Şimdi Ara

Webcam'i hangi program kullanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
18.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yahu çok kullanmam ama kullanacağım tuttu açtım msn'den görüntülü konuşma olayını ama benim kamera çalışmadı. Bunun üzerine laptop'umun kendi programı olan lifeframe ile açtım lakin bu sefer de "the camera is used by another program" diye bir uyarı verdi internetten arattım, yazılanları da tek tek denedim (Buna driver'ı silip baştan yüklemekte dahil) ama sonuç değişmedi. Biraz daha aratınca sorunun Flash player ve kamera kullanımı zımbırtısından olabileceğini gördüm orada da denilenleri yaptım ama yine herhangi bir sonuç vermedi. Sonra life frame de biraz daha denedim 2 kez şansa açıldı kamera (Açılınca zaten kameranın yanında ki ışık yanıyor ama uyarı verip açılmadığında bu ışık yanmıyor). Trojan vb. sorun olabilir spybot ile arat yazmışlar o da herhangi bir sonuç vermedi. 1-2 şey daha denedim lakin onları artık hatırlamıyorum bile o kadar çok şey yaptım ki. Kısaca başka bir fikri olan varsa bekliyorum. Sorunun donanımsal olduğunu sanmıyorum çünkü dediğim gibi 2 kez rastgele açıldı ve hiçbir kesinti olmadan görüntü verdi... Laptop "Asus N61JA-240DV", webcam de "ASUS USB2.0 UVC 2M Webcam" diye geçiyor. Çözümün yanı sıra bir de webcam'i hangi programın kullandığını görebileceğim-öğrenebileceğim bir program veya yöntem var mıdır?!?

• Sorunu yarım yamalak olarak Asus Virtual Camera'yı silerek veya bu programda ki Virtual Camera seçeneğini kaldırarak çözdüm lakin kamera MSN'de ses ve görüntü ayarlarından gözükmesine rağmen görüntülü görüşme sırasında kamera çalışmamakta ve diğer programlarda da aynı hatayı vermeye devam etmektedir. Çıldırmak üzereyim, lütfen yardım...
  • Düzeltiyorum. Bu programları silince sorunsuz çalışıyor webcam. Lakin silip tekrar yükleyince aynı sorun devam ediyor. Kısaca öyle acil bir tarafı kalmadı lakin LifeFrame'de kung fu kafa bandı eğlenceliydi. Kısaca daha iyi bir çözümü olanı yine dinlerim...
  • sorunu çözebildin mi? aynı sıkıntıyı yaşıyorum şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezader

sorunu çözebildin mi? aynı sıkıntıyı yaşıyorum şu an

iki yıllık konuyu hortlatmıssın bu arada benim notebook da asus n61jq serisinden. sorun bende de oluyodu bi ara. internette bayaa arastırmısım. sonunda bulmustum nasıl oldugunu. bekle linkini bulursam koyucam.
  • http://www.chip.com.tr/forum/asus-n61jq-web-kamerasi-sorunu_t189949.html

kısaca lifeframeye girerken yonetici olarak gir. ondan sonra uygulamadan cık ve skype, msn gibi programlarda istedigin gibi kullanabiliyosun. en azından bende problem oldugu zaman boyle yapıyorum geciyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lgndkgn

http://www.chip.com.tr/forum/asus-n61jq-web-kamerasi-sorunu_t189949.html

kısaca lifeframeye girerken yonetici olarak gir. ondan sonra uygulamadan cık ve skype, msn gibi programlarda istedigin gibi kullanabiliyosun. en azından bende problem oldugu zaman boyle yapıyorum geciyo.

Allah ne muradın varsa versin Kaç gündür kafayı yedirtti bana neler yapmadım ki bios ayarlarından sürücüyü sil yükle vs. vs. umarım tekrarlamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fezader

quote:

Orijinalden alıntı: lgndkgn

http://www.chip.com.tr/forum/asus-n61jq-web-kamerasi-sorunu_t189949.html

Allah ne muradın varsa versin Kaç gündür kafayı yedirtti bana neler yapmadım ki bios ayarlarından sürücüyü sil yükle vs. vs. umarım tekrarlamaz.

onemli degil ise yaramasın sevindim, ben de cok cekmistim bu sorundan dolayı

• 2.5 yıldır uygulamadığım yöntem, okumadığım sayfa kalmadı heralde ama hâla çalışmıyor. Kafasına göre eserse çalışıyo ayda yılda bir çıldırmak üzereyim artık. Bu da işe yaramadı zaten daha önce denemiştim sanırım
  • Merhabalar,

Ben de bir ASUS n61ja serisi kullanıcısıyım. Epey vakittir web kameramda yukarıda bahsedilen sorunları yaşıyordum. Gerek bu forumu gerek başka forumları okudum, araştırdım, yetkili servise de danıştım, ancak kalıcı bir çözüm bulamamıştım. Neyse ki bir süre önce –kendi adıma- kalıcı çözüme ulaştım. Bu vesileyle üye oldum ve sizle de paylaşmak istiyorum.

Herhangi bir görüntülü çağrı programı kullanmak istediğimde “Kamera başka bir program tarafından kullanılıyor.” hatası alıyordum. Asus’un bu model için sunduğu 4 adet sürücü var. Hepsini tek tek kaldırıp tekrar yükledim. Ancak hiçbiri sorunumu çözmedi. Sonra farkettim ki n61ja serisi için sunulan bu sürücüler ile benim kameramın ‘hardware id’leri uyuşmuyordu.

Yapılması gereken şu: Aygıt yöneticisinden kameranızın özelliklerine gelin, ‘Details’ sekmesinden özellik olarak ‘Hardware Ids’ seçin. ‘USB\VID_13D3&PID_5122&REV…’ gibi bir şey çıkıyor karşınıza. Burda yazan ilehttp://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=Camera&p=3&os= sayfasından birebir eşleşen sürücüyü bulun ve eskisi ile değiştirin (eskiyi tamamen kaldırıp yeniyi yüklemelisiniz).

Kendi sayfalarında, kendi ürünlerine uyumsuz sürücü önermeleri gerçekten dramatik. Neyse ki ben bu şekilde problemimi tamamen çözdüm. Kamera ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamıyorum artık. Elimden geldiğince anlaşılır açıklamaya çalıştım. Umarım sizin de sorununuz yalnızca yazılım uyuşmazlığıdır, ve umarım bu açıklama probleminizi kalıcı olarak ortadan kaldıracaktır.

İyi forumlar.

• Hala aynı sorunu yaşıyorum. Bunlardan farklı çözüm yolu önerecek var mı?
    Msn messngerda ses ve görüntü aygıtları kurulumunda kamerayı seçdiğimiz yere gelince camerayı seçemiyorum usb takıp çıkarma sesi geliyor ardarda
  • Slm benim de bir sıkıntım var cep telefonun arka camerasinı kullanamıyorum başka bir program tarafından kullanıldığı uyarısı çıkıyor ama ben bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum 😣😣😣😣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.