Şimdi Ara

Welcome to the NHK! (2006) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
7
Favori
8.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • JapKO market olayi epey bir sosyal yapit olmus aslinda bi sahnede naruto hatirliyorum.
    Knight oynayan arkadaslar bilirler oyun sahnelerinde knightta kullanilan scrollarin resmi konulmuş aslinda guzel bir yapitti fakat ilk 10uma girmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • topluma uyum sağlayamayanlar kesinlikle izlemeli. olayları ele alış biçimi çok iyi. mesela

''insanlar işe yaramaz olduklarını itiraf etmek istemez.
    Bu yüzden sürekli kendinden değersizleri ararlar.
    İşte bu sebeple internette herkes birbirini aşağılıyor.
    Kendilerinden daha değersiz birilerini bulamayanlar,
    hiç tanımadıkları kişileri sırf başkalarından iyi olduklarına,
    inanmak istedikleri için değersiz görüyor.
    Başkaları hakkında kötü konuşurken kendileri düzgünmüş gibi rahatlarlar.''

''tanrı'ya inananlar bu dünyayı tanrının yarattığını söylüyorlar
    yani bu dunya'ya acıyı yayan kişinin tanrı olduğunu söylüyorlar''
  • Ağladım güldüm sinirlendim utandım bu anime ile her duyguyu yaşadım bir anime bu kadar mı insana ne olduğunu hatırlatır arkadaş anime bittikten sonra dumur oldum biraz bana hayatımı sorgulattı açıkçası ve iyi de yaptı kendimde düzeltmem gereken özelliklerin farkına vardım beni değişime zorlayan bir anime oldu olaya sadece asosyal bir gencin hayatı bizlere aktarılmış...diye bakmayın sakın verdiği mesajlar karakterleri işlemesi karakterlerin müdavimi olduğu mekanlar(park) başlı başına özenle seçilmiş özenle düşünülmüş detaylar insanın kanına dokunuyor hele bir sahne var ki
    Parktaki kedinin cansız bedeninin yattığı sahne ve Satou ile misa arasındaki konuşma beni derinden etkiledi

Son söz:animede emeği geçen herkesede buradan teşekkürler yani adamlar yapmış ve olmuş daha fazla söze gerek yok izleyin izlettirin

*Anlatım bozukluğu yazım bozukluğu varsa kusuruma bakmayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jouska -- 3 Mart 2017; 22:9:25 >

• Sonu ile ihtiyaçların insan hayatında esas olduğunu vurgulamış.Açık ve net.Söylenmesi gereken her şey söylenmiş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 16 Şubat 2017; 18:9:23 >
  •  Welcome to the NHK! (2006)

Bana böyle bir kurtarıcı lazım beni şu b*k çukurundan çekip kurtamasını istiyorum
  • Godot asla gelmez... Kendini kendin kurtarmalısın başka bir yolu yok. Hayatını birşeyler bekleyerek heba etme sakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Find yourself and be that

Welcome to the NHK! (2006)

Bana böyle bir kurtarıcı lazım beni şu b*k çukurundan çekip kurtamasını istiyorum

O kurtarıcının kendine hayrı yok.Aşağılık kompleksinden muzdarip olduğunu öğreniyoruz sonradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 4 Mart 2017; 9:45:35 >

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Keşke spoiler kullansaydin bu arada
    kızın diğer yaşadığı problemleri de hatırlıyormusun misa ya haksızlık etmeyelim lütfen oda çok ağır olaylar yaşadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jouska -- 4 Mart 2017; 12:25:17 >
  • quote:

Keşke spoiler kullansaydin bu arada kızın diğer yaşadığı problemleri de hatırlıyormusun misa ya haksızlık etmeyelim lütfen oda çok ağır olaylar yaşadı

Ona kızgın falan değilim.Anlıyorum kendisini.Fakat gerçekler bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 4 Mart 2017; 9:57:57 >
  • Ben bunu tamamlayamamistim, fazla depresif ya.
  • Bugün başlayıp 2 bölüm seyrettim. Epey güzele benziyor.

• Harikaydı!
    Ah biz de boyle bir kiz bulabilsek.

satou atlarken gozlerim doldu bir an...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başladım dün gece 2 gibi

12.bölüme kadar şuan beklediğimden durgun

Neyse devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tsuda

Bu gün başlıyorum.

Veee bugün bitirdim.
    Tekrar başladım seriye, ağlamaklı oldum şimdi.
  • İzlemeyenler için bir hort yapalım. Bir an önce izlesinler.

