Şimdi Ara

Welcome to the NHK! (2006) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
7
Favori
8.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çok güzel bir anime ben baştan sona her detayıyla beğenmiştim.
  • Ben de öyle, müziklerini halen dinlerim.
  • https://www.youtube.com/watch?v=LA2aZimsByw&feature=youtu.be

İlk bölümlerde yüzünüzü güldürürken son bölümlerde yüreğinizi burkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tercihimne -- 9 Ağustos 2020; 22:47:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: satou

topluma uyum sağlayamayanlar kesinlikle izlemeli. olayları ele alış biçimi çok iyi. mesela

''insanlar işe yaramaz olduklarını itiraf etmek istemez.
    Bu yüzden sürekli kendinden değersizleri ararlar.
    İşte bu sebeple internette herkes birbirini aşağılıyor.
    Kendilerinden daha değersiz birilerini bulamayanlar,
    hiç tanımadıkları kişileri sırf başkalarından iyi olduklarına,
    inanmak istedikleri için değersiz görüyor.
    Başkaları hakkında kötü konuşurken kendileri düzgünmüş gibi rahatlarlar.''

''tanrı'ya inananlar bu dünyayı tanrının yarattığını söylüyorlar
    yani bu dunya'ya acıyı yayan kişinin tanrı olduğunu söylüyorlar''

Bu iki sözü yazmaya gelmiştim ama yazılmışı varmış.

• Welcome to the NHK'nin devam romanı çıkıyormuş.

Kaynak: ANN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 2 Mayıs 2021; 15:53:49 >
  • Neet kavramını en güzel işleyen anime bu oldu benim için. Her ne kadar ana konunun basitliğini, işlenişini ve konu bağlanmalarını genelde beğenmesem de verdiği mesajlar için bile izlenmesi gereken bir anime bence.

Kendini çok belli eden bir ilerleyişe sahip. İleride ne olacağını az çok tahmin ediyorsunuz bu da izlerken biraz sizi bayabiliyor.

İzlerken uzatılmış hissi veriyor çünkü konudan ziyade verilmek istenen neet lere özel mesajların olduğu arcları toparlamak istemiş yazar. Bu sebeple uzun tutulması bir anlamda iyi olmuş aslında.

Özellikle hayatınızın kısa bir döneminde bile neet olduysanız kesinlikle şans vermeniz gereken bir anime. Vermiş olduğu mesajlar ile neet olmadan nasıl kurtulacağınızı da az çok söylüyor ama ana karakter gelişimi olsun yan karakterlerle olan etkileşimin gelişimi olsun biraz zayıf bir anime. Karakterlere biraz baka lık ekleyip komedi ile harmanlamak istemişler fena da olmamış.

3-gatsu kalitesinde bir yapım bekliyordum yalan değil ama o seviyede olmasa da izlediğime kesinlikle pişman değilim. Özellikle hayatının belli bir kısmında dahi olsa neet liği dibine kadar yaşamış biri bu gerçekçi animeden çok etkilenebilir. Uyarımı yapayim. Öyle olduğunu düşündüğünüz bir arkadaşınız ya da tanıdığınız varsa ise buluştuğunuzda ona sıkıca sarılın <3

Komedisi olmadan full depresif ve ciddi gitseydi büyük ihtimal çok daha fazla seveceğim bir anime olurdu.

Animedeki en sevdiğim şarkı da buydu. Az ve özdüler zaten.

Welcome to the NHK! (2006)Suuitoyoutube
    Youkoso! Hitori Bocchi by Pearl Kyoudai
    https://www.youtube.com/watch?v=_Ei2izPLpHc

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    İlk intihar arc ı sonunda senpai ye yapılan evlenme teklifi ile o zamana kadar aralarında intihara meyil konusunda en iyi durumda olan satou nun o andan itibaren en kötü duruma dönüşmesi sahnesine çok komikti. Baya güldüm orada. Welcome to the NHK! (2006) En sevdiğim yan karakter ise açık ara yamazaki ydi. O olmasaydı izleyip bitirenlerin çoğu büyük ihtimal seriyi bitiremeden droplardı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Kasım 2022; 3:8:32 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.