Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

WEBCAM SORUNU!! HİÇ ACİL DEĞİL!! :)

17
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> WEBCAM SORUNU!! HİÇ ACİL DEĞİL!! :)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1450 Mesaj
      01 Temmuz 2005 13:12:06 Konu Sahibi

Açiklamalar

640x480 (VGA) CMOS sensör
      640x480 çözünürlükte video kaydi
      640x480 çözünürlükte fotograf kaydi
      Fotograf çekme dügmesi
      USB 1.1
      Kullanici ayarli odak
      Kivrimli, katlanabilir 3 yönlü ayaklariyla her türlü monitöre, LCD ve dizüstü bilgisayarina uygun
      Yahoo! Messenger, AIM, MSN®Messenger, Windows®Messenger, ve diger mesajlasma servisleriyle tam uyum

Gereksinimler

Intel® Pentium® II veya AMD® Athlon processor @ 266MHz veya üstü
      Windows® 98 SE, Me, 2000, veya XP
      64 MB RAM
      100 MB bos sabit disk alani (yazilim kurulumu hariç)
      CD-ROM sürücüsü ve USB Baglanti noktasi
      16-bit renk destekli grafik karti

şimdide bilgisayarın özellikleri:

sistem
      microsoft windows xp
      home edication
      versiyon 2002
      service pack 2

bilgisayar

intel(R)
      celeron(R) cpu 2.40 ghz
      2.41 ghz , 256 mb ram

öncelikle:

1) webcamde sorun yok!! bir arkadaşa verdim onun pc çalşıyor!!
      2)aygıt yöneticisine bakıyorum çalışırken herhangi bir sarı ünlem işaret yok!! aygıt düzgün çalışıyor deniyor!! yani çakışma yok!!
      3)meesngerin sildim tekarar yükledim,yahoo messngerda denedim ama hepsinde aynı hatayı verdi!!
      4)creative sayfasından güncellemesi yaptım!!
      5)3 yane usb girişi var!! ve onlarda da sorun yok!!
      6) sorunum şu!! messngeri kullanırken webcam açılıyor !! bazen 15 dakika bazen 5 dakikaka bazense yarım saat çok düzgün çalışıyor!! sonra ekran donuyor ve bağlantı kopuyor!! öyle sıradan bağlantı kopması değil bir daha açmak için restart yapmak gerekiyor!!

evet dostlar!! 3 aydır böyle ya servis parası vermek istemiyorum !! görüşleriniz neler

|
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      01 Temmuz 2005 13:38:35
      Aynı senin kamerayı arkadaşın PCsine bağlarken incelemiştim. Kameranın kendi yazılımı olacaktı.Onunla görüntü alırken dediğin hata olmuyorsa sorun MSNde bence.
      |
      |
      01 Temmuz 2005 13:42:48 Konu Sahibi
      kendi paketinin içinde cd var !! onuda yükledim ama yine sorun verdi!! geri götürecektim ama arkadaşta çalıştı!!
      |
      |
      01 Temmuz 2005 14:47:40
      AYNISI BENDE VAR YENİ GETİRDİRDİK BEN DÜN AKŞAM KURDUM FAKAT Bİ SORUN CIKMADI İŞLETİM SİSTEMİNİ YENİ KURMAYI DENE YALANDAN PARA VER ME YADA MSN Yİ TEKRAR KUR YADA MSN NİN SON SÜRÜMÜNÜ KUR YADA ALT SÜRÜMLERİNİ KUR.......

YOL ODUR Kİ,DOĞRU VARA
      GÖZ ODUR Kİ,HAKKI GÖRE
      ER ODUR Kİ,ALÇAK DUR
      YÜCEDEN BAKAN GÖZ DEYİL... YUNUS EMRE
      |
      |
      01 Temmuz 2005 15:02:00 Konu Sahibi
      msn yeniden kurdum olmadı dostum ya !! yahoo messngerda aynı hatayı erdi!!

saçma olack ama 3 ay önce format gördü ben değil bir başkası attı!! acaba ekran kartını eksik mi yükledi?
      |
      |
      01 Temmuz 2005 15:49:34
      Senin işletim sistemin ile kamera programının ortak kullandıkları bazı dosyalar(*.DLL vs) bozulmuş olabilir. Dediğin gibi ekran kartı kaldırda yeniden kur.
      |
      |
      01 Temmuz 2005 17:14:03
      O problemin ekran kartindan oldugunu pek sanmiyorum. Ben Creative Audigy 2 NX kullaniyorum. Bu ses karti USB 2.0 destekli ilk aldigimda kurdum cihazi hersey normal, windvd ile film izlerken ilk 45 dakika sonrasinda cihazi kendini kapatip acti ve windvd yi kapatip acana kadar ses alamadim. Firmware guncelledim ama yine ayni problem oldu. Ustune gitmedim cok eziyetli degil diye. Daha sonraki gunlerde xp yi tekrar kurmam gerekti, bir de ne goreyim ses karti duzelmis Sorun buyuk ihtimal kartin kullandigi windows dll dosyalarindan kaynakliydi ve duzeldi.

