Şimdi Ara

Win7 dosya erişim sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçenlerde bilgisayara format attım. Malum Microsoft'un bir güncellemesi Win7'yi siyah ekranıyla kırdı geçirdi. Neyse..

Yeniden kurduktan sonra benim 70 küsür GB' lık film klasörüme erişilmez oldu. Bu dosyaya erişim izniniz yok diye bir uyarı. İzin almak için devamı tıklıyorum, iznim reddediliyor. Birkaç güvenlik sekmesinden birşeyler kurcaladım. Birkaç filmi açabildim ama düzeltemediklerim çoğunlukta. Yetkim yok gözükünce silemiyorum da açamıyorum da. Bunun basit bir çözümü var mı?

• Klasöre sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra güvenlik sekmesine gelip ve kullandığın kullanıcıyı -örneğin benimki Tolga- seç ve düzenleye basıp tam yetki vermeyi dene bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Klasöre sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra güvenlik sekmesine gelip ve kullandığın kullanıcıyı -örneğin benimki Tolga- seç ve düzenleye basıp tam yetki vermeyi dene bakalım

• Zaten benim kullanıcım tanımlı. onda sorun yok ama orda gelişmiş ayarlarda devralındığı yerde "devralınamadı" ibaresi var. Sanırım burda bir sorun var bunu nasıl devralabilirim?
  • Biraz gelişmişten kurcalayınca bikaç dosyaya erişimi sağladım ama tek tek kurcalayıp uğraşmak gerekiyor sanırım :)
  • Neyseki sorunu kökten çözdüm. Başta erişim engellendi gibi hatalı görünüyor ama sorun çözüldü..
    Tek klasör içinde 100 küsür klasör daha var ve her birinde altyazı ve film dosyası var. Kökten çözüm için ana klasöre tıklayıp özellikler>güvenlik>gelişmiş>izinleri değiştir' e tıklıyoruz sıra sıra. Aşağıda iki tane madde var. Üstteki, yani "Bu nesnenin üst öğesinden devranılabilen izinleri içer" i işaretliyoruz, hepsine tamama bastıktan sonra klasör sayısı kadar hata verdi ama hepsine tamam (tamam veya evet, hatırlamıyorum) diyoruz. Olmadı gibi gözükse de bende işe yaradı tüm filmleri açabiliyorum.
    Sorunu kendim yazdım kendim çözdüm ama aynı sorunla karşılaşan arkada varsa yardımcı olduysam ne mutlu, teşekkürler :)
  • Sorunun kendin yazmıssın ama kendin çözmemişsin üstteki üyelerin yardımlarını yok sayamazsın.
  • teşekkürler yazdığımı hatırlıyorum? denileni önceden yapmıştım zaten yok sayan yok zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Klasöre sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra güvenlik sekmesine gelip ve kullandığın kullanıcıyı -örneğin benimki Tolga- seç ve düzenleye basıp tam yetki vermeyi dene bakalım

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.