Şimdi Ara

Win10 Android uygulamalarını çalıştıracak yapıyla geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen hafta Windows Insider programına katılan kullanıcılar için yayınlanan yapı 10149 içerisinde Android çekirdeğinden dosyalar bulundu. Microsoft’un Build 2015 etkinliğinde duyurduğu, ancak henüz resmi olarak hayata geçmemiş olan, Android uygulamalarının çok kolay bir şekilde Windows platformlarında çalışmasını sağlaması planlanan Project Astoria mevcut cihazlarda gizliden gizliye yer almaya başladı.

Windows 10 Mobile Yapı 10149’un yaklaşık 300mb’lık güncelleme dosyalarının içinde ‘Projecta’ isimli 100mb’lık bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde küçük bir kısım yeni DLL’ler içerirken, 100mb’lık dosyanın büyük bir bölümü Windows üzerinde Android uygulamalarını çalıştıracak temelleri barındırıyor. ‘Projecta’ klasöründe yer alan dosyalar arasında Android Debugger Bridge, yerleşik ve Hyper-V sürücüler mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boyle bisey olursa ortalik karisir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Inşallah Google taş koymaz bu portlama işine

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaleturk -- 30 Haziran 2015; 0:52:24 >
  • hayaleturk kullanıcısına yanıt
    İmkansız böyle bir şey yapması.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayaleturk

Inşallah Google taş koymaz bu porlama işine

microsoft ta ona koyar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayaleturk

Inşallah Google taş koymaz bu porlama işine

Bende böyle düşünüyorum hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu olay portlama diye düşünmeyin direk emülatör gibi bir şey...

• Bu portlama veya emülatör işlemi ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek bu aşikar ama beraberinde güvenlik sorunlarını getirirse ? Windows mobile hacklenmeyen sistemler arasında..bence riskli ama gerekli olan bi işlem..

• winamp2 kullanıcısına yanıt
    Telif hakkı sorunları çıkacak umarım android gibi çok fazla alternatif uygulama olmaz ve çöpe dönüşmez..
    Düşünsene uygulamayı -google-gerçek google-en gerçek Google diye çöp yaparlar ve önüne geçebilirler mi bunu nasıl yaparlar bilmiyorum ama bi bakıma iyi bişey..

• Google bir şey diyemez saçmalamayın. Zira Android açık kaynak kodlu bir sistem. Lisansı kimseye ait değil.

Olsa olsa Android uygulamasını yazan kişi veya şirket telif hakkından dolayı taş koyabilir.

Fakat şöylede bir nokta var. Zaten Android Uygulamaları java tabanlı. Bazı telefonlarda sorunlar yapabiliyor.

Özetle portun portu bir program nasıl Çalışır orası Meçhul.

Örneğin 2009 yılı civarında. Çoğu uygulama ilk iPhone için çıkar sonra Android icin portlanırdı. Fakat uygulamalar tam performans çalışmazdı.

• Google taş koyamaz zaten microsoftunda android üzerinde hakları var.
    "Microsoft elinde tuttuğu
    Android patentlerinden yılda 2 milyar dolarlık bir gelir elde ediyor. Mobilde ve Xbox’ta zarar üzerine zarara uğrayan Microsoft bu patentler sayesinde hiçbir şey yapmadan devasa bir gelir kaynağına sahip olmuş durumda.
    Nomura analisti Rick Sherlund’ın açıkladığı üzere Android’in Microsoft patentlerini ihlal ettiği gerekçesini öne sürerek Samsung, HTC gibi Android cihaz geliştiricilerle lisans anlaşmalarına imza atan teknoloji devi bu patentler sayesinde elde ettiği gelirlerle mobil ve Xbox’tan ettiği zararların üstünü kapayabiliyor."

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu android merakı nedir anlamıyorum. Yok o uygulama androidde varmış windows ta yokmuş bla bla bla. liseli genç ergen tripleri bunlar.
  • zaten android port işletim sistemi gibi sanal makineyle falan yürüyor, 3. partiyi geçtim google'ın kendi uygulamaları bile o kadar kötü ve verimsiz kodlanmış ki bundan kaçıp wp telefon aldım. siz de android uygulamalarına salya akıtıyorsunuz.

habere sevinmediğim gibi markete dayatılırsa buna da karşı çıkarım. on numara sistem var oturup insan gibi orijinal uygulama yazsınlar
  • Akilli telefonu uygulama icin kullanmıyor muyuz? Ne sacma bir yorum bu böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Akilli telefonu uygulama icin kullanmıyor muyuz? Ne sacma bir yorum bu böyle

kötü kodlanmış uygulama kullanacağıma hiç kullanmamayı tercih ederim, böyle bi seçenek olmasına karşı değilim ama markete dayatılırsa haksızlık olur.
  • colaker kullanıcısına yanıt
    Sozum size değildi. Bi ustteki arkadasa soylemistim,forum alintilamadi herhalde,mesaj da sizin meaajinizin altinda yer aldigindan,dogal olarak yanlis anladiniz

• Nasıl olacak diyen arkadaşlar için aşağıda videolu belge mevcut. Bir önceki build konferansında bu özellik tanıtıldı..

• Arkadaşlar bir site haberinde crossy road oyununun bu şekilde androidden portlandığını okudum.oyun iyi çalışıyor.olabilir bence neden olmasın.yoksa yıllarca marketin diğer platformlarla aynı seviyeye gelmesini bekleriz.daha sosyal uygulamalar bile adam gibi çalışmıyor.böyle bişeyin olması gerekli.

• Haydi hayırlısı, kaliteli uygulama sayısının artması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colaker

zaten android port işletim sistemi gibi sanal makineyle falan yürüyor, 3. partiyi geçtim google'ın kendi uygulamaları bile o kadar kötü ve verimsiz kodlanmış ki bundan kaçıp wp telefon aldım. siz de android uygulamalarına salya akıtıyorsunuz.

habere sevinmediğim gibi markete dayatılırsa buna da karşı çıkarım. on numara sistem var oturup insan gibi orijinal uygulama yazsınlar

baştan yazmaya yazılır ama bunu beklemek uzun surer ve developer ılgısını kazanamassın en azından bu şekilde hızlanır...aslında ben de senın gıbı dusunuyorum androıd gıbı çöpün de çöpünü yapabilirler ama bu şekilde olursa daha hızlı olur...ilgi artar ve çabuk gelişir...
    2 yılı aşkındır windowsphone kullanıyorum şimdiki haliyle eski hali arasında dağlar kadar fark var ama bu yaklaşık 2 yıl sürdü....

kısaca zamandan kazanacaz..bu tüketiciler için mükemmel bir haber bence...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.