• Efendim söylentiye göre NHK ni Youkoso'nun orijinal yazarı yıllarca hikikomoriyle başa çıkmaya çalışan bir adammış ve bu iyileşme sürecinde hikayeyi yazmaya devam ediyormuş, ama en sonunda romandan ve uyarlamalardan parayı kırınca bu sefer büsbütün hikikomoriye dönmüş. Böyle de ironik bir tarafı vardır bu eserin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Welcome to the NHK! (2006)

O kurtarıcının kendine hayrı yok.Aşağılık kompleksinden muzdarip olduğunu öğreniyoruz sonradan

İlk izlemeye başladığımda ikinci bölümden bunun bi aşk hikayesi olmadığı belliydi kızın kendinden daha aşağılık insana yardım ederek kendi narsisist duygularını bastırmaya çalışıcağı belliydi yazık oldu ama animeyi özel yapan da buydu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• https://youtu.be/ZOlXkj-RO-M

puru puru pururin~

• İzlemeyen çok şey kaçırır. Değeri pek bilinmeyen hem çok eğlenceli, hem çok hüzünlü, hem de çok samimi ve gerçekçi bir animedir. Müzikleri de çok güzeldir, verdiği mesajlar da.

parktaki neko...

- kediler çok iyi

+ hangi özelliği?

- iyilermiş gibi görünürler. her zaman, her yerde, nerede olursa olsun...

+ kediler çok nankördür. yiyecek versen bile seni hemen unuturlar.

- sorun değil. onun istediğini verdiğim sürece beni unutmayacaktır.

• Bitirdikten sonra şu habere denk gelmem tesadüf olabilir mi acaba?
    https://tr.sputniknews.com/amp/bilim/201911131040613512-bilim-insanlari-komplo-teorilerine-inananlarin-ortak-profilini-cikardi/

Animeye gelecek olursak şu ana kadar izlediğim en ezik karakterli anime. Açıkçası bana bir şey katar diye izledim ama hayır alakası yok. Zevkine de izlenecek bir anime değil. Biraz etkiledi ama bir iki şey demek isterim. Bunu bence sadece neet olan insanlar izlemeli.

Animede her şey abartılı anlatılmış. Sanırım amaç buydu. Daha iyi anlaşılması için abartılı anlatılmış. Mesela 200 kişisel kitap okudum nedir ya? Tamam biliyoruz kişisel gelişim kitaplarının çoğu işe yaramaz. Ama işe yarayan kişisel gelişim kitapları da var. Gerçekten iyi yazarlar var.
    İntihar olayını niye 2 defa gösterdiler fazla oldu bence.

İntihar meselesini anlatan suicide room diye karamsar bir film vardı. Bu konuyu çok iyi anlatmış bir an onda sandım kendimi. Çevrimdışı buluşma falan tam olarak aynısı olmuş.

Online oyunlardan para kazanmak mümkün gerçekten. Ama kısa süreli çözüm bu. Ve kesinlikle köşeyi dönen yok bu yolda. Bunu da anlatmışlar vay be...

Ana karakterimizin hiç özgüveni yoktu. Sanal alemde bile insanlardan kaçıyordu. E yuh yani bu kadar da olmaz ki. Aşırı neet biri olmuş.

Neet olmanın tanımı verilmiş. Yemek, temizlik, kalacak yer başkası tarafından verilir. Bu yüzden kişinin çalışmaya ihtiyacı olmaz. Yani asıl suç anne babada. Adam istediğini yiyor. Alkol sigara Bol. Ne lüks yaşam oh...

Rahatlamak için kendini başkasından üstün görmek... Bu neydi? Kibirli olmak mı? Neyseki ters tepti. Değişik bir şekilde anlatmış o konuyu. Herkesi eşit görsen olmaz mı? Hepimiz insanız desen?

Bu kızın amacı ne derken, kızın kendisi de ezik çıktı. Kendisinden daha ezik birini keşfettiği için bir bakıma vicdan rahatlatma için yapmış her şeyi. Ama kötü bir şey de yapmadı tabi. Onun da başından çok olay geçmiş. Tencere kapak misali birbirlerini bulmuşlar. Lise terk üniversite terk tam olmuş...

Saçma galge ecchi oyunlar üzerine çok düşmüşler bence.

Ha bak hatırladım bu ana karakterden daha kötü durumda olan biri vardı. Empati kitabını okuyan vardı. Orada da dışarı çıkmaya korkan biri var. Buna rağmen işsiz değil hem de çok başarılı bir işi olan biri. Gerçi o kitap fantastik. Bununla pek ilgili yok neyse...

Son olarak
    Kapı niye hep açık? Kilit yok, dışarı çıkarken de açık. Kapının dış tarafında açma kolunun olması bile garip geldi bana.

Edit: Eklemeden edemedim. Özetle 3 sebepten dolayı bu animeyi sevmedim.
    1. Ecchi öğelerini eleştirirken gereksiz yere birçok ecchi sahnesi vererek insanları animeye bağlıyor.
    2. Tanrı kavramına girip saçma sapan yorumlar yapması. O konuya hiç girme daha iyi. Yönetmen ateist sanırım.
    3. Çoğunun dediği gibi finali sevmedim. 1 bölüm önce bitse daha iyiydi.

Welcome to the NHK! (2006) Welcome to the NHK! (2006)

Sahiden de benziyorlar ha. Diğer resim Sowrd Art Online Suguha

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.