Şimdi Ara

win7 açılmıyor. entering sleep mode Lutfen Yardım Edın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
11.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normal calısan bilgisayarım acılmıyor. problem yoktu en son aksam uzerı kapatıp cıktım. eve geldım acılmıyor. f8 f5 vs denedım acılırken ama ıslemıyor. yardım edebılecek varmıdır nasıl acabılırım?

bios pili çıkarıp taktım olmadı
    ekran kartını söktüm taktım olmadı
    ramlerı soktum taktım yerlerını degıstrdım olmadı

baska tavsıyeler nedır? :(

• Tam olarak sorun nedir ? Nerede kalıyor PC
  • bılgısayarı acınca hıc ekran gelmıyor zaten. monıtoru ac kapa ac yapıyorum o sırada entering sleep mode yazıyor. hıc bı tepkı yok
  • entering sleep mode'dan sonraki tepkisi ne oluyor PC'nin. kapanıyormu ? Monitörü kapamayın entering sleep mode'dan önce mutlaka bir uyarı vardır.
  • bılgısayarın monıtor acık ztn hıcbırsey cıkmıyor. bılgısayar calısıyor ama ekran hep sıyah. ama kesınlıkle wındows acılıs sesı fln yok. yanı oylece sıyah ekranda calısıyor devamlı
  • yok malesef wın7 cd sı :(
  • sleep mode uyarısı ekrana aittir, windowsun değil yani... karıştırmış olan olursa diye diyorum...

ekrana görüntü gelmemesi durumunda

monitör bağlantılarını söküp geri takma
    ekran kartını söküp geri takma
    ramlerden sadece biri ile çalıştırmayı deneme
    anakart üzerindeki güç girişlerini söküp geri takma
    onboard ekran kartı çipi varsa ekran kartını komple söküp onboard ekran kartı çıkışından görüntü almayı deneme

ve son olarak bios pilini de çıkarıp ekran kartı rami söküp bir gün veya birkaç saat bekledikten sonra geri takma
    (garip ama çok denedim işe yarıyor, en son iki gün önce bir arkadaşta işe yaradı)

şeklinde çözüm önerilerini deneyebilirsiniz.

• Ekrana sinyal gitmeyince lcd monitörün uyky moduna geçiyor doğal olarak.Monitöründe bir problem olduğunu sanmıyorum ekran kartı driverlarını yeniden kurmayı monitör bağlantılarını bir daha kontrol etmeni söyliyeceğim şuan,tabi sistemde bir sorun varsa format en iyisi olur.
  • yahu bılg acılsa ekran kartı drıverını kurarım :) hıc acılmıyor. servıse verdım bı tane artık mecburen. tesekkurler yardım cabanız ıcın.
  • anakartta problem varmıs bu arada.
  • bilgisayarcı foxconn diye bı anakart taktı. G3IMXP-K modelı. nasıldır acaba? suan bılgısayarım olmus durumda.
    sistem ozellıklerı 4 gb ram 3.25 izin verıyor makıne
    Dual Cpu E2200 2.2 GHZ
    Ekran kartım 1 GB lık saglam bısey 280 lıraya almıstım gecen kıs.

Bu anakart sorun cıkarmaz ıns ılerde? dandıkmıdır kuskulandım
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayarimda bir sorun oldu bilgisayarimi uyku moduna aldim ve sonrasinda açmaya calistim kasayi actim ekranda ENTER SLEEP MOD yaziyor ve yazi gidiyor ekran kaliyor öyle ama bigisayar çalişiyor nasil çozüm yolu bulurum yardimlariniz icin şimdiden teşekkuŕler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.