Şimdi Ara

Wikipedia İngilizce Sayfasında Türkiye Hakkında Yalan Yanlış Bilgiler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
11.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye işid e destek veriyor diye yazdığı için yasak zaten. Değişime de izin vermiyor. İşid ile mücadele eden tek devlet olmasına rağmen üstelik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Değişime izin veriyor sanıyorsunuz değil mi. Çok özgür çok mükemmel ama nsa desteği var ne hikmetse.

• "yapacağı iş çok kolay.Bir hesap açıp edit kısmına tıklaması ve makul seviyede düzenleme yapması yeterli."

çok kolay dediğine göre Türkiye'de yaşamıyorsun, yaşıyor olsaydın o sitenin bloklu olduğunu girilemediğini bilirdin. Vpn siteleri bile engelli bir ülkede gerçekten çok kolay.
  • Madem maddi durumun iyi değil ne diye oralarda sürünüp akp savunması yapıyosun. Tabi niye gelesin. İşinize geliyo tl nin euro karşısında ezilmesi. Tüm bu olanlara gülüp eğleniyosunuz. Keşke karşıma çıksan da bi iki kelam etsek seninle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barakus -- 27 Ocak 2019; 12:23:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam elin deymişken şu verceğim linkteki bilgiyide düzeltebilirmisin 100 numaralı linkide kaynak göstermişler bunun için nasıl düzeltilir bilmiyorum wiki yi googlenin ön belleğinden (Google'ın önbelleğidir. Bu, sayfanın 24 Oca 2019 16:07:03 GMT tarihine ait anlık görüntüsüdür.) görüntülüyorum. Türkiye nin wiki sayfası;

https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye

" İnsan Hakları İzleme Örgütü verilerine göre 3 binden fazla Kürt köyü Türk güvenlik güçleri tarafından yakıldı ve binlerce Kürt yurdundan edildi.[100] "

Hatta googleye Türkiye yazınca sağda orta doğuda bir ülke yazması bile can sıkıcı. Asya da bir ülke yazsın en azından.

Wikipedia iyi hoş da böyle her şeyi yayınladığı için engelli Türkiye de

• Onu da engellesinler, engelleyince düzeliyor herşey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalan yanlış olduğunu düşünüyorsan doğrularını kaynak belirterek düzenleyebilirsin.
  • Avrupa batmışmış tabii :d

sen nasıl bir trollsün ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Hocam elin deymişken şu verceğim linkteki bilgiyide düzeltebilirmisin 100 numaralı linkide kaynak göstermişler bunun için nasıl düzeltilir bilmiyorum wiki yi googlenin ön belleğinden (Google'ın önbelleğidir. Bu, sayfanın 24 Oca 2019 16:07:03 GMT tarihine ait anlık görüntüsüdür.) görüntülüyorum. Türkiye nin wiki sayfası;

https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye

" İnsan Hakları İzleme Örgütü verilerine göre 3 binden fazla Kürt köyü Türk güvenlik güçleri tarafından yakıldı ve binlerce Kürt yurdundan edildi.[100] "

Hatta googleye Türkiye yazınca sağda orta doğuda bir ülke yazması bile can sıkıcı. Asya da bir ülke yazsın en azından.

Wikipedia iyi hoş da böyle her şeyi yayınladığı için engelli Türkiye de
    Zayıf kaynak nedeniyle sildim ve PKK "terör örgütü" olarak düzelttim.Editörlerden biri sayfaya göz atarsa inceleyip görüp yaptığım değişikliği geri alabilir ama yaptığım değişikliği mantıklı bulup almayabilir de.Geri almadığı sürece sayfada böyle gözükecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Yalan yanlış olduğunu düşünüyorsan doğrularını kaynak belirterek düzenleyebilirsin.
    Öyle yapıyorum zaten.Türk Silahlı Kuvvetlerinin sivilleri doğrudan hedef aldıp katlettiğini söyleyen bir kaynağı tabiki tarafsız olanla değiştireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmk20

"yapacağı iş çok kolay.Bir hesap açıp edit kısmına tıklaması ve makul seviyede düzenleme yapması yeterli."

çok kolay dediğine göre Türkiye'de yaşamıyorsun, yaşıyor olsaydın o sitenin bloklu olduğunu girilemediğini bilirdin. Vpn siteleri bile engelli bir ülkede gerçekten çok kolay.
    Nickinden anladığım kadarıyla aynı şehirde yaşıyor bile olabiliriz.Chrome kullanıyorsan Cyberghost VPN kullanabilirsin.

Hükümet destekçisi gutbetçi biri gibi göründüm sanırım bu konuyu açarken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüyen Yürüler -- 27 Ocak 2019; 0:51:26 >

• Dünya kamuoyunda ülke imajının içinden geçilmiş, yıllarca delik açılmış, kevgire çevrilmişken Wiki'de bize giydirmişler çok mu! Çok da wiki yani.

• Yav bu el-ehzer mi ne troll mu uzun zamandır görüyorum bir şey demedim ama sanki bilerek böyle davranıyor.
    Noktalama işareti yerine de dua ile kullanıyor.
  • Senin maaşının ham hali benim TR'deki vergili hâlimden az. Hâlen nasıl AKP'yi savunuyorsun bilmiyorum. Gerçi alın teri dökerek para kazanıyorum Almanyayı bilmem.

• QuaLityTR Q kullanıcısına yanıt
    Troll. Almanya’da yaşadığına dahi inanmıyorum. Ya da yaşıyor forumda da bu şekilde eğleniyor.

• Wikipedia herkesin rahat rahat bilgi değiştirebildiği güvensiz bir platform. Bilgileri, değiştirmeleri bir onaydan geçmeden yayınlanmamalı. Wikipedia yandex toloka gibi bir sistem kurup küçük paralar karşılığında bu kontrolü kullanıcılara yaptırmalı. 100 kişi onay vermeden de yayınlanmamalı

• Organismus O kullanıcısına yanıt
    İlk şiir yazdın zannettim nasıl kafiye o.

Yıllarca Türkiye'de bize yedirdikleri gibi :) Almanya'da Türkiye'den daha helal ürünler vardır emin ol.

Konuya gelirsek maalesef erişim olmayınca birşey yapılmıyor. Bilgiye erişimin yasaklanmasının belirli bir adı vardır da neyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakus

Madem maddi durumun iyi değil ne diye oralarda sürünüp akp savunması yapıyosun. Tabi niye gelesin. İşinize geliyo tl nin euro karşısında ezilmesi. Tüm bu olanlara gülüp eğleniyosunuz. Keşke karşıma çıksan da bi iki kelam etsek seninle.
    Neden eğleneyim,sanki benim durumum çok iyi

Dua ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Zayıf kaynak nedeniyle sildim ve PKK "terör örgütü" olarak düzelttim.Editörlerden biri sayfaya göz atarsa inceleyip görüp yaptığım değişikliği geri alabilir ama yaptığım değişikliği mantıklı bulup almayabilir de.Geri almadığı sürece sayfada böyle gözükecek.

Alıntıları Göster
    Sonrada hükümet wikipediayı neden yasakladı deniliyor

İstediğini yaz,tam propaganda yeri

Dua ile

• www.0wikipedia.org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrmeram -- 27 Ocak 2019; 10:57:35 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.