Şimdi Ara

web-grafik için sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evde de free olarak web tasarım grafik işleri ile uğraşmayı düşünüyorum. bu amaçla bir bilgisayar almam gerek ancak bir türlü karar veremedim.

işyerinde p4 2,8 gh. işlemci ile tüm işlerimi hallediyorum. 2 yıl kadar önce de ev için bir amd athlon 3000 almıştım ama sonradan onu sattım. o zaman amd iş yerindeki pc den daha iyi değildi. şimdi yine bir amd alayım diyorum ancak intelin öne çıktığı noktalar kararsızlığımı artırıyor.

cpu karşılaştırmalarına bakıyorum, örneğin photoshop ta amd önde ise, winrar da intel önce geçiyor. sanki sırayla yarışıyorlar. benim kullanacağım uygulamalar photoshop, freehand, flash, apache v.b. uygulamalar. öyle oyun falan gerek yok. bu gibi uygulamalarda ve windowsta daha hızlı ve iyi olacak tercih hangisidir sizce? AMD - İNTEL

bütçeye göre tercih edebileceğim işlemciler

AMD 64 X2 4200 yada 4400 - İNTEL E2160 yada E2180

birde bu işlemciler için fiyatı 65-70$ ı geçmeyecek anakart tavsiyesi gerekiyor. çünkü uzun zamandır takip edemiyorum kartları.
    çok fazla kasmadan biraz o/c yaparım iki işlemcide de

• Bende web tasarım ve grafik işleri ile uğraşıyorum. Makineyi yeni aldım photoshop performans testlerini yayınlarım yakında. Bugün ekran kartını aldıktan sonra sistemim tamamlanacak aladığım sistem şöyle;

Anakart: ASUS P5K-E WIFI AP

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6750

Ram: 2 x 1 GB Twinmos DDR2800

Kasa: Cooler Master RC-331 350 Watt

DWD-RW: ASUS 16 x (bende vardı)

Hard Disk: Seagate 250 GB Sata2 NCQ 16MB Cache

Ekran Kartı: İşte kararsızım. Palit 8600GT Sonic Plus ya da ATI Radeon 2600XT DDR4 Olan modeli
  • arkadaşlar önerisi olan yokmudur yazdığım işlemci-anakart 2 lileri arasında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.