Şimdi Ara

Wifi'nin habersiz sifresiz olmasi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklasik 2-3 ay once wifi sifresini degistirdik. Hic problem olmadi. Sifreyi yazip girebiliyorduk.
    Bugun garip sekilde wifimizin sifresiz oldugunu gordum. Tp link sitesinde girdim devre disi birakilmis.
    Bu neden olabilr ? Bilgisayardan girip degistirilmesi gerekiyor. Kimse pc ye kullanmadi ? Ttnet servisini arayayim mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı durumla ki kere karşılaştım evde, varmıdır sebebi

• WiLdNesS W kullanıcısına yanıt
    modemleriniz eskiyse güvenlik açığı olam ihtimali var.

modeminizin arayüzüne şifre koyduğunuza emin olun.

WPS kapatın

TR069 kapatın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wps denen saçmalık modemlerde olduğu sürece wpa şifreli wifiler kırılabiliyor.
  • Benim Asus dsl 12 e modem var ne yaptımsa wps kapanmıyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Çözümünü bilen var mı?
  • gold_star G kullanıcısına yanıt
    Her wps olan modemde bu açık yok.Modeminiz güncel bir firmwareye sahipse muhtemelen açık yoktur. Wps pin girişini, ardarda sürekli yapmaya imkan tanıyan(yani deneme yanılma yöntemine imkan veren) modemlerde bu açık vardır. Güncel firmwareli cihazlar belirli bir denemeden sonra paket yollayan alıcıyı belirli süreliğine bloklar veya kendisini korumaya alır.

Konu sahibi arkadaşa gelince, Wps açığı kullanan bir kişinin şifrenizi bilmesi veya değiştirmesi gerekmez.Wps sistemi, doğru pin paketi cihaza geldiğinde, modem alıyıcıya şifreyi doğrudan gönderir. Yani demek istediğim başka bir sebebide olabilir. Siz yinede Yukarıdaki arkadaşın dediklerini yapın.Ek olarak Modem arayüz şifresinide değiştirin.

Ayrıca telefonunuz android ise "Wifi Watch" isimli uygulamayı yükleyin.Bu uygulama Modeminize o anda bağlı olan cihazların yerel ip adreslerini ve mac adreslerini gösterir.Evinizdeki bağlı olan tüm cihazlarınızın mac adreslerini tek tek öğrendikten sonra Programdaki ile karşılaştırdığınızda fazla bir ip adresi varsa(modemin kendi ipsi hariç) o kişi ağınıza bağlıdır.

Bu son dediğimi uygulamak yerine modeminiz Kablosuza bağlı kişileri arayüzünde görebileceğiniz bir havuza topluyorsa(airties modemler gösterir örneğin) oradanda karşılaştırabilirsiniz.

Umarım karışık olmamıştır.İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 20 Mart 2017; 17:20:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.