Şimdi Ara

win7 64 bit mavi ekran sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar 1 haftadır bu sorunla yüzleşmekteyim.10a yakın mavi ekran hatası verdi en çok aldığım hatalar
    0x000003b
    0x0000050
    0x000001A
    0x0000124

Bilgisayarın özelliklerine gelince..

Gigabyte P43-ES3G
    İntel Core 2 Quad Q8300
    OCZ Reaper DDR2 PC2-8500(2x2)
    WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    9500 GT 1gb ram 128 bit
    400W High power element

Bios sürümü F10 idi Sırasıyla F11,F12,F13,F14 denedim ama hepsinde mavi ekran (Hata Kodları her seferinde değişik)
    Şuanki bios sürümüm F14.
    Bütün driverlar güncel.
    Bilgisayara OverClock yapılmadı
    Biosdan ramlerin voltajı AUTO olarak ayarlı

Lütfen yardımcı olun denemediğim yöntem kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoQi -- 12 Aralık 2010; 1:34:09 >

• Minidump klasörünü alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

Minidump klasörünü alalım

buyur hocam

http://www.dosya.tc/download/BQynq2/Minidump.rar.html
  • Öncelikle tüm donanım sürücülerini güncellemenizi öneririm, ardından memtest programıyla ramleri test edin pass %100 oluncaya kadar error bölümündeki değer artacakmı kontrol edin.
    Birde sistemi cd den çalışan bir live antivirüs programıyla taratmanızda fayda var ayrıntılı bilgiyi buradan bulabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_43972226/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Aralık 2010; 2:16:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

Öncelikle tüm donanım sürücülerini güncellemenizi öneririm, ardından memtest programıyla ramleri test edin pass %100 oluncaya kadar error bölümündeki değer artacakmı kontrol edin.
    Birde sistemi cd den çalışan bir live antivirüs programıyla taratmanızda fayda var ayrıntılı bilgiyi buradan bulabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_43972226/tm.htm

%10da 8 tane hata buldu hocam.Şuan antivirüs taraması yapıyorum
  • 2 tane ram modülü var sanırım birde tek tek hata denetlemesi yapın birinde de sorun olabilir garantisi varsada servise gönderin.
  • Daha önce problemimi çözersem sizle paylaşacağım demiştim problemi çözdüm problem hardiskteki bad sektör olarak buldum ilk bunu başka bir hardiskle değiştirdim default değerlerde olmasına karsın gene 0×000000124 hatasını aldım çokça enteresan bir şekilde problemimi çözdüm mevcut default değerleri ana kartındaki kitapçıkta karşılaştırdım ve baktığımda değerler aynıydı fakat gene arıza gösteriyordu (0×00000124) gariptir ama değerleri oynama ile enable disable aynı değere getirdim aslında değiştirdiğim bir şey yoktu ama nasıl oluyorsa tekrar kitapçıktaki gösterdiği değerleri değiştirip eski haline getirerek bütün değerleri değiştirdim ve kaydedip çıktıktan sonra hiç bir problem olmadan hardiskimi yükledim ve çalıştı arkadaşlar 2 gün aralıksız sabah 8 gece 1 makineyi çözmek için uğraştım. Çok şükür Allaha başardım darısı sizin basınıza.

1 hardısk bad sektörlüyse yapıyor

2 bios ayarları doğru olsa bile değiştirip gene aynı değere getirin sorun çözülüyor

benim makinemdeki problem bu şekilde çözdüm.

Ana kart ASUS FORMULA V
    işlemci AMD FX8150 8 CORE
    Ekran kartı ASUS HD 6870 DC
    uydu K. Vision plus DVB-S 1022A

Selamlar Sevgiler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.