi Ara

wın98-xp cros baglantısı nasıl yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar.wın98-xp cros baglantısı nasıl yapılır.yardımcı olursanız memnun olur4um.

• NORMAL
    1,2,3,4,5,6,7,8

CROS
    3,6,1,4,5,2,7,8

RENK KODLARI
    NORMAL
    TB,T,YB,M,MB,Y,KB,K

CROS
    YB,Y,TB,M,MB,T,KB,K

uç bağlantılarını bu şekilde yaptıktan sonra geriye kalan sadece aynı isimdeoluşturacağın ağ ortamına dahil etmek..
    kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgutturgut -- 6 Ocak 2005, 9:55:29 >
  • arkadaşım yardımın ateşekkürler.ama cros baglantıyı yaptım.diger ag ayarlarını yapamadım.detaylı açıklayabilirsen çok makbule geçer.tşk.
  • sadece birbirlerini görmesini mi istiyorsun.. yoksa faks modem veya adsl modemle interneti de paylaştırmak istiyormusun... ikisinin ağ bağlantı yöntemleri farklı bildiğim kadarıyla...
  • 98 olan makina fax modemden internete bağlanıyor.olabilirse diger makina xp de baglansın istiyorum.olmaz şse dosyalarını paylaşabilsinler
  • kardeş ilk yapman gereken 98 makinanın ağ bağlantılarım sağ tuş özellikler diyerek oradan ismini, çalışma grubunu tanımla dosya yazıcı paylaşımı ver ethernet kartının tcp ıp tıkla özellikler de ip numarasına elle 192.168.0.1 ver ALT AĞ MASKESİNE 255.255.255.0 ağ geçetine yine 192.168.0.1 ver tamam de bilgiyar 98 cd sini ister tak bigisayar yeniden başlatır başlatınca denetim masası program ekle kaldır dan windows kura gir oradan int. exploler içine gir int bağlantı paylaşımını kur.

xp li makinaya geç ağbağlantılarım gir yerel ağ bağlantısına sağ tuş özellikler ip adresine 192.168.0.2 ALT AĞ MASKESİNE 255.255.255.0 AĞ GEÇİTİNE 192.168.0.1 DNS 192.168.0.1 VER DAHA SONRA İKİ BİLGİSYAYARIN C LERİNE PAYLAŞIM VER İKİ BİLGİSAYARI KAPAT AYNI ANDA BAŞLAT GÖRÜR EĞER GÖRMESSE

BAŞLAT--> ÇALIŞTIR A XP Lİ MAKİNADAN
    \\192.168.0.1\C ENTERLA İÇİNE GİRER BİR KAÇ DEFA DENEDİKTEN SONRA GÖRÜR

BAŞARILAR YAZICI PAYLAŞIMINDA EK SÜRÜCÜ İSTER ONUDA YAPARSIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet_yasintelli -- 7 Ocak 2005, 15:26:15 >

• SAOL ARKADAŞIM DENEYECEGİM
  • kardes ne oldu yapdınmı
  • ya ahmet iki makinenin ip adresi 192.168.0.1 oldu sanki?birisi 2 olsa
  • arkadaşım söylediklerini yaptım.sonuç olumlu.yardımların için teşekkürler
  • kardeşlerim yanlışlık olmuş 192.168.0.2 diye düzelttim [simage][/simage]
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.