Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

WiFi 6 uyumlu Asus RT AX88U yönlendirici satışa çıkıyor

6
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> WiFi 6 uyumlu Asus RT AX88U yönlendirici satışa çıkıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      22327 Mesaj
      01 Kasım 2018 17:46:40 Konu Sahibi

Asus’un geçen yıl sonlarında tanıttığı ve WiFi 6 standardını destekleyen ilk cihazı ünvanına sahip RT AX88U yönlendiricisi satışa sunuluyor. Amiral gemisi cihaz haliyle amiral gemisi fiyat etiketi ile piyasaya sürüldü.

Asus RT AX88U özellikleri ve fiyatı

Asus RT AX88U yönlendiricisi WiFi 6 olarak ismi değiştirilen 802.11ax standardını temel alıyor. WiFi 6 standardı 2.4GHz ve 5GHz bantlarını aynı anda kullanarak kullanıcı başına daha fazla veri transfer hızı sunmayı başarıyor. Özellikle bir cihazın bağlantıya çok yüklendiği zaman diğer cihazların bundan olumsuz etkilenmesi son eriyor. Kapasite anlamında WiFi 6 standardı WiFi 5 standardını dörde katlıyor.

Ayrıca Bkz.DJI ve Microsoft yeni Windows 10 yazılım aracını duyurdu

Asus yönlendiricide iki önemli teknoloji kullanmış. MU-MIMO teknolojisi ile birden fazla kullanıcı için birden fazla giriş ve çıkış ayrılabiliyor. Böylece performans artıyor. OFDMA teknolojisi ise veri kanalını küçük alt kanallara ayırarak bant genişliğini daha verimli kullanıyor ve kapsama alanını da genişletiyor.

64-bitlik 1.8GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci akıcı bir performans sunuyor. Yönlendirici 2.4GHz bandında 1148Mbps seviyesine, 5GHz bandında ise 4048Mbps seviyesine kadar çıkabiliyor.

Yazılım tarafında Gamers Private Network (GPN) oyunları algılayarak bant genişliğini optimize ederken, AiMesh uyumlu yönlendiricilerle bir örgü ağı oluşturuyor, AiProtection Pro ise ağ güvenliğini sağlıyor. Asus RT AX88U modeli 350$ fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

|
      |

• Yüzbaşı
      698 Mesaj
      01 Kasım 2018 17:57:06
      Şu anda 6000 mbit internet hızı olmadığına göre, bu cihaz daha çok yerel ağ (LAN) dahilinde bir noktadan diğer noktaya dosya kopyalama da işe yarayacak. Tabii switch lerinde buna uygun olması lazım.
      |
      |
    • Yarbay
      4025 Mesaj
      01 Kasım 2018 18:45:20
      Asus bir de şu oyuncu tasarımı ayağına dizayn ettiği abidik gubidik tasarım anlayışını değiştirse tam olacak.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      436 Mesaj
      01 Kasım 2018 19:51:46
      dsl ac68u kullanıyorum. 2015 te almıstım. Doyasıya kullanıyorum hatta fazla geliyor diyebilirim. 1 gbps lan hızı kimin neyine yetmıyor bilmiyorum ki.. Ha business amaclı kullanacak olanlar vardır eminim ama onlar içinde daha profesyonel cozumler var zaten. oyuncular için fazla bir ürün.
      |
      |
    • Binbaşı
      1136 Mesaj
      01 Kasım 2018 20:03:19
      Bu seviyede bir ürün kullanan varsa bana söylesin. Ne yapıyorsunuz nasıl bir kullanımınız var da bu cihaz vazgeçilmez sizin için? Gerçekten merak ediyorum

Teknoloji iyi güzel gelişsin tabi tamam da. Bu sanki kullanıcıların ihtiyaçlarından fazlası... Şuan için gereksiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

CLS
    • Teğmen
      214 Mesaj
      01 Kasım 2018 22:59:50
      Benim asıl merak ettiğim gecikme süresi? Bilen var mı?
      |
      |
    • Binbaşı
      1513 Mesaj
      01 Kasım 2018 23:31:56
      yerelde clientler için iş görür
      |
      |
Reklamlar
SEO
Paykasa
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.