Şimdi Ara

win7 mavi ekran hatası acil yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayarımın açık olduğu esnada elektrik kesintisinden sonra meydana gelen hata bu şekildedir bilgisayarı açtığımda 10 dakika kadar normal fakat daha sonra bu hataya düşüyor ayrıca ekran kartından olduğunu düşünüyorum hatanın ekran kartımı söküp onboard kullandığımda hiç bir sorun yaşamıyorum ekran kartını takınca bu hatayı alıyorum yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum resimde aşağıda verdim hata bu şekilde
    sürücüleri sildim yeniden kurdum işe yaramadı uzaktan yordam ile işleme devam et de dedim

win7 mavi ekran hatası acil yardım lütfen

• Elektrik kesintisinden sonra meydana gelmiş ise sorunun donanımsal olabilme ihtimalide yüksek ekran kartını çıkartıp farklı bir pc de deneyebilirsin açıldıktan 10 dk sonra bu hataya düşüyor ise ekran kartının gpu ısısına bir bakarmısın son olarak ekran kartını çıkart üzerinde bulunanan kondansatörlerde şişme gibi fiziksel bir problem varmı birde onu kontrol et ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

Elektrik kesintisinden sonra meydana gelmiş ise sorunun donanımsal olabilme ihtimalide yüksek ekran kartını çıkartıp farklı bir pc de deneyebilirsin açıldıktan 10 dk sonra bu hataya düşüyor ise ekran kartının gpu ısısına bir bakarmısın son olarak ekran kartını çıkart üzerinde bulunanan kondansatörlerde şişme gibi fiziksel bir problem varmı birde onu kontrol et ;)

kardeşim herhangi bir şişme yok kondansatörlerde ve de ısınmasında da sorun yok ılık bir şekilde normal çalışıyor gayet üst üste açınca da sürenin değişmesi lazım ama o zaman da aynı şekilde aynı zamanda kapanıyor
  • Ekran kartını farklı bir bilgisayarda deneme gibi bir şansın var ise farklı bir bilgisayarda dene yada farklı bir ekran kartı varsa pc ne onu tak birde onunla dene ekran kartı modeli nedir tam olarak yazarmısın birde ram slotlarını bir kontrol et ;) bunlarda çözüm olmaz ise güvenli modda başlat bilgisayarı bakalım orda böyle bir problem oluşacakmı eğer oluşmaz ise yeni bir yazılım yüklemeyi dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_SeDo -- 29 Ekim 2013; 15:39:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj can

quote:

Elektrik kesintisinden sonra meydana gelmiş ise sorunun donanımsal olabilme ihtimalide yüksek ekran kartını çıkartıp farklı bir pc de deneyebilirsin açıldıktan 10 dk sonra bu hataya düşüyor ise ekran kartının gpu ısısına bir bakarmısın son olarak ekran kartını çıkart üzerinde bulunanan kondansatörlerde şişme gibi fiziksel bir problem varmı birde onu kontrol et ;)

kardeşim herhangi bir şişme yok kondansatörlerde ve de ısınmasında da sorun yok ılık bir şekilde normal çalışıyor gayet üst üste açınca da sürenin değişmesi lazım ama o zaman da aynı şekilde aynı zamanda kapanıyor

hocam başka bir ramle denermisin veya 2 tane varsa birisini çıkar tek tek farklı slotlarda dene bütün kombinasyonları.

• By_SeDo kullanıcısına yanıt
    ramleri çıkartıp taktım yerlerini değiştirdim slotları temizledim şimdi ramleri tek tek deneyeceğim bakalım ancak ram de sorun olsa onboard da da aynı sorunu yapmazmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

quote:

hocam başka bir ramle denermisin veya 2 tane varsa birisini çıkar tek tek farklı slotlarda dene bütün kombinasyonları.

ramleri çıkartıp taktım yerlerini değiştirdim slotları temizledim şimdi ramleri tek tek deneyeceğim bakalım ancak ram de sorun olsa onboard da da aynı sorunu yapmazmı ? ekran kartı resmi http://www.waroengkom.com/product/VTX3D_VX5450_1GBK3-H.jpg

model bu beyler
    VTX 3D 1024MB DDR3 ATI Radeon HD5450 Silent VGA, DVI-I, HDMI, PCI-E, Retail - VX5450 1GBK3-HV4
    http://www.overclock.co.uk/product/VTX-3D-1024MB-DDR3-ATI-Radeon-HD5450-Silent-VGA-DVI-I-HDMI-PCI-E-Retail_41960.html

• quote:

Ekran kartını farklı bir bilgisayarda deneme gibi bir şansın var ise farklı bir bilgisayarda dene yada farklı bir ekran kartı varsa pc ne onu tak birde onunla dene ekran kartı modeli nedir tam olarak yazarmısın birde ram slotlarını bir kontrol et ;) bunlarda çözüm olmaz ise güvenli modda başlat bilgisayarı bakalım orda böyle bir problem oluşacakmı eğer oluşmaz ise yeni bir yazılım yüklemeyi dene

şu an tek ram ile deniyorum bilgisayarın ısı oranları bu şekilde
    http://u1310.hizliresim.com/1g/x/u1csx.png

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

quote:

murat bey çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun 2gb+2gb ramden 1 tanesini çıkardım ve denedim 10 dakikaya kadar mavi ekrana düşüyordu yaklaşık 1 saat sorun yok ve bundan sonra da olmaz sanırım yardımlarınız için teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

• quote:

murat bey çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun 2gb+2gb ramden 1 tanesini çıkardım ve denedim 10 dakikaya kadar mavi ekrana düşüyordu yaklaşık 1 saat sorun yok ve bundan sonra da olmaz sanırım yardımlarınız için teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

bir adım daha ileri götürelim diğer rami tak şuan takılı olanı çıkar gene sorun olmazsa anakarttadır sorun varsa ramdedir
  • murat bey 2 ramide taktım driveri tekrar yükledim bi sıkıntı gözükmedi şuana kadar ilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.