Şimdi Ara

Win 10 Yükseltme bidirimi gelmedi Yrdım :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meraba arkdaşlar win 10 çıktı 29 temmuzda rezerve etmiştim ama yükselt diye bildirim gelmedi update varmı kontrol ediyom 2 gündür bugün 30 temmuz ve hala gelmedi ne yapıcam normal bişimi yoksa işletim sistemim normal diyemi yani bi premium felan var bide normal o yüzden geç mi gelicek anlamadım yardımcı olursanız sevinirim :( ( işletim sistemim Win 8.1)

• qSpeed35 kullanıcısına yanıt
    http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 Linkten media creation toolu indirip mevcut işletim sisteminizin karşılığı windows 10 sürümünü seçip kurulum için usb veya dvd oluşturduktan sonra mevcut işletim sistemini oluşturduğumuz Flash veya dvd ile windows 10'a yükseltebilirsiniz. Farklı bir key ile windows aktive oluyor. Rezerve yapmadan da kullanılabiliyor. Öncelikle yükseltme yapmanız lazım, temiz kurulumda etkinleştiremezsiniz. Anlattığım şekilde windows 7 starterlı dizüstümü windows 10 home'a yükselttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknkck

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 Linkten media creation toolu indirip mevcut işletim sisteminizin karşılığı windows 10 sürümünü seçip kurulum için usb veya dvd oluşturduktan sonra mevcut işletim sistemini oluşturduğumuz Flash veya dvd ile windows 10'a yükseltebilirsiniz. Farklı bir key ile windows aktive oluyor. Rezerve yapmadan da kullanılabiliyor. Öncelikle yükseltme yapmanız lazım, temiz kurulumda etkinleştiremezsiniz. Anlattığım şekilde windows 7 starterlı dizüstümü windows 10 home'a yükselttim.

Peki Orjinal mi oluyor

• qSpeed35 kullanıcısına yanıt
    Evet orjinal oluyor. Microsoft buna izin veriyor. Kullanılan windows 7 veya 8.1 sürümü lisanslı ise onun üzerine ücretsiz yükseltme yapılabiliyor. İşletim sisteminiz yine lisanslı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkck -- 30 Temmuz 2015; 16:20:59 >
  • hknkck kullanıcısına yanıt
    mrb bir sorum var. yeni bir ssd aldım ve mevcut win 8 imi bu ssd ye aktarağım bugün yarın. ancak win 8 rezerve güncelleme vs olayı da çıkmadı üstelik daha bende.
    bu linkten usb ye win linansı ile bir kurulum dosyası mı oluşturuyor. bunları mevcut hdd de yapıp ssd ye temiz win 10 kurulumu yapabilir miyim yani lisansımla.
  • 10ur kullanıcısına yanıt
    Yeni SSD'ye önce mevcut lisanslı windows 8.1'i kurup onun üzerine windows 10 yükseltmesi yaparsanız sorun yaşamazsınız. Lisans anahtarı windows 10'a yükseltildiğinde değişiyor. Media tool ile kurulum medyası oluşturuluyor içinde lisans yok.
  • win 8 yuklu geldi yani lisans anahtarımı bilmiyorum sanırım hard diski ssy ye clone lamam lazım. sonra da upgrade win 10a. ben clonelamakla uğraşmamak için win8 lisansımı içeren bir kurulum dosyası ile temiz kurulum yapmayı düşünmüştüm ama evet mümkün değil sanırım. önceden upgrade yapmış olmam lazım.

Note

If you upgraded to Windows 10 on this PC by taking advantage of the free upgrade offer and successfully activated Windows 10 on this PC in the past, you won't have a Windows 10 product key, and you can skip the product key page by selecting the Skip button. Your PC will activate online automatically so long as the same edition of Windows 10 was successfully activated on this PC by using the free Windows 10 upgrade offer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknkck

sıfırdan yükleyince lisans istemiyor mu

• Windows 8.1 de başıma geldi

tüm güncellemeleri tamamlayın şu yerden "TIK" Kaldırın yeniden güncellemeyi çalıştırın o zaman geliyor en azından bende öyle oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgem

Windows 8.1 de başıma geldi

tüm güncellemeleri tamamlayın şu yerden "TIK" Kaldırın yeniden güncellemeyi çalıştırın o zaman geliyor en azından bende öyle oldu

Kardeşim peki isteğe bağlı güncelleştirmeleri güncelledinmi

• Yönetici olarak CMD çalıştırın
    wuauclt.exe/updatenow komutunu yazıp Enter’e basın güncelleme başlayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pepecura

Yönetici olarak CMD çalıştırın
    wuauclt.exe/updatenow komutunu yazıp Enter’e basın güncelleme başlayacaktır.

bişi olmadı ( ve nasıl yönetici olarak çalıştırıcaz )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qSpeed35 -- 31 Temmuz 2015; 17:10:17 >
  • Başlat- cmd yaz cmd bulunduktan sonra sağ tıkla yönetici olarak çalıştır.
    wuauclt.exe/updatenow komutunu yazıp Enter’e bas. Denetim masasından güncellemeye gir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pepecura -- 31 Temmuz 2015; 17:31:14 >
  • quote:

Başlat- cmd yaz cmd bulunduktan sonra sağ tıkla yönetici olarak çalıştır.
    wuauclt.exe/updatenow komutunu yazıp Enter’e bas. Denetim masasından güncellemeye gir.

dediğini yaptım updateye gittim 1 güncelleştirme karşıdan yükleniyor dedi oldumu yani :/ :D :3 :)
  • Yada başka bir opsiyon Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasınahttp://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 girerek, en alttaki 32bit ya da 64bit seçeneklerinden biri ile ISO dosyasını da indirebilirsiniz.
  • quote:

Yada başka bir opsiyon Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasınahttp://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 girerek, en alttaki 32bit ya da 64bit seçeneklerinden biri ile ISO dosyasını da indirebilirsiniz.

dediğin şu cmd yi yaptım ilk başta yükledi felan sonra başarısız dedi yniden başlata tıklayın dedi tıkladım güncelleme üzerinde çalışılıyor dedi sonra açıldı hiç bi tepki yok yine cmdye gittim denedim bu sefer de bazı güncelleştirmeler yüklenmedi diyor napıcam kafaı yedim 3 gündür her boku denedim offf yumrukluyom hertarafı :D sinirimden gülüyom şuan :DDDD

• quote:

Orijinalden alıntı: qSpeed35

quote:

Windows 8.1 de başıma geldi

Kardeşim peki isteğe bağlı güncelleştirmeleri güncelledinmi

bütün güncellemeleri tamamlayın oluyor bende sorunsuz oldu

• quote:

quote:

Yada başka bir opsiyon Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasınahttp://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 girerek, en alttaki 32bit ya da 64bit seçeneklerinden biri ile ISO dosyasını da indirebilirsiniz.

dediğin şu cmd yi yaptım ilk başta yükledi felan sonra başarısız dedi yniden başlata tıklayın dedi tıkladım güncelleme üzerinde çalışılıyor dedi sonra açıldı hiç bi tepki yok yine cmdye gittim denedim bu sefer de bazı güncelleştirmeler yüklenmedi diyor napıcam kafaı yedim 3 gündür her boku denedim offf yumrukluyom hertarafı :D sinirimden gülüyom şuan :DDDD

eğer hdd içinde bilgin yoksa yada yedek alma ihtimalin varsa sinirleneceğine sıfırdan Windows 8.1 kur hiç bir program yükleme sürücülere bile gerek yok sana verdiğim resimdeki işlemi yap
    bunun yanında mutlaka lisansın orijinal olmalı yoksa emeğin boşa gider bunları yaptıktan sonra sana teklif gelecek yine günceleme olarak Windows 10 gelecek cihazının hızına bağlı olarak bir kaç saat sürebilir
    sabırlı olunması tavsiye edilir :)

bunlarda bitince lisans sorunu ile karşılacaksın bugün itibari ile serverler hala yoğun defalarca lisansı kaydetmek için dene en sonunda olacak iş bitince artık yukarıda verilen linkten orijinal Windows indir
    ama lisansının izin verdiği mesela benim lisansım Windows 8 single language dolayısı ile bana Windows 10 single language verildi

"zannetme ki indirdiğim benimdir" dikkat et sana ne verilmişse onu al boşuna vakit kaybetme

• quote:

quote:

quote:

eğer hdd içinde bilgin yoksa yada yedek alma ihtimalin varsa sinirleneceğine sıfırdan Windows 8.1 kur hiç bir program yükleme sürücülere bile gerek yok sana verdiğim resimdeki işlemi yap
    bunun yanında mutlaka lisansın orijinal olmalı yoksa emeğin boşa gider bunları yaptıktan sonra sana teklif gelecek yine günceleme olarak Windows 10 gelecek cihazının hızına bağlı olarak bir kaç saat sürebilir
    sabırlı olunması tavsiye edilir :)

bunlarda bitince lisans sorunu ile karşılacaksın bugün itibari ile serverler hala yoğun defalarca lisansı kaydetmek için dene en sonunda olacak iş bitince artık yukarıda verilen linkten orijinal Windows indir
    ama lisansının izin verdiği mesela benim lisansım Windows 8 single language dolayısı ile bana Windows 10 single language verildi

"zannetme ki indirdiğim benimdir" dikkat et sana ne verilmişse onu al boşuna vakit kaybetme

Yapmicam sonra hepten sicarim felan :D bildirim en iyisi deeee bize neden bole oldu amk burdan yetkililere sesleniyorum sahip cikalim madurlara win 8 kullaniyo halaa zokaklada yatiyi ihhhhhhhihihi :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben microsoft yardım destek ile konuştum ve bilgisayarın yüksek donanım gücüne göre bir sıralama ile yüklemelerin verildğini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xRibellax -- 31 Temmuz 2015; 19:14:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.