Ayrica konu basligi cok hostu guldurdun beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunduns -- 1 Temmuz 2005, 18:14:50 >
      |
      |
      01 Temmuz 2005 17:30:28 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: kunduns

O problemin ekran kartindan oldugunu pek sanmiyorum. Ben Creative Audigy 2 NX kullaniyorum. Bu ses karti USB 2.0 destekli ilk aldigimda kurdum cihazi hersey normal, windvd ile film izlerken ilk 45 dakika sonrasinda cihazi kendini kapatip acti ve windvd yi kapatip acana kadar ses alamadim. Firmware guncelledim ama yine ayni problem oldu. Ustune gitmedim cok eziyetli degil diye. Daha sonraki gunlerde xp yi tekrar kurmam gerekti, bir de ne goreyim ses karti duzelmis Sorun buyuk ihtimal kartin kullandigi windows dll dosyalarindan kaynakliydi ve duzeldi.

Ayrica konu basligi cok hostu guldurdun beni

gülelim açılalım!! yani tekrar format atalım öylemi?
      |
      |

• Yüzbaşı
      804 Mesaj
      01 Temmuz 2005 17:37:54
      Ben sadece yasadigim seyi anlattim. Creative + USB diye 2 ortak etkenimiz var. Eger kaybedecegin birsey yoksa (Cok onemli bir program gibi) format atmayi deneyebilirsin. Sana en fazla kaybi zaman olarak odetir
      |
      |
      01 Temmuz 2005 17:52:04 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: kunduns

Ben sadece yasadigim seyi anlattim. Creative + USB diye 2 ortak etkenimiz var. Eger kaybedecegin birsey yoksa (Cok onemli bir program gibi) format atmayi deneyebilirsin. Sana en fazla kaybi zaman olarak odetir

sağol dostum!! denizde kum bende sistem
      |
      |
      01 Temmuz 2005 18:15:02
      aynen oyle
      Yalniz bu sorunu kendi bilgisayarimda yasadim bizzat kullanicilara oyle usb ses karti filan gibi luksler sunmuyorum
      |
      |
      01 Temmuz 2005 22:48:14 Konu Sahibi
      düşündüm de formatı en sona koysak!! başka fikir!!
      |
      |
      02 Temmuz 2005 14:40:05 Konu Sahibi
      teknik arkadaşlarda para kazansın ama benden değil ya!!
      |
      |
      02 Temmuz 2005 14:53:27
      sorun msn de bence
      |
      |
      TeXaS
    • Binbaşı
      1450 Mesaj
      02 Temmuz 2005 15:14:35 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: efulim

Açiklamalar

640x480 (VGA) CMOS sensör
      640x480 çözünürlükte video kaydi
      640x480 çözünürlükte fotograf kaydi
      Fotograf çekme dügmesi
      USB 1.1
      Kullanici ayarli odak
      Kivrimli, katlanabilir 3 yönlü ayaklariyla her türlü monitöre, LCD ve dizüstü bilgisayarina uygun
      Yahoo! Messenger, AIM, MSN®Messenger, Windows®Messenger, ve diger mesajlasma servisleriyle tam uyum

Gereksinimler

Intel® Pentium® II veya AMD® Athlon processor @ 266MHz veya üstü
      Windows® 98 SE, Me, 2000, veya XP
      64 MB RAM
      100 MB bos sabit disk alani (yazilim kurulumu hariç)
      CD-ROM sürücüsü ve USB Baglanti noktasi
      16-bit renk destekli grafik karti

şimdide bilgisayarın özellikleri:

sistem
      microsoft windows xp
      home edication
      versiyon 2002
      service pack 2

bilgisayar

intel(R)
      celeron(R) cpu 2.40 ghz
      2.41 ghz , 256 mb ram

öncelikle:

1) webcamde sorun yok!! bir arkadaşa verdim onun pc çalşıyor!!
      2)aygıt yöneticisine bakıyorum çalışırken herhangi bir sarı ünlem işaret yok!! aygıt düzgün çalışıyor deniyor!! yani çakışma yok!!
      3)meesngerin sildim tekarar yükledim,yahoo messngerda denedim ama hepsinde aynı hatayı verdi!!
      4)creative sayfasından güncellemesi yaptım!!
      5)3 yane usb girişi var!! ve onlarda da sorun yok!!
      6) sorunum şu!! messngeri kullanırken webcam açılıyor !! bazen 15 dakika bazen 5 dakikaka bazense yarım saat çok düzgün çalışıyor!! sonra ekran donuyor ve bağlantı kopuyor!! öyle sıradan bağlantı kopması değil bir daha açmak için restart yapmak gerekiyor!!

evet dostlar!! 3 aydır böyle ya servis parası vermek istemiyorum !! görüşleriniz neler

3 .madde dostum!!
      |
      |

• Binbaşı
      1450 Mesaj
      02 Temmuz 2005 16:14:45 Konu Sahibi
      arkadaşlar!! az önce internete bağlı değilken webcamı açtım bir kaç tane resim çekiyim diye!! birde baktım aniden kapandı bilgisayara!! işte usb bir sorunla karşılaştı falan diyor!! bilgisayarı yeniden açtım!! hata raporunda sorunun sürücüde olduğunu söylüyor!!

öfff ülen!! orjinal cd yükledim !! ne alaka ya !!
      |
      |
      04 Temmuz 2005 00:34:20 Konu Sahibi

yarın götüreceğim!! son resmi koyuyorum !! nedir bu aletin karın ağrısı?
      |
      |
      04 Temmuz 2005 00:47:00
      bencede senin sorunun windows da buna benzer usb sorunu bende yaşadım
      inat ettim bayağı uğraşmıştım ,formatlayıp kurdum ancak düzeldi ...
      |
      |
sohbet
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.