Şimdi Ara

Win8'den Win7'ye geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6 yıllık bir laptop var. Orijinal Windows 8.1 yüklü fakat kullanması çok zor geliyor. Bazen yavaş çalışıyor bazen de SSD olmadığı için HDD'yi full kullanıyor. Win8'i ve tasarımını oldum olası hiç sevmedim. Hep aklımda win7 yüklemek var.

1- Flash bellek ya da cd ile Win7 formatı atabilir miyim? (Mecbur korsan olacak) Asıl merak ettiğim format esnasında bir sorun çıkar mı?

2- Sonuçta windows 8'e windows 8 formatı değil, windows 8'e windows 7 formatı atılacak. Bir hata vb. verirse laptop kullanılmaz hale gelir mi?

3- BİOS'ta hasar vb. olur mu?

4- Sadece sosyal medya ve internet için kullanılan bir laptop. Her hangi bir donanımın driversiz kalma ihtimali var mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 15 Şubat 2020; 21:38:36 >

• Kesin ve net notebookuna hiçbir şey olmaz..
    Ayrıca harddsikin 5400 rpmlik yazma okuma hızı 20 mbit bir disk artık yetersiz kalır

Format atmadan eski diski söküp ssd takıp windows 7 yi ssdye kurmak daha iyi çözüm olabilir.

Driver konusuna gelirsek; notebookkun marka modelini google'a yazıp üretici firmanın support kısmından orjinal win7 driverlarını indirip kurabilirsiniz..

Özetle Ssd takmak bilgisayarı rahatlatır..

Ssd takmadan format atmak isterseniz, hdd bölümleme ekranında gizli recovery alanını silmeden diğer bölümleri silip, tekrar bölüm oluşturmak ssğlıklı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 18 Şubat 2020; 0:20:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EcheLoN_ kullanıcısına yanıt
    SSD takmaya değecek bir laptop değil. Masrafa gerek yok.
    Sosyal medya ve internet dışında hiç bir şeyde kullanılmıyor. Buradaki linkten görüldüğü kadarıyla win7 64 bit desteği de verilmiş. Laptopu aldığımda içinde win8 yüklü olarak aldım.

link :https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/support-product/5385?b=1

Linkte acer software indirebilirsiniz yazıyor. Win7 kurup acer software ile belki hepsini kolayca otomatik indirebilirim.
    Malum programlarla win7'yi orijinal hale getirmek şart :)

quote:

Ssd takmadan format atmak isterseniz, hdd bölümleme ekranında gizli recovery alanını silmeden diğer bölümleri silip, tekrar bölüm oluşturmak ssğlıklı olur..

Bunu yapmasam bir şey olmaz dimi? CD'yi takıp direkt format atarak win7 kurmak istiyorum.
    Bir de win7 kurduktan sonra recovery formatı yapmak zorunda kalsam recovery sonrası win8'e mi döner acaba?

• Windows 7 destek kesildi aktive etmek için lisansı bile kullanamıyorsunuz windows 10 yukleyin bende 10 senelik pc var ssd taktım windows 10 yükledim sorunsuz çalışıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayar Teknisyeni kullanıcısına yanıt
    Destek kesildi ama ben crack'li win7 kursam onu da mı kabul etmeyecek?
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Hocam destek kesildi donanim ve yazılımlarda destek vermeyecek saldırılara karşı açık olacak donanımla ilgili sıkıntılar çıkacak uyumsuzluk mavi ekranlar filan

O mesele değil, facebook'a bakmakla bir şey olmaz :)

Crack'li win7 kursam da sorun çıkarır mı acaba?
    Kürekli bir şey önermiyorum yasal olan lisans kullanmanız

Ben de orijinal olsun isterim de teknoloji mağazalarında satışı yok. İnternettekilere de güvenmiyorum
    Destek yok olmaması normal lisanslar aktif olmuyor zaten destek olmadığı için

• Kurarsın. Fakat birçok yazılımsal sorunda yaşarsın.
    İnternet gidip gelebilir driverları oto yüklenmez ses driverı desteklemeyebilir wifi çalısmayabilir.
    Eksik güncelleme yaptığı için oyunlarda programlarda sorular yaşanabilir..

Win 10a geçmek daha doğru bir karar olur...

Not :Monster laptopumda başıma gelenlerdir:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yedek bir bilgisayara mecburiyetten korsan olarak W7 yüklemek zorunda kaldım sizin gibi.

Öncelikle korsan yükleyecekseniz driver sorunu çıkacak.İnterneti kablolu bile bağlasanız formattan sonra interneti görmeyecek.Onun için formata başlamadan önce (makinenin marka/modeli ne bilmiyorum ama) sisteminiz için gerekli LAN ve Realtek Audio driverları var mı bunları kontrol edin.Masaüstü olsaydı anakartın modelini girip Support bölümünde bütün sürücülere rahatlıkla ulaşılabilirdi.

W7 düşük sistemler için idealdir.Eğer sizde kuracaksanız bildiğim kadarıyla W8'de W10 gibi diski GPT şeklinde kullanıyor.W7'yi kullanabilmek için (halihazırda MBR değil ise) MBR formatına döndürmeniz gerek onu da "MiniTool Partition Wizard" ile halledebilirsiniz,formatı flaş bellek ile de atarsınız cd ile de.
  • win 7 de drıverler otomatik tanımayacağı için marka model girip kendiniz bulmanız gerek ancak size önerim 120lik bir ssd alıp win 10 yüklemeniz rahat bi 6 yıl daha internet amaçlı kullanabilirsiniz
  • 2022 yılındayız konu açılalı 2-3 sene olmuş yorumları okudum kanser ettiniz resmen. Yok destek kesilecek yok sürücü kurulmaz hata verir ses gelmez saçma sapan şeyler. Daha geçen gün bende kurdum kullandım ne driver sorunu var nede başka bir şey. Destek kesilmesi kullanılmayacağı anlamına gelmiